فیدیبو نماینده قانونی نشر قطره و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

وقتی نیچه گریست

نسخه الکترونیک کتاب وقتی نیچه گریست به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

کتاب «وقتی نیچه گریست»‌ نوشته اروین دیوید یالوم ( -۱۹۳۱) روانپزشک و نویسنده آمریکایی است.
او پایه‌گذاری علم روان درمانی اگزیستانسیالیست - روان درمانی هستی گرا-‌ است.
او صاحب مشهوترین آثار در همین زمینه است که آثار او به زبانهای متعددی ترجمه شده و منبع بسیاری از تحقیقات و پژوهشهای روانشناسی است.
اما مساله مهم درباره آثار یالوم این است که هر خواننده‌ای می‌تواند، سراغ کتابهای او برود و آنها را بخواند. با اینکه اصول مطرح شده در آثار او را اصولی علمی و تخصصی تشکیل می‌دهد، اما او برای انتقال این مفاهیم از زبانی همه فهم و گیرا استفاده کرده است.
در بخشی از کتاب «وقتی نیچه گریست»‌ می‌خوانیم:
«این کتاب به رویارویی خیالی فریدریش نیچه، فیلسوف نامی و دکتر یوزف برویر می‌پردازد. برویر که شهرتش در علم طب، کمتر از آوازه‌ی نیچه در فلسفه نیست، از اساتید زیگموند فروید (پدر دانش روانکاوی) محسوب می‌شود. این که چرا نیچه قهرمان این داستان شده و محور توصیف روان‌درمانی اگزیستانسیال قرار گرفته است، خود داستانی شنیدنی دارد که در بخش از نثر تخصصی تا رمان آموزشی از زبان نویسنده خواهید خواند.
دکتر یالوم در خلال این داستان جذاب، به توصیف درمان‌های رایج وسواس فکری می‌پردازد که هر دو شخصیت داستان به نوعی گرفتار آنند، و از رفتاردرمانی و خواب‌واره تا شناخت درمانی کمک می‌گیرد، ولی در نهایت، روش روان‌درمانی اگزیستانسیال است که کتاب بیش از هر چیز، در پی توصیف آن است. در این میان فروید نیز جا به جا در داستان حاضر می‌شود و به تعبیری، الفبای دانشی را که بعدها به عنوان شاخه‌ی جداگانه‌ای از علم مطرح کرد، از استاد فرامی‌گیرد. در این رمان، یالوم با احاطه‌ی کامل به تاریخ، داستان را چنان می‌آراید که خواننده را با خود به سده‌ی نوزدهم و زمان زایش دانش روانکاوی می‌کشاند. امروزه با پیشرفت علوم و روزآمد شدن اطلاعات خصوصا در حرفه‌ی پزشکی، بسیاری از ما فراموش کرده‌ایم که پیش‌کسوتان از کجا آغاز کرده‌اند و چگونه اندیشیده‌اند تا توانسته‌اند نخستین سنگ هر دانشی را بنا نهند».

دانلود کتاب وقتی نیچه گریست در فیدیبو

۲۴،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۴،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

به نظر من کتاب جالبی نیست چون بحث های گنجانده شده بین دو شخصیت خیلی طولانیه و دوم اینکه انگار میخواد عقیده هاشو تو مغز خواننده فرو کنه. من از نصفه کتاب ولش کردم
در 6 روز پیش توسط eli...393
خوبه ولی ریتمش کند
در 1 هفته پیش توسط erfan safikhani
کتاب بسیار عالی روش درمان وسواس فکری را میگه و.. من از خواندنش لذت بردم توصیه می کنم که حتما بخونید و من برای درک بهتر بعضی از قسمت‌های کتاب باید مجدد بازخوانی کنم
در 1 هفته پیش توسط ساغر گرشاسبی
اما نظر خودم درباره ی این کتاب : ترجمه : فوق العاده ..واقعا از خانم سپیده حبیب ممنونم . اصلا متوجه خواندن کتابی با زبان دیگر نشدم موضوع : از نظر من که به روانشناسی علاقه دارم بسیار خوب و جالب بود هایلایت های زیادی داشتم و واقعا بعضی جملات نیاز به مدتی تفکر و البته خلاصه نویسی داشت . نویسنده بسیار زیرکانه از تمایلات شخصی و جهت دهی به تفکرات ۳ دانشمند خودداری کرده و کاملا برداشت را آزادانه به عهده خواننده گذاشته . حتما از هایلایت های این کتاب در مسیر زندگیم استفاده خواهم کرد . بسیار با ارزش بود و پیشنهاد میشه . با احترام
در 1 هفته پیش توسط HtChaRisMa
دوستان التماس میکنم زیر هر کتاب درباره ی اون کتاب حرف بزنید نه از تخفیف و طرح و فلان از مترجم بگید از برداشتتون بزارید کسایی که میان اینجا برای پیدا کردن کتابی خوب دلزده نشن . با احترام .
در 1 هفته پیش توسط HtChaRisMa