۸,۴۰۰ تومان
5.20 $

درباره کتاب

الیاس کانتی می‌گوید: «دیدن ورای آدم‌ها آسان است، ولی ما را به‌جایی نمی‌رساند.» به عبارت دیگر چه آسان و چه بی‌فایده در افراد عیب می‌یابیم. آیا وقتی عاشق می‌شویم بعضا به این دلیل نیست که، حتی به بهای کوری خودمان در این فرایند و آن لحظه خواستیم، دیدن ورای آدم‌ها را نفی کنیم؟ اگر بدبینی و عشق دو گزینه متقابل باشند، آیا عاشق شدن ما به این دلیل نیست که می‌خواهیم از موضع ضعف بدبینی، نجات یابیم؟ آیا در هر عشق «در نگاه اول» نوعی گزافه‌پردازی نسبت به خصوصیات معشوق وجود ندارد؟ نوعی گزافه‌پردازی که ما را از منفی‌نگری معمول‌مان منفک می‌کند و تمرکز و نیرویمان را معطوف کسی می‌کند که چنان باورش داریم که هرگز حتی خود را چنین باور نداشتیم.

نظرات کاربران

میشه دوباره براش تخفیف بذارید؟؟؟؟
در 3 هفته پیش توسط fat...yas
کتاب فوق العاده ایست .تحلیلاش و نقل قولهای به موقع اش یه سوپ عالی که همه دیدگاه ها رودربرگرفته بهت میده.به کسانی که بحثهای فلسفی رو دوست دارن به شدت توصیه میشه ولی کسانی که فقط ماهیت داستان رو دوست دارن نه.
در 2 ماه پیش توسط اکرم بانو
سلام. من نسخه چاپی این کتاب رو خوندم و به نظرم واقعا عالیه و خیلی چیزا درباره رابطه به آدم یادمیده. لطفا کتاب خوشی ها و مصائب کار از همین نویسنده که توسط نشر چشمه منتشر شده رو هم قرار بدید.
در 3 ماه پیش توسط Nastaran Heydari
من بیشتر رمان های خارجی دوسدارم لطف کنید بیشتر بزارید
در 4 ماه پیش توسط sim...n10
یکی از بهترین و در عین حال تلخترین کارهای آلن دوباتن
در 4 ماه پیش توسط مصطفا بلند قامت