در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۸,۵۰۰ تومان
5.25 $

درباره کتاب

کتاب «مردی به نام اُوِه» اثر «فردریک بکمن»، وبلاگ‌نویس سوئدی است که در مدت کوتاهی تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های جهان شد. این کتاب تا کنون به بیش از سی زبان ترجمه و منتشر شده است.
اما استقبال از این کتاب تنها محدود به علاقه‌مندان به رمان نبود. سخت‌ترین منتقدان ادبی نیز بارها و بارها درباره این کتاب مقالاتی را منتشر کرده و از آن به عنوان یکی از خواندنی‌ترین رمان‌های سالهای اخیر نام برده‌اند.
هفته‌نامه معتبر اشپیگل در معرفی این کتاب نوشته است: ««کسی که از این رمان خوشش نیاید، بهتر است اصلاً هیچ کتابی نخواند.»
مردی به نام اُوِه داستان روزگار پیرمردی ا‌ست کم‌حرف، سخت‌کوش و بسیار سنتی که اعتقاد دارد همه‌چیز باید سرجای خودش باشد و فقط احمق‌ها به کامپیوتر اعتماد می‌کنند. او سال‌ها با قوانین سفت‌وسختش و همسرش که عاشقانه دوستش داشته، زیسته و حالا انگار به آخر خط رسیده است. تا اینکه یک روز صبح ماشین یک زن باردار ایرانی و شوهر خنگش که قرار است همسایه‌ی او شوند، کوبیده می‌شود به صندوق پستی‌اش و این آغاز ماجراست.
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
«این روزها مردم فقط کامپیوتر دارند و دستگاه اسپرسو. جامعه‌ای که در آن هیچکس نمی‌تواند به طریقی منطقی با دست بنویسد و قهوه دم کند، به کجا می‌رود؟ به کجا؟ اصلاً به کجا می‌رویم اگر هر کس اتومبیلش را هرجا که عشقش می‌کشد، پارک کند؟ و به کجا می‌رویم اگر مردم یک روز دیگر سر کار نروند، تنها به این دلیل که خودشان را کشته‌اند؟»

نظرات کاربران

حتما این کتاب رو بخونید.بیان چنین اصالت شخصیتی و رفتاری واقعا تحسین برانگیز بود.شرافت،پایبندی به روابط و مهربونی اوه باعث حسرت میشه که چرا ما اینروزا اصالت رو بین ادمای خیلی رنگی جست و جو میکنیم. فیلم این کتاب هم سال ۲۰۱۵ ساخته شد..به خوبی کتاب نیست مثل همه ی کتاب های دیگه اما ارزش دیدن داره.
در 20 ساعت پیش توسط s.s...ehr
عشقشونو دوست داشتم
در 1 روز پیش توسط som...360
یعنی اگه این کتابو نخونی، بدون که یه حس عظیم و بزرگی رو از دست دادی! معرکه‌اس این کتاب و معرکه‌تر از اون، نویسنده‌شه! تو خوندنش که اصلن شک نکن، و به نظر من اگر تونستی نسخه چاپی‌شو بگیری که بذاری تو کتابخونه‌ات، بهترم میشه :))
در 2 روز پیش توسط s.n...ajd
رمانیه که توو صدر لیست هر خواننده ی کتاب حرفه ای باید باشه. همچین کتابی رو حیفه از دست داد. از خوندنش واقعا لذت بردم.
در 2 روز پیش توسط had...215
کتاب فوق العاده ای بود، پیشنهاد میکنم
در 5 روز پیش توسط ndr...053