در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۶,۶۵۰ تومان
4.32 $

درباره کتاب

«قبل از هرچیز باید گفت که سمفونی مردگان یک شاهکار است»
هفته‌نامه دی ولت. سویس/
ساعت آقای درستکار بیش از سی سال است که از کار افتاده؛ در ساعت پنج و نیم بعدازظهر تیرماه سال ۱۳۲۵. ساعت سردر کلیسا سال‌ها سال‌ها پیش از کار افتاده بود و ساعت اورهان را مردی با خود برده است؛ اما زمان همچنان می‌گردد و ویرانی به بار می‌آورد.
سمفونی مردگان، رمان بسیار ستوده شدۀ عباس معروفی حکایت شوربختی مردمانی است که مرگی مدام را بر دوش می‌کشند و در جنون ادامه می‌یابند، در وصف این رمان بسیار نوشته‌اند و بسیار خواهند نوشت؛ و با این همه پرسش برخاسته از این متن تا همیشه برپاست؛ پرسشی که پاسخ در خلوت تک‌تک مخاطبان را می‌طلبد:
کدام یک از ما آیدینی پیش رو نداشته است، روح هنرمندی که به کسوت سوجی دیوانه‌اش درآورده‌ایم، به قتلگاهش برده‌ایم و با این همه او را جسته‌ایم و تنها و تنها در ذهن او زنده مانده‌ایم. کدام یک از ما؟

نظرات کاربران

کسی نخووونده.؟؟
در 4 روز پیش توسط fateme
کتاب فوق العاده ای بود اولای کتاب سخت میشع باهاش ارتباط برقرار کرد ولی یه کم که وارد داستان میشی بینهایت جدب میکنه آدمو. من که خیلی لذت بردم از خوندنش
در 1 هفته پیش توسط زهرا قادری
یکی از بهترین رمان های ایرانیه، یک غم آشنا که شاید به صورت دیگری اهل تفکر تجربه کرده باشند، تحجر و تعصب دردی که هنوز درمان نشده و چه بسا روشنفکرانی که چون آیدین قربانی این درد می شوند.
در 2 هفته پیش توسط مریم باقری
من کتاب زیاد خوندم ولی با این یکی اصلا ارتباط برقرار نکردم . خیلی غم انگیز بود
در 4 هفته پیش توسط moj...aei
چه اسم زیبایی انتخاب شده براش.بعد خوندن کتاب اسمشم برام جذاب شد
در 1 ماه پیش توسط nil...i70