فیدیبو نماینده قانونی نشر قطره و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب اخبار باحال

کتاب اخبار باحال

نسخه الکترونیک کتاب اخبار باحال به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۹۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب اخبار باحال

گاهی رفتار انسان‌ها خیلی خنده‌آور می‌شود مخصوصا وقتی که پای عشق و عاشقی و جنس مخالف در کار باشد. باور نمی‌کنید این کتاب را مطالعه کنید تا به صحت عرایض بنده پی ببرید.

  • ناشر نشر قطره
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.6 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۴۵ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب اخبار باحال

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:فداکاری

در بریستول انگلیس یک زوج هنگام مراسم ازدواج، یادشان آمد که حلقه های ازدواج خود را در خانه جا گذاشته اند. از این رو راهب کلیسا، لباس های رسمی خود را درآورد و فاصله ی ۲/ ۱ کیلومتری کلیسا تا خانه ی زوج را پیمود و چهار دقیقه دوید و حلقه های ازدواج را به موقع به کلیسا رساند. اگر چنین اتفاقی در ایران رخ دهد تعداد کسانی که حاضر به فداکاری هستند بسیار زیادند. تمام خانواده و فامیل عروس، اعم از پدر زن، مادر زن، خواهر زن، برادر زن، حاضرند برای آن که مراسم عقدکنان به هم نخورد، در دوی سرعت از یک دیگر پیشی بگیرند و حتی اگر لازم باشد از یک دونده ی ماراتن خواهش می کنند تا این کار را انجام دهد چون در ایران ازدواج به ثانیه ها بستگی دارد نه به دقیقه و هر لحظه ممکن است داماد عقلش سر جایش بیاید و از جای خود بلند شود، بنابراین عده ای داماد را محکم می چسبند تا تکان نخورد و بقیه با هم می دوند. آخر می دانید شوهر پیدا کردن در ایران خیلی شیرین و دلچسب است و در هر چند دهه ممکن است یک بار اتفاق بیفتد.

کفران نعمت

در سیدنی استرالیا هنگامی که یک خانم قصد استفاده از استخر خانه اش را داشت، متوجه شد یک سوسمار ۵۰ سانتی متری در این مکان مشغول شنا کردن است. او با آرامش کامل سوسمار را به دام انداخت و پلیس را خبر کرد. از این خانم تعجب می کنم که چرا با دیدن سوسمار او را به دام انداخته و پلیس را خبر کرده است، این که چیز مهمی نیست می توانست به راحتی در کنار سوسمار به شنا بپردازد و آن قدر کفران نعمت نکند. البته اگر سری به استخرهای تهران می زد، شاید نظرش به کلی عوض می شد. در تابستان گذشته که وبا آمده بود، تمام استخرها تعطیل شدند و در بقیه ی فصول، آن قدر این استخرها با ازدحام جمعیت روبه رو هستند که آدم توی استخر لنگ و پاچه ی خود را گم می کند و آن قدر سرشان به سر هم یا به باسن دیگری می خورد که از استخر بیرون می آیند و قید شنا کردن را می زنند. در ثانی در استخرهای تهران به جای کلر از وایتکس استفاده می کنند که پس از شنا کردن، با سوزش چشم، خارش بدن، کچلی، بواسیر، سالک و هزار جور مرض دیگر روبه رو می شوند. حالا فهمیدید چرا این خانم کفران نعمت کرده است. سوسمار ۵۰ سانتی متری که چیزی نیست، اگر یک مار بوآ هم در استخر بود، باید به شنا کردن ادامه می داد.

جراحی زیبایی در سالگرد ازدواج

در کشور چین مرسوم شده است که برخی زوج های ثروتمند در سالگرد ازدواج شان به جای خرید، گل و هدیه و یا دعوت همسرشان به رستوران، هزینه ی جراحی پلاستیک صورت همسرشان را می پردازند تا در زندگی خود تنوع به وجود آورند. درست مثل کشور عزیزمان ایران که دختران جوان تا وقتی که ازدواج نکرده اند آن قدر عمل جراحی روی صورت، گونه ها، دندان ها و اندام شان انجام می دهند تا بلکه بخت آن ها باز شود و کسی آن ها را بپسندد و ازدواج کنند.
بعد از ازدواج نیز آن ها به دنبال پرداخت اقساط و مخارج جشن عروسی و همین طور اجاره خانه، اقساط لوازم خانگی هستند و اگر بچه دار شوند، دنبال پوشک و سیسمونی و دوا و درمان کودکان شان هستند که اصلاً یادشان نمی آید که با یک دیگر ازدواج کرده اند. اگر هم یادشان باشد با گرانی اجناس به روی خود نمی آورند، و اصلاً فکر می کنند که با هم خواهر و برادر هستند و اطفال شان هم خواهر و برادرهای کوچک تر آن ها هستند. پس لطفاً اگر با زوج های ایرانی که سالگرد ازدواج شان هست برخورد کردید، به روی خود نیاورید چون این جا کشور چین نیست، این جا مصرف کنندگان اجناس چینی زندگی می کنند!!

اکازیون برای جوانان ایرانی

بر طبق یک نظرسنجی در کشور ژاپن ۴۶ درصد از زنان خانه دار ژاپنی بدون اطلاع شوهران خود پس انداز می کنند که مبلغ پس اندازها به طور متوسط ۲۰ هزار دلار است.
اگر این آمار ۱۵ سال پیش منتشر شده بود، جوانان ایرانی که برای کارکردن به کشور ژاپن می رفتند، هیچ کدام به ایران برنمی گشتند و همان جا بساط عقد و عروسی با دختران ژاپنی را راه می انداختند و دیگر در بازگشت به ایران با هزینه ی مسکن و ازدواج و خرید اتومبیل و مهریه... و غیره روبه رو نبودند.
اما این آمار که اکنون منتشر شده فرصتی است برای خیل جوانان ایرانی که بار سفر ببندند و دوباره راهی ژاپن شوند، اما این بار نه برای کار کردن برای چشم بادامی ها بلکه برای ازدواج با دختران صرفه جوی ژاپنی ، جوان ها عجله کنید که تا تنور داغ است باید نان را چسباند.
از قدیم گفته اند: همیشه شعبان، یک دفعه هم رمضان.

کمبود دندان پزشک

اخیراً در گلاسکو در کشور اسکاتلند کمبود دندان پزشک به چشم می خورد، تا جایی که در یکی از شمالی ترین دهکده های اسکاتلند مردم مجبور هستند برای معاینه شدن توسط دندان پزشک ۵ /۱ سال انتظار بکشند، و برای وقت دوم خود نیز یک سال دیگر صبر کنند.
اینجانب به اهالی اسکاتلند خصوصاً شهر گلاسکو پیشنهاد می کنم که برای درمان دندان های خود به ایران سفر کنند چون ما تقریباً سالی هزار نفر فارغ التحصیل دندان پزشکی داریم که اغلب آن ها بی کار هستند و در ایران انواع و اقسام دندان پزشک اعم از متخصص، عمومی، تجربی، فارغ التحصیل دانشگاه دولتی و دانشگاه آزاد داریم که لَه لَه مریض می زنند و انواع و اقسام مطب اعم از خصوصی، خیریه، سر پایی و غیره نیز داریم. باید این قضیه را به فال نیک گرفت. اهالی اسکاتلند می توانند به عنوان توریست به ایران سفر کنند که بسیار مورد استقبال قرار می گیرند چون توریست دیگری به ایران نمی آید، در ضمن در اسرع وقت دندان های خود را توسط هزاران دندان پزشک ایرانی معاینه کنند. البته این نکته را نیز باید در نظر داشته باشند که آن مدت ۵/ ۱ سالی را که در انتظار دندان پزشک در کشورشان می گذرد می توانند در ترافیک تهران و یا شهرهای ایران سپری کنند و از آثار تاریخی و مناظر دیدنی این شهرها استفاده نمایند!!

تاکسی های فرسوده

در کشور سیرالئون، رانندگان متخلف و رانندگانی که لاستیک های تاکسی آن ها صاف، چراغ های شان شکسته و فاقد جواز بودند دستگیر شدند و به تحمل دو تا سه هفته حبس محکوم شدند. با دستگیری صد راننده ی تاکسی تمام رانندگان شهر فیری تاون پایتخت این کشور افریقایی اعتصاب کردند. در این جاست که باید گفت چرا اعتصاب ! ای رانندگان تاکسی عزیز شما به ایران تشریف بیاورید و اتومبیل های تان را هم بیاورید و در تهران مسافرکشی کنید، چون این جا شیر تو شیر است و سال هاست که قرار است اتومبیل های فرسوده از رده خارج شوند، اگر هم دل تان خواست می توانید یک دستگاه اتومبیل ملی ساخت ایران که یادگار شرکت خونگرم و عزیز کیاموتورز است و حدود ۲۰ سال است کیاموتورز که در ایران تولید می شود یعنی پراید را که دارای اسامی متعدد است ولی پراید فرم و قیافه ی آن دست کمی از تاکسی های سیرالئون ندارد، خریداری کنید و به کشورتان ببرید و با خیال راحت مسافرکشی کنید با این امر هم به اقتصاد ملی ما کمک کرده اید و هم مشکل ترافیک ما را سبک تر می کنید و دیگر این که با رانندگان تاکسی ایران هم درد می شوید. اصلاً باید این قضیه را به فال نیک گرفت و یک مثلث اقتصادی به نام ایران ـ سیرالئون و پراید تشکیل داد.

شهردار در تاکسی

شهردار شهر پراگ با تغییر قیافه و گذاشتن ریش مصنوعی، خود را به عنوان یک خواننده ی انگلیسی معرفی کرد تا ببیند رانندگان تاکسی چقدر تخلف می کنند و چند برابر قیمت از خارجیان کرایه می گیرند. کشور ایران دارای چنین معضلی نیست چون خود شهرداری نرخ مترو را مسافتی کرده و آن را زیاد کرده است. از طرف دیگر رانندگان تاکسی ما آن قدر خودشان در بالا و پایین بردن نرخ تاکسی کارکشته شده اند و آن قدر از مسافرین شهر دوبله و سوبله پول می گیرند که ما اصلاً احتیاجی به جهانگردان خارجی که اصلاً به کشور ما نمی آیند نداریم و به شکر خدا شکم رانندگان تاکسی ما سیر است و اگر احیاناً توریستی خارجی را دیدند حتی یک چیزی هم در جیب او می گذارند و آبروی کشور ما را حفظ می کنند. رانندگی تاکسی در ترافیک شهر تهران آن قدر کار مهیج و پُردرآمدی است که بعضی وقت ها خود شهردار هم هوس می کند شهرداری را ول کند و به مسافرکشی روی آورد!!

افزایش جمعیت گربه ها

زندان های ایالت واشنگتن امریکا با مشکل افزایش جمعیت گربه ها مواجه شده است. از آن جایی که خیابان های شهر تهران نیز دارای موش های زیادی است که جثه ی آن ها دست کمی از گربه ندارد، از دولت امریکا تقاضا می کنیم در جهت صادرات این گربه ها به ایران و رها کردن آن ها در خیابان های تهران اقدام نماید. و آن قدر دنبال مسائل انرژی اتمی ایران نرود.
با این اقدام شجاعانه، هم مشکل زندان های امریکا حل می شود، هم مشکل خیابان های تهران.
اصلاً باید این مسئله را به فال نیک گرفت شاید با این اقدام روابط تیره ی ایران و امریکا هم بهبود یابد و طی یک قرارداد به نام (تام و جری) با یک دیگر دست دوستی بدهند!!

مشکل تازه ی دلقک ها

خشک سالی اخیر در کشور انگلیسی دلقک های این کشور را با مشکل مواجه کرده است. چون آن ها در جریان نمایش در سیرک معمولاً چندین سطل آب روی یک دیگر می ریزند. اما با توجه به کمبود آب در این کشور سازمان آب هشدار داده اگر دلقک ها روی هم آب بریزند جریمه خواهند شد.
دلقک های انگلیسی در طی نامه ای به سازمان آب ایران، خواهان کمک و حل مشکل شان شدند. سازمان آب ایران در طی پاسخی به دلقک های انگلیسی اعلام کرد که در ایران حدود ۸۰ سد در دست ساخت است که هیچ کدام توجیه اقتصادی ندارد، چون خشک سالی سال های اخیر زیاد است ولی در پشت این سدها چند قطره آب پیدا می شود که ایرانی ها از این آب تصفیه شده برای شستشوی ماشین ها، آب دادن به باغچه ها و همچنین استحمام و شستشوی خیابان ها و کوچه ها استفاده می کنند. از این رو شما دلقکان عزیز انگلیسی هم می توانید به ایران بیایید و هر چقدر سطل آب می خواهید روی هم بریزید چون بچه های ایرانی تا به حال دلقک و سیرک ندیدند و کاسبی خوبی می شود راه انداخت به شرطی که هرچی درآوردیم نصفی برای دلقک ها، نصفی برای سازمان آب. در ضمن نگران پول آب نشوید چون آن را هم روی قبض آب ایرانی ها اضافه خواهیم کرد و به عنوان آب بهای دلقک ها از ایرانی ها پول می گیریم!

نظرات کاربران درباره کتاب اخبار باحال

نخوندمش هنوز بنظرتون خوب بود که من بخونم
در 8 ماه پیش توسط Bahar .3D
بامزس خوشم اومد از نمونش
در 9 ماه پیش توسط saj...sme
کتاب جالبیه ازداستاناش میشه تجربه کسب کردیادگرفت که اگه خودمون بودیم چطوررفتارکنیم مرسی
در 2 ماه پیش توسط سعید بانی