فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نگاه و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

بیگانه

نسخه الکترونیک کتاب بیگانه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

کتاب «بیگانه» نوشته آلبر کامو (۱۹۶۰- ۱۹۱۳)، نویسنده، روزنامه‌نگار و فیلسوف فرانسوی است. او در سال ۱۹۸۷ موفق به دریافت جایزه نوبل شد. هم‌چنین او را به عنوان یکی از متفکران مکتب اگزیستانسیالیسم می‌دانند.
کتاب «بیگانه» که نخستین اثر کاموست داستان مردی را روایت می‌کند که مورسو نام دارد.
او کارمند فرانسوی ساکن الجزایر است، که گرفتار یکسری از رویدادها می‌شود.
مادر مورسو كه در آسایشگاه زندگی می‌کند می‌میرد. مورسو بعد از مدتي با دوستان خود از جمله ماری و رايموند به كنار ساحل ـ نزديك صحرای الجزيره ـ به پيك‌نيك مي‌ر‌وند و با دو مرد عرب كه رايموند از قبل با آنان اختلاف داشته، برخورد می‌كنند و با آنان درگير می‌شوند. مورسو يكي از عرب‌ها را با رولور به قتل می‌رساند، سپس دستگير شده و پس از محاکمه چند ماهه محكوم به اعدام می‌شود.
این داستان از همان آغاز مخاطب از همان آغاز داستان با یک تناقض عجیب روبه‌رو می‌شود. او مورسو و صداقت بی‌چون و چرا در رفتارش را با تمام وجود می‌ستاید اما از تضاد او با جامعه که او را برچسب "بیگانه" زده سخت آزرده‌خاطر می‌شود.
در آغاز کتاب «بیگانه» می‌خوانیم:
«امروز، مادرم مرد. شاید هم دیروز، نمی‌دانم. تلگرافی به همین مضمون از نوانخانه دریافت داشته‌ام. «مادر درگذشت. تدفین فردا. تقدیم احترامات»
از این تلگراف چیزی نفهمیدم، شاید این واقعه دیروز اتفاق افتاده است.
نوانخانه پیران در «مارانگو» هشتاد کیلومتری الجزیره است. سر ساعت دو اتوبوس خواهم گرفت و بعدازظهر خواهم رسید. بدین ترتیب می‌توانم شب را استراحت کنم و فردا ظهر مراجعت کنم. از رئیسم دو روز مرخصی تقاضا کردم که به علت چنین پیش‌آمدی نتوانست آن را رد کند. با وجود این خشنود نبود.
حتی به او گفتم: این امر تقصیر من نیست. جوابی نداد».
این کتاب را جلال آل احمد، نویسنده، مترجم و روشنفکر معاصر، به فارسی ترجمه کرده است. از آثار جلال می‌توان به «زن زیادی»، «مدیر مدرسه»، «نفرین زمین»، «سه‌تار»، «نون و القلم» و «خسی در میقات» اشاره کرد.

دانلود کتاب بیگانه در فیدیبو

۲۴،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۴،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

این کتاب باید یه دنباله ای داشته باشه که فکر کنم همونیه که بعد از مرگ کامو منتشر شد اسمشو فراموش کردم .
در 1 هفته پیش توسط عباس 76
ترجمه، ویراستاری، جمله بندی و زمان افعال خیلی غلط غلوط زیاد داره آدم نمیتونه خوب روی محتوا تمرکز کنه . و با احترام به البر کامو باید بگم جدا از جهن بینی پشت قصه، خود قصه کشش یک رمان یا کتاب داستان رو نداره
در 1 هفته پیش توسط عباس 76
وای شخصیت مرسو حقیقتا کسل کننده بود. به معنای واقعی کلمه یک روح سرگردان،بدون هیچ هدف خاصی که خودش رو به جریان زندگی سپرده. حس میکنید مرسو میان انبوهی از هیاهو و هیجان هیچ صدایی جز صدای نفس کشیدن خودش رو نمیشنوه. در این بین جمله هرکس فقط یک روز واقعا زندگی کرده باشه میتونه با خاطره اون روز صد سال زندگی کنه تا مدتها ذهن آدم مشغول میکنه. آیا واقعا یک روز توی زندگیمون داریم که واقعا زندگیش کرده باشیم!؟،؟؟
در 2 ماه پیش توسط mari m
واقعا کتاب غیر قابل پیشبینی و عجیبی بود توصیه میکنم دوستانی که حس افسرده بودن رو دارن نخونن
در 2 ماه پیش توسط mohammmad ali
از معدود اثرات کامو که زیباست. ای کاش همیشه مث این کتاب مینوشت.
در 3 ماه پیش توسط zah...eri