در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۸,۴۰۰ تومان
5.20 $
  • دسته بندی(ها) : فلسفه
  • ناشر: نشر نیلوفر
  • تاریخ نشر:
  • شابک
    : 978-964-448-478-0
  • زبان : فارسی
  • حجم فایل: 1.55 مگابایت
  • تعداد صفحات: ۲۲۸ صفحه

درباره کتاب

الیاس کانتی می‌گوید: «دیدن ورای آدم‌ها آسان است، ولی ما را به‌جایی نمی‌رساند.» به عبارت دیگر چه آسان و چه بی‌فایده در افراد عیب می‌یابیم. آیا وقتی عاشق می‌شویم بعضا به این دلیل نیست که، حتی به بهای کوری خودمان در این فرایند و آن لحظه خواستیم، دیدن ورای آدم‌ها را نفی کنیم؟ اگر بدبینی و عشق دو گزینه متقابل باشند، آیا عاشق شدن ما به این دلیل نیست که می‌خواهیم از موضع ضعف بدبینی، نجات یابیم؟ آیا در هر عشق «در نگاه اول» نوعی گزافه‌پردازی نسبت به خصوصیات معشوق وجود ندارد؟ نوعی گزافه‌پردازی که ما را از منفی‌نگری معمول‌مان منفک می‌کند و تمرکز و نیرویمان را معطوف کسی می‌کند که چنان باورش داریم که هرگز حتی خود را چنین باور نداشتیم.

نظرات کاربران

خواندن این کتاب تاثیر زیادی روی روابط عاطفی دارد.نکات ظریف و ریزی را یادآور می شود که برای هر فردی در زندگی خصوصی اش اتفاق افتاده است.راهنمای خوبی برای پیدا کردن مسیر بهتر و مطمئن تر در روابط عاشقانه است. خود واقعیمان را به خودمان نشان می دهد.
در 7 روز پیش توسط ela...ali
هر کدام از کتابهای دوباتن یک تجربه تازه هستند.
در 1 هفته پیش توسط هانا خانوم
کتاب خوبیه و نکات جالبی در مورد ازدواج میگه و احساسهای جالبی بیان می‌کنه که هممون احتمالا دچارش شدیم. منتها زیاد به قضیه ازدواج منطقی نگاه میکنه و دیدگاهش بیشتر به دیدگاه غربی نزدیکه...خواندنش خالی از لطف نیست.
در 3 هفته پیش توسط h.m...kel
کتاب خوبی بود. یکی از دلایل خوب بودنش این بود که بیشتر توصیفی بود و با دیدگاهی منطقی به علت وقوع برخی رفتارها در مسئله عشق پرداخته بود. در این کتاب شما چیزی به نام خوب بودن و بد بودن یک مسئله نمیبینید و نویسنده چیزی را تایید یا رد نمی کند و فرد خواننده با توجه به درک خودش از مسائل می تواند تصمیم گیری کند.
در 4 هفته پیش توسط پریسا نائلی
کتاب خوبی بود. کتاب داستان عشقی رو تعریف میکنه (که به سادگی میتونه واس هر کدومداز ما اتفاق بیفته)همراه با عقاید و فلسفه هایی البته رمان نیست پیشنهاد میکنم بخونیدش چه اونهایی که تجربه ی شکست عشقی دارن چه اونایی که این تجربه رو نداشتن حس هایی رو که میگفت میفهمیدم چون تجربشون کردم. اما خب با بعضی عقاید نویسنده مخالفم که البته طبیعی هست لازم نیست با همه ی عقاید نویسنده موافق باشی.. عشقای این سبکی زودمیان زود هم میرن... عشقای بدون خدا وبدون هدف....
در 4 هفته پیش توسط fat...yas