پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب ما این‌جا هستیم‌

کتاب ما این‌جا هستیم‌

نسخه الکترونیک کتاب ما این‌جا هستیم‌ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب ما این‌جا هستیم‌

کتاب «ما اینجا هستیم» نوشته به‌روژ ئاکره‌یی‌، نویسنده کُرد، است. او متولد ۱۹۶۳ در کردستان عراق است که در طی سالهای فعالیت خود داستانهای زیادی از فارسی به کردی ترجمه کرده و هم‌چنین کتابهای نیز نوشته است. این کتاب نیز مجموعه داستانی از اوست که موضوع مشترکشان، سرکشی‌های یک پرستار به سالمندانی در مناطق مختلف شهری در سوئد است. اکثر این داستان‌ها به زبانی روان و ساده‌ نوشته ‌شده‌اند، که عنوان‌هایشان از این قرار است: «هشت و سی و پنج دقیقه»، «نه و بیست دقیقه»، «ده و ده دقیقه»، «یازده و پنج دقیقه»، «یازده و چهل دقیقه»، «دوازده و بیست دقیقه»، «سیزده و پنج دقیقه»، «سیزده و پنجاه دقیقه»، «چهارده و پانزده دقیقه»، «پانزده و ده دقیقه»، «شانزده و پنج دقیقه» و «شانزده و سی و پنج دقیقه». در بخشی از کتاب « ما اینجا هستیم» می‌خوانیم: «… روزنامه را کنار می‌زنم. «پایینِ پایین. اون روزنامه رو بزن کنار…» روزنامه را کنار می‌زنم. «یه پاکت اون‌جاست… تهِ ته!» «خب؟…» پاکت را می‌بینم. «بده به من…» عصا را به لبۀ تخت آویزان می‌کند. پاکت را می‌گیرد: «این پول‌های منه.» درش را باز می‌کند و نشانم می‌دهد. «خب؟» پول‌ها را سر جایش می‌گذارد. درِ پاکت را می‌بندد: «حالا بذار سرِ جاش.» و دستش را دراز می‌کند. می‌گیرم. «در کمد رو هم ببند.» می‌بندم. «حالا فقط من و تو می‌دونیم.» می‌خندم: «چی رو می‌دونیم؟» «که پول‌هام کجاست.» «برای چی باید بدونم؟» می‌خندد: «فریدریک هم می‌دونه…» «که چی؟» «که یکی باشه تا بهش اعتماد کنیم.» با چشم روی تخت را می‌گردد: «کجاست؟» «چی کجاست؟» «فریدریک!» می‌گویم: «این‌ها. خودت این‌جا آویزونش کردی!» می‌گوید: «بذار باشه.» و لبخند می‌زند».

ادامه...

مشخصات کتاب ما این‌جا هستیم‌

  • ناشر نشر نیلوفر
  • تاریخ نشر ۱۳۸۳/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.47 مگابایت
  • تعداد صفحات صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب ما این‌جا هستیم‌

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب ما این‌جا هستیم‌

این کتاب بی نظیر هست.
در ۳ ماه پیش توسط مه‌سا کیانی ( | )