۶,۶۰۰ تومان
4.30 $
  • دسته بندی(ها) : فلسفه
  • ناشر: نشر نیلوفر
  • تاریخ نشر:
  • شابک
    : 978-964-448-407-0
  • زبان : فارسی
  • حجم فایل: 1.79 مگابایت
  • تعداد صفحات: ۲۷۷ صفحه

درباره کتاب

«فلسفۀ آرتور شوپنهاور را همواره به منزله فلسفه ممتاز هنر، حتی فلسفه مرجحِ هنرمندان تلقی کرده‌اند؛ نه به این علت که بخش بزرگی از فلسفه او به هنر اختصاص دارد… یا ساختار این فلسفه در کمال روشنی، شفافیت و انسجام و لحن آن نیرومند، آراسته، دقیق و … واجد انضباطی شاداب است … همه اینها «نمود» یا ظاهر امر است، یعنی بیان ضروری و فطریِ ماهیت و عمقِ این نحو اندیشیدن … بیان طبع پویا و هنرمندانه‌ای که جز در این قالب ممکن نیست متجلّی گردد.»
لئو تالستوی در سال ۱۸۶۹ در نامه‌ای به آفاناسی فل می‌نویسد: «آیا می‌دانید که تابستان امسال تا چه اندازه برایم پرارزش بود؟ این ایام را با شیفتگی به شوپنهاور و لذت‌های روحی فراوانی گذراندم، که پیش از آن هرگز نمی‌شناختم… ممکن است روزی نظرم در این باره تغییر کند، اما به هر حال اکنون یقین دارم که شوپنهاور نابغه‌ترین انسان‌هاست. وقتی آثارش را می‌خوانم نمی‌فهمم که چرا تا به حال ناشناس مانده است. شاید توضیح این امر همان باشد که او خود بارها تکرار کرده‌ است، به این معنا که اکثریت آدمیزادگان را ابلهان تشکیل می‌دهند.»

نظرات کاربران

خوبه
در 3 هفته پیش توسط kha...var
این کتاب سخنانی در باب سعادت و چگونگی نگاه به زندگی سعادتمند داره .برخورد شوپنهاور نسبت به زن و همچنین شخصیت برخورد رد شده ایست اما زیبایی نثر باعث میشود از این اشکالات کوچک چشم پوشی کنیم .
در 10 ماه پیش توسط محمد فلاح
تشکر ویژه از مترجم کتاب برای ترجمه ی قوی و روان متن. بسیار لذت بردم
در 1 سال پیش توسط مهناز پیک
کل کتاب در یک جمله نیچه خلاصه می شود: ای انسان به تنهایی خویش بگریز!
در 2 سال پیش توسط S R...ndi
افرادی که با بی توجهی از کناز زمان حال میگذرند و از آن لذتی نمیچشند به رغم داشتن چهره ای که عاقلانه تر از سنشان به نظر میرسد ، به آن خران ایتالیایی شباهت دارند که در جلوی سرشان ، دسته ای کاه را به چوبی آویخته اند ، و این خران به امید رسیدن به کاه تندتر میدوند.چنین کسانی به همه ی هستی خود خیانت میورزند ، زیرا تا دم مرگ پیوسته به طور موقت زندگی میکنند.
در 2 سال پیش توسط Mah...van