فیدیبو نماینده قانونی انتشارات حکمت و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

نظریه‌ی همه چیز

نسخه الکترونیک کتاب نظریه‌ی همه چیز به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها کافیست اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

استيون هاوكينگ يكي از بزرگ‌ترين متفكران جهان و فيزيك‌دان نظری برجسته و بي‌مانندی است كه پژوهش‌هایش موجب ترسیم دوباره مدل‌های كيهانی شده است.او در این کتاب هفت گفتار ارائه داده است كه همه چيز را از «مهبانگ» (انفجار بزرگ) تا «سياه‌چاله‌ها» و نظريه ریسمان در برمي‌گيرد.
هاوكينگ سخن خود را با تاريخچه‌ای از انديشه‌ها و انگاره‌ها درباره جهان آغاز می‌كند كه از باور ارسطو به گِرد بودن زمين تا كشف هابل در دو هزار و سيصد سال بعد درباره جهانِ در حال گسترش را در بر می‌گيرد. او به ياری داده‌های فيزيك جديد به بحث درباره نظريه‌هایی چون «آغاز جهان»، ماهيت سياه‌چاله‌ها، و مقوله فضا ـ زمان می‌پردازد و سرانجام پرسش‌هایی را مطرح مي‌كند كه فيزيک جديد هنوز پاسخی به آنها نداده است.
هاوكينگ به عنوان يك دانشمند برجسته و نيز آسان‌‌كننده مطالب علمی برای مخاطبان عام، معقتد است پيشرفت‌هايی كه در فيزيك نظری صورت گرفته بايد نه فقط برای تعداد اندکی دانشمند، بلكه برای توده مردم قابل فهم شود. وی در اين كتاب ما را به سفر اكتشافی شگفت‌انگيزی در كيهان می‌برد.
اين كتاب متعلق به كسانی است كه زمانی به آسمان شب چشم دوخته‌اند و در شگفت آمده‌اند كه در فراسوی آن چه چيزهايی وجود دارد و چگونه به وجود آمده است. با توجه به نادر بودن سیاهچاله‌های آغازین، این احتمال وجود ندارد که یکی از آنها به قدر کافی به ما نزدیک باشد که بتوانیم خود آن را مشاهده کنیم.
اما از آنجا که گرانش موجب می‌شود سیاهچاله‌های آغازین به سوی هر ماده‌ای کشیده شوند،‌ وجود آنها در کهکشان‌ها باید امری بسیار عادی باشد.
اگر این عادی بودن را یک میلیون بار افزایش دهیم، باز نزدیک‌ترین سیاهچاله به ما احتمالا حدود ۶ هزار میلیون کیلومتر، به اندازه فاصله پلوتون تا خورشید، با ما فاصله دارد. در این فاصله شناسایی سیاهچاله‌ای، حتی اگر به طور مستمر ۱۰ هزار مگاوات انرژی گسیل‌ کند، هنوز بسیار مشکل است.
برای مشاهده یک سیاهچاله آغازین، باید چند کوانتوم از پرتو گامای گسیل شده در یک مسیر مشخص را در مدت زمان مناسبی، مثلا یک هفته‌ شناسایی کرد.
در غیر این صورت،‌ این پرتوها به سهولت به صورت بخشی از پرتوهای زمینه درخواهند آمد.
ولی «اصل کوانتوم پلانک» به ما می‌گوید که هر پرتو گاما دارای انرژی بسیار زیادی است،‌ زیرا پرتوهای گاما دارای بسامد (فرکانس) بسیار بالایی هستند...

  • دسته بندی: علمی ، برگزیده کمتر از ۵۰۰۰ تومان
  • ناشر: انتشارات حکمت - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 0.82 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۲۸ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب نظریه‌ی همه چیز در فیدیبو

۱۶۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۱۶۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

ترجمه بسیار بدی داشت. غلط های انشایی فراوان در متن دیده می‌شه که نشون میده مترجم خیلی جاها تحت لفظی ترجمه کرده و خودش نفهمیده چی نوشته. غلط‌های املایی و حتی تایپی هم وجود داشت.
در 4 ماه پیش توسط مجید احمدی
یک مقدار کتاب سنگینی هست. البته توضیحات خوبی در رابطه با برخی مفاهیم مثل سیاه چاله یا مفهوم زمان داده شده. اما من باز هم برخی از مطالب کتاب رو متوجه نشدم و نیاز به مطالعه بیشتر دارم. شاید در آینده بعد خواندن مطالبی در رابطه با کوانتوم و نسبیت و دیگر مفاهیم فیزیکی مجددا این کتاب را بخوانم و بیشتر متوجه بشم.
در 5 ماه پیش توسط نوید چیتی
خود عنوان کتاب نظریه ایست فرضی در فیزیک نظری که به بیان رابطهٔ همهٔ پدیده‌های فیزیکی با یکدیگر می پردازد. درواقع تلاشی برای ترکیب نظریهٔ نسبیت عام اینشتین و مکانیک کوانتومی است که ناسازگار با یکدیگرند
در 6 ماه پیش توسط P D
کتاب خیلی خوبیه،و حتی نویسنده‌ی معتبری هم داره اما قبلش پیشنهاد میکنم که اگ اطلاعات زیادی از فیزیک ندارین مطالبی مثل،نسبیت عام،اتساع زمان،نسبیت خاص،تکینگی،انتقال به ابی و سرخ رو بخونین
در 6 ماه پیش توسط omid karimzadeh
هاوکینگ فوق القاده اس
در 6 ماه پیش توسط mh jam