فیدیبو نماینده قانونی نشر قطره و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

وقتی نیچه گریست

نسخه الکترونیک کتاب وقتی نیچه گریست به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها کافیست اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

کتاب «وقتی نیچه گریست»‌ نوشته اروین دیوید یالوم ( -۱۹۳۱) روانپزشک و نویسنده آمریکایی است.
او پایه‌گذاری علم روان درمانی اگزیستانسیالیست - روان درمانی هستی گرا-‌ است.
او صاحب مشهوترین آثار در همین زمینه است که آثار او به زبانهای متعددی ترجمه شده و منبع بسیاری از تحقیقات و پژوهشهای روانشناسی است.
اما مساله مهم درباره آثار یالوم این است که هر خواننده‌ای می‌تواند، سراغ کتابهای او برود و آنها را بخواند. با اینکه اصول مطرح شده در آثار او را اصولی علمی و تخصصی تشکیل می‌دهد، اما او برای انتقال این مفاهیم از زبانی همه فهم و گیرا استفاده کرده است.
در بخشی از کتاب «وقتی نیچه گریست»‌ می‌خوانیم:
«این کتاب به رویارویی خیالی فریدریش نیچه، فیلسوف نامی و دکتر یوزف برویر می‌پردازد. برویر که شهرتش در علم طب، کمتر از آوازه‌ی نیچه در فلسفه نیست، از اساتید زیگموند فروید (پدر دانش روانکاوی) محسوب می‌شود. این که چرا نیچه قهرمان این داستان شده و محور توصیف روان‌درمانی اگزیستانسیال قرار گرفته است، خود داستانی شنیدنی دارد که در بخش از نثر تخصصی تا رمان آموزشی از زبان نویسنده خواهید خواند.
دکتر یالوم در خلال این داستان جذاب، به توصیف درمان‌های رایج وسواس فکری می‌پردازد که هر دو شخصیت داستان به نوعی گرفتار آنند، و از رفتاردرمانی و خواب‌واره تا شناخت درمانی کمک می‌گیرد، ولی در نهایت، روش روان‌درمانی اگزیستانسیال است که کتاب بیش از هر چیز، در پی توصیف آن است. در این میان فروید نیز جا به جا در داستان حاضر می‌شود و به تعبیری، الفبای دانشی را که بعدها به عنوان شاخه‌ی جداگانه‌ای از علم مطرح کرد، از استاد فرامی‌گیرد. در این رمان، یالوم با احاطه‌ی کامل به تاریخ، داستان را چنان می‌آراید که خواننده را با خود به سده‌ی نوزدهم و زمان زایش دانش روانکاوی می‌کشاند. امروزه با پیشرفت علوم و روزآمد شدن اطلاعات خصوصا در حرفه‌ی پزشکی، بسیاری از ما فراموش کرده‌ایم که پیش‌کسوتان از کجا آغاز کرده‌اند و چگونه اندیشیده‌اند تا توانسته‌اند نخستین سنگ هر دانشی را بنا نهند».

دانلود کتاب وقتی نیچه گریست در فیدیبو

۱۶۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۱۶۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

عااااالی بود و ترجمه هم عالی حتما حتما بخونید من به نظرات دیگران اعتماد کردم و بسیار راضی ام
در 1 روز پیش توسط vse...i69
یکی از بهترین کتابایی که خوندم ?می تونم بگم یه رمان فوق العادس ...بهتون پیشنهاد میکنم حتما بخونید،بخصوص اگه به روانشناسی و فلسفه علاقه دارین. من از تک تک شخصیت ها ؛ دکتر واگنر ،زیگی و ...و بیشتر از همه نیچه لذت بردم .
در 1 هفته پیش توسط بهناز معلم
باید اعتراف کنم که بعضی جاهای کتاب برای من یکم سنگین بود. کتاب باید با تمرکز خونده بشه
در 2 هفته پیش توسط بهزاد نعمتی
@maktob_nagd کلوپ نقد کتاب
در 2 هفته پیش توسط not...vas
عارضم خدمتتان که این کتاب بسیار با تبحر و با درآمیختن فلسفه نیچه و روش های روان درمانی آقای فروید با داستانی بسیار جالب و خواندنی نوشته شده است. جناب آقای دکتر یالوم نیز در آخر کتاب اشاره می کنند که قرار بود این کتاب برای دانشجویان روان درمانی نوشته شود ولی داستان پردازی عالی و ذهن خلاق دکتر یالوم و ساده نویسی و دوری از عبارات تخصصی باعث شد تا این کتاب به زودی در سراسر جهان مشهور شود. آقای یالوم این کتاب را در ۲۲ بخش تنظیم کرده است که مانند یک سریال تلویزیونی، آخر هر یک از بخش هارا چنان جذاب و کنجکاوکننده تنظیم کرده است که خواننده در پایان هر یک از بخش ها می خواهد بیشتر به خواندن ادامه بدهد. سیر روند داستان به نظرم خیلی خوب پیش میرفت تا این که پایان بخش های آخر با نامه ها و یادداشت های نیچه و برویر تمام می شد که به نظر بنده کنجکاوی لازم را در خواننده ایجاد نمی‌کرد و خیلی تکراری بود. ولی در پایان کتاب، شور و هیجان زیادی بر کتاب حاکم بود و من خودم داشتم از فرط هیجان گریه می کردم که ناگهان دیدم که فروید کار خودش را کرده بود و همه هیجانم فرو کش‌ کرد که کار جالبی بود و دکتر یالوم را تحسین میکنم. در کل کتاب عالی بود. دوست دارم برای دومین بار هم بخوانم. کتاب همچنین خوانندگان ناآشنا به فلسفه را با فلسفه نیچه آشنا می کند و آن ها را به خواندن کتاب های این فیلسوف بزرگوار ترغیب می کند.
در 3 هفته پیش توسط عرفان ابراهیم زاده