در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۹,۵۰۰ تومان
5.75 $

درباره کتاب

«قبل از هرچیز باید گفت که سمفونی مردگان یک شاهکار است»
هفته‌نامه دی ولت. سویس/
ساعت آقای درستکار بیش از سی سال است که از کار افتاده؛ در ساعت پنج و نیم بعدازظهر تیرماه سال ۱۳۲۵. ساعت سردر کلیسا سال‌ها سال‌ها پیش از کار افتاده بود و ساعت اورهان را مردی با خود برده است؛ اما زمان همچنان می‌گردد و ویرانی به بار می‌آورد.
سمفونی مردگان، رمان بسیار ستوده شدۀ عباس معروفی حکایت شوربختی مردمانی است که مرگی مدام را بر دوش می‌کشند و در جنون ادامه می‌یابند، در وصف این رمان بسیار نوشته‌اند و بسیار خواهند نوشت؛ و با این همه پرسش برخاسته از این متن تا همیشه برپاست؛ پرسشی که پاسخ در خلوت تک‌تک مخاطبان را می‌طلبد:
کدام یک از ما آیدینی پیش رو نداشته است، روح هنرمندی که به کسوت سوجی دیوانه‌اش درآورده‌ایم، به قتلگاهش برده‌ایم و با این همه او را جسته‌ایم و تنها و تنها در ذهن او زنده مانده‌ایم. کدام یک از ما؟

نظرات کاربران

پس از خواندن این شاهکار به سراغ رُمان دیگری از معروفی بروید با نام "فریدون سه پسر داشت". این دو اثر مکمل یکدیگرند.
در 5 روز پیش توسط lis...ein
داستان این رُمان زوال روشنفکری ایرانی پس از کودتای بیست و هشتم مرداد سی و دو ست. پیشنهاد میکنم پس از خواندنش حتمن نقد کتاب که ققنوس منتشر کرده به قلم خانم مهویزانی خوانده شود.
در 5 روز پیش توسط lis...ein
Besiyar ziba va kami pichide
در 6 روز پیش توسط den...ila
وقتی دارین این کتابو میخونید،انگار دارید فیلم میبینید؛به خاطر فضا سازی فوق العاده زیبا و تاثیر گذارِ این کتاب... شاید کسی ک برای بار اول این کتابو میخونه تو ۵۰ ۶۰ صفحه ی اول کتابو زمین بزاره،،ولی اگر حواستونو جمع کنید هنگام خوندش،متوجه میشید ک چطور باید خونده بشه... ویژگی عجیب این کتاب،تعویض راوی داستانه... @این کتاب رو از دست ندید@
در 3 هفته پیش توسط beh...deh
کتاب تاثیرگذاری هست...
در 4 هفته پیش توسط saf...leh