Loading

چند لحظه ...
کتاب ارزش‌های زیست‌محیطی

کتاب ارزش‌های زیست‌محیطی

نسخه الکترونیک کتاب ارزش‌های زیست‌محیطی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۷,۴۷۵ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب ارزش‌های زیست‌محیطی

محوریت این کتاب درباره محیط ‌زیست و ارزش‌هاست؛ هیچ‌چیز در دنیا همانند محیط‌زیست نیست. محیط‌زیست به‌تنهایی نمی‌تواند موجود باشد؛ وقتی از محیط‌زیست می‌گوییم، در واقع از پیرامون یا محیط متشکل از افراد، موجودات و جوامع صحبت می‌کنیم. صحبت درباره محیط‌زیست همیشه مستتر و مبهم بوده است و این به‌خاطر پیچیدگی‌های آن است. وقتی می‌گوییم محیط‌زیست، ممکن است پرسیده شود محیط‌زیست چه کسانی؟ کلمه محیط‌زیست، در واقع کوتاه‌ترین و بهترین راه برای اشاره به تنوعی از مکان‌ها، فرایندها و اشیایی است که به‌خاطر مزایا یا معایبشان برای جوامع خاصی اهمیت دارند؛ مانند جنگل‌ها، شهرها، دریاها، آب‌وهوا، خانه‌ها، تالاب‌ها، سواحل، کوه‌ها، توده‌های جمعیتی، زمین‌ها، جاده‌ها. هیچ‌چیز مانند ارزش نیست و ارزش مقوله خاصی است. افراد، فرایندها و مکان‌های مختلف به دلایل مختلف برای انسان‌ها در زندگی اهمیت پیدا می‌کنند و مطرح می‌شوند. روش‌های مختلف ارتباطمان با آن‌ها و توجه مختلف ما به آ‌ن‌ها در این‌جا بررسی خواهد شد. تمام محیط‌های مختلف و محدودیت‌های آن‌ها، چه خوب و چه بد به گونه‌ها و از ابعاد گوناگون مورد توجه ماست. اول اینکه ما از آن (محیط‌زیست) و با کمک آن زندگی می‌کنیم؛ زیرا ابزاری برای زندگی و وجود ماست. دوم ما در آن زندگی می‌کنیم. خانه و مکان‌های آشنای ماست که زندگی روزانه‌مان در آن‌جا اتفاق می‌افتد و معنا پیدا می‌کند؛ مکان‌هایی که تاریخچه‌های شخصی و اجتماعی دارند. سوم اینکه ما با آن‌ها زندگی می‌کنیم، زندگی ما به‌رغم وجود یک دنیای طبیعی و تاریخچه آن که قبل از ما وجود داشته است اتفاق می‌افتد، دنیایی که بعد از ما نیز تا زندگی آخرین بشر ادامه خواهد داشت. جهانی که وارد آن شده‌ایم پر از ترس و شگفتی و حیرت است که روزانه با آن در ارتباطیم. این ارتباطات مختلف با جهان و اهمیت روزافزون محیط‌زیست و نقش آن در زندگی بشر باعث تشدید نگرانی‌های مختلف محیطی می‌شود.

ادامه...

مشخصات کتاب ارزش‌های زیست‌محیطی

بخشی از کتاب ارزش‌های زیست‌محیطی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب ارزش‌های زیست‌محیطی