در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.
۳,۰۰۰ تومان
2.50 $

درباره کتاب

«سرزمین جدید» (A New Earth)، دومین کتاب اکهارت تول است که او را می‌توان در زمره‌ی عارفان غربی دانست. کتاب اول وی «قدرت اکنون» (The Power of Now) مانند این اثر، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های دهه‌ی اخیر در سراسر جهان است. مجامع کتاب، برنامه‌های تلویزیونی و کلاس‌های اینترنتی که در سایه‌ی این کتاب پدید آمده‌اند، بسیار موفق بوده‌اند. تا جایی که به زودی در امریکا یک کانال تلویزیونی به نام سرزمین جدید احداث خواهد شد.
به قول نویسنده «اگر آماده باشید»، این کتاب شما را به بیداری خواهد رساند. موضوع اثر درباره‌ی نفس بشر و چگونگی غلبه بر آن است، و بخش اعظم کتاب، نفس بد، آسیب‌دیده و توهم‌زا را توضیح می‌دهد و آن را مسبب دوری بشر از خداوند می‌داند. به‌نظر او نفس، افکار آدمی را معلق نگه می‌دارد و انسان را در زمان گذشته و آینده متمرکز می‌کند و پیوسته موجب جدایی او از زمان حال و در نهایت، از ادراک جهان هستی می‌شود. از دیدگاه اکهارت تول، مراد از زندگی، زیستن همراه با هشیاری در زمان‌ حال (اکنون) است، به شرطی که بتوان بر نَفس غلبه کرد.

نظرات کاربران

به نظرم شکل کامل‌تر و بهتر این تفکر رو باید در آثار کریشنامورتی جستجو کرد. این مفاهیم ساده شده هیچ تاثیری در شناخت و تغییر آدمی نداره. شخصا مطالعه این کتاب برام لذت‌بخش نبود هرچند پیگیر تفکری ریشه‌دار در این سیر اندیشه هستم اما ترجیح می‌دم به همه دوستان پیشنهاد بدم برای درک بهتر و اصولی عملکرد ذهن اول با مکانیزم مغر و روند سازگار شدن روانی با محیط آشنا بشوند که قطعا مطالعه کتاب‌های مفید روانشناختی بسیار مفیدتر از چنین آثار سطحی و ساده نگری است. درک ماهیت هویت ذهنی در آثار کریشنامورتی بسیار عمیقتر و اصولی‌تر بررسی شده است جدای از اون مطالعه آثار کسی مانند آلن‌واتس که خود پیرو مکتب ذن و تائو بود هم بسیار مفید است هر چند ترجمه شده فارسی زیادی از او در دسترس نبست. بعد از همه این‌ها حضرت مولانا هستند که مطمئنن در سیر خودشناسی از بهترین منابع ما هستند اما متاسفانه خواندن صرف مثنوی یا دیوان شمس خیلی کاربردی به نظر نمی‌رسد.
در 2 ماه پیش توسط بهروز امامی
آیا ترجمه نشدن کامل کتاب صحت دارد ؟ متاسفانه من قبل از دانستن این موضوع کتاب را خریدم و توصیه میکنم شما این اشتباه را نکنید
در 10 ماه پیش توسط ali...633
لذت خواندن کتابهای آقای اکهارت تولی (تلفظ صحیح!) را با کمتر کتابی میتوان مقایسه کرد. من از مترجم و مشاور مترجم این کتاب فقط یک سوال دارم: چرا و به چه علت ده ها (در مجموع )صفحه از این گنج گرانبها را در ترجمه نیاورده اید؟!! از هر فصلی هر چه خواسته اید ترجمه کردید! انصافا ترجمه روان است.ولی چرا یکی در میان؟!
در 12 ماه پیش توسط alc...o40
عالیه
در 1 سال پیش توسط mil...756