۸,۵۰۰ تومان
5.25 $

درباره کتاب

اُوه پنجاه و نه سال دارد. اتومبیلش ساب است. با انگشت اشاره طوری به کسانی اشاره می‌کند که ازشان خوشش نمی‌آید که انگار آن‌ها دزد هستند و انگشت اشاره اُوه چراغ‌قوه پلیس! جلوی پیشخان مغازه‌ای ایستاده که صاحبان اتومبیل‌های ژاپنی می‌آیند تا کابل‌های سفیدرنگ بخرند. اُوه مدتی کمک‌فروشنده را نگاه می‌کند. سپس جعبه نه‌چندان بزرگ و سفید را جلوی صورتش تکان می‌دهد.
می‌پرسد: «خب! ببینم، این یکی از همون اوپَد هاس؟»
فروشنده که مرد جوان ریقونه‌ای است با تردید نگاهش می‌کند. معلوم است دارد سعی می‌کند جلوی خودش را بگیرد تا جعبه را بلافاصله از دست اُوه نقاپد.
«بله، درسته، آی‌پد. ولی خیلی خوب می‌شه اگه این‌جوری تکونش ندین...»
اُوه طوری جعبه را نگاه می‌کند که انگار نمی‌شود بهش اطمینان کرد. انگار جعبه یک وسپاسوار با شلوار ورزشی باشد که همین حالا به اُوه گفته «آهای رفیق» و سعی دارد یک ساعت مچی بهش قالب کند.
«آها! پس کامپیوتره؟»
فروشنده با سر تأیید می‌کند. سپس راجع به عکس‌العملش فکر می‌کند و سرش را به علامت منفی تکان می‌دهد.
«آره... یا، بله، خب، آی‌پده. بعضی‌ها بهش می‌گن تبلت، بعضی‌ها هم بهش می‌گن رایانه لوحی. آدم می‌تونه با دیدگاه‌های مختلف بهش نگاه کنه...»

نظرات کاربران

ترجمش چطوره؟
در 16 ساعت پیش توسط yasi i
فیدیبو لطفا نسخه pdf قرار بده...واسه منی که عادت به خوندن کتابای چاپی داشتم خوندن کتاب با این فرمت اصلا واسم جذاب نیس...ب نظرم کتاب الکترونیکی باید اصالت نسخه چاپیشو حفظ کنه...مرسی
در 2 روز پیش توسط soh...nia
کتاب جالبی بود ....جملاتی در کتاب بود که واقعا آدمو به فکر فرو میبرد...اوایل کتاب با کاراکتر زن جوان ارتباط برقرار نکردم و حتی نحوه ورودش به ماجرا یه کم غیر واقعی و بدون پیش زمینه و به قول معروف زورچپونی بود ....ولی در کل خاطرات عاشقانه خاص و متفاوتی که در کل کتاب بهش اشاره شده بود واقعا تحسین برانگیز بود .....
در 2 روز پیش توسط A T
این کتاب یک شاهکار ادبی یا داستانی نیست، ولی ارزش خوندن رو داره. مارو با چیزی آشنا میکنه که کمابیش باید باهاش دست و پنجه نرم کنیم: پیری و تنهایی. با ساده ترین واژگان و روان ترین سبک ممکن، تنهایی و پیریه یک انسان رو به تصویر میکشه. قاعدتا مجذوب حال و هوای داستان، سوئد و روابط انسانیِ اونجا میشید. این کتاب شما رو میخندونه، میگریونه، از آینده میترسونه و به زندگی امیدوار میکنه.
در 6 روز پیش توسط ret...sol
کتاب شیرینی بود،حس خوبی داشت خوندنش
در 1 هفته پیش توسط f.d...ami