فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نگاه و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

بیگانه

نسخه الکترونیک کتاب بیگانه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها کافیست اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

کتاب «بیگانه» نوشته آلبر کامو (۱۹۶۰- ۱۹۱۳)، نویسنده، روزنامه‌نگار و فیلسوف فرانسوی است. او در سال ۱۹۸۷ موفق به دریافت جایزه نوبل شد. هم‌چنین او را به عنوان یکی از متفکران مکتب اگزیستانسیالیسم می‌دانند.
کتاب «بیگانه» که نخستین اثر کاموست داستان مردی را روایت می‌کند که مورسو نام دارد.
او کارمند فرانسوی ساکن الجزایر است، که گرفتار یکسری از رویدادها می‌شود.
مادر مورسو كه در آسایشگاه زندگی می‌کند می‌میرد. مورسو بعد از مدتي با دوستان خود از جمله ماری و رايموند به كنار ساحل ـ نزديك صحرای الجزيره ـ به پيك‌نيك مي‌ر‌وند و با دو مرد عرب كه رايموند از قبل با آنان اختلاف داشته، برخورد می‌كنند و با آنان درگير می‌شوند. مورسو يكي از عرب‌ها را با رولور به قتل می‌رساند، سپس دستگير شده و پس از محاکمه چند ماهه محكوم به اعدام می‌شود.
این داستان از همان آغاز مخاطب از همان آغاز داستان با یک تناقض عجیب روبه‌رو می‌شود. او مورسو و صداقت بی‌چون و چرا در رفتارش را با تمام وجود می‌ستاید اما از تضاد او با جامعه که او را برچسب "بیگانه" زده سخت آزرده‌خاطر می‌شود.
در آغاز کتاب «بیگانه» می‌خوانیم:
«امروز، مادرم مرد. شاید هم دیروز، نمی‌دانم. تلگرافی به همین مضمون از نوانخانه دریافت داشته‌ام. «مادر درگذشت. تدفین فردا. تقدیم احترامات»
از این تلگراف چیزی نفهمیدم، شاید این واقعه دیروز اتفاق افتاده است.
نوانخانه پیران در «مارانگو» هشتاد کیلومتری الجزیره است. سر ساعت دو اتوبوس خواهم گرفت و بعدازظهر خواهم رسید. بدین ترتیب می‌توانم شب را استراحت کنم و فردا ظهر مراجعت کنم. از رئیسم دو روز مرخصی تقاضا کردم که به علت چنین پیش‌آمدی نتوانست آن را رد کند. با وجود این خشنود نبود.
حتی به او گفتم: این امر تقصیر من نیست. جوابی نداد».
این کتاب را جلال آل احمد، نویسنده، مترجم و روشنفکر معاصر، به فارسی ترجمه کرده است. از آثار جلال می‌توان به «زن زیادی»، «مدیر مدرسه»، «نفرین زمین»، «سه‌تار»، «نون و القلم» و «خسی در میقات» اشاره کرد.

دانلود کتاب بیگانه در فیدیبو

۱۴۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۱۴۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

کتاب خوبی بود اما فکرمیکردم خیلی بهترازاینا باشه.شخصیتی همچون مورسو کم نیستن در جامعه و یا در اطراف ما،اما عادت کردن به پنهان کردنش
در 2 هفته پیش توسط mohammad hamidi
شاهکار بود. نوشته کامو و ترجمه‌ی آل احمد
در 4 هفته پیش توسط بابک مومنی
کتاب بیگانه جالب بود و خواننده رو به تفکر مجبور میکرد، این داستان نشاندهنده این بود که اگه کسی در عقاید، رفتارها، احساسات و سبک زندکی با مردم عادی فرق داشته باشه محکوم میشه حتی اگر این تفاوتها درست باشه و از اون شخص انسان خوبی بسازه بیگانه منو یاد ضرب المثل خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو می انداخت
در 3 ماه پیش توسط بهناز نعمتی
ترجمه آل احمد عالیه
در 3 ماه پیش توسط mh jam
یکی از شاهکار ترین کتابهاییه ک خوندم...حرف نداره...به یک باره عاشق شخصیت مورسو شدم...خوندش خیلی ارزش داش
در 3 ماه پیش توسط sheida