پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب تکاپوی اندیشه‌ها

کتاب تکاپوی اندیشه‌ها
مجموعه آثار-۲

نسخه الکترونیک کتاب تکاپوی اندیشه‌ها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب تکاپوی اندیشه‌ها

از سال ۱۳۴۰ تا سال ۱۳۷۷، بزرگان علم و فلسفه کشورهای واقع در آسیا، اروپا و آمریکا مصاحبه و گفتگوهایی با استاد محمدتقی جعفری انجام داده‌اند که در مجموع، گنجینه بزرگ با ارزشی در دنیای علوم انسانی و مباحث دقیق و ظریفی در فلسفه و مبانی کلّی علوم و ادیان و عرفان است. با دقت لازم در متن این مصاحبه‌ها، می‌توان به این نتیجه رسید: در عرصه معارف سازنده بشری، آن مقدار اصول و کلّیات مشترک وجود دارد که تضادّ تباه‌کننده اقوام و ملل را تعدیل و تبدیل به رقابت‌های سازنده نموده و صاحب‌نظران فرهنگ‌های مختلفِ جوامعِ بشری بتوانند با توجه به آن، با کمال خلوص و دوری از هرگونه خودخواهی و انگیزه‌های غیر انسانی در مسابقات عالیِ فرهنگِ دینی، جهان‌بینی و مدیریت‌های اجتماعی و اخلاقی شرکت نمایند! با نظر به عوامل پیشرفت‌های گوناگون بشری در طول تاریخ، بدون تردید به این نتیجه می‌رسیم که این عوامل نتایج تکاپو و مسابقات سازنده فرهنگ‌های متنوّع جامعه انسانی بوده است. بنابراین، اگر بنا شود در این برهه از تاریخ که می‌توان آن را نقطه عطف تاریخِ معرفت و تحول تلقی کرد، به پیشرفت ضروری برای بقای انسان و انسانیت یاری کنیم، باید به تکاپو و مسابقه مزبور بپردازیم و نه به نقد و انتقادات فرهنگ‌های مخرّب. برای رسیدن به این هدف که به وضوح آن را در مجموعه گفتارها و مصاحبه‌های استاد علامه محمدتقی جعفری یافته‌ایم، از حضور ایشان درخواست نمودم که مجموعه مصاحبه‌ها و سخنان آن عزیزالوجود را تنظیم نموده، به انتشار آن همّت گمارم. توفیق همراه و سعادت یار شد و این مهم تنظیم و تدوین گشت. این مجموعه راهگشای است برای کسانی که آرزومند دیدار جهانی هستند که در آن جز خیر و صلاح جامعه را نظاره‌گر نباشند و منبع عظیمی است برای محققان و متفکرانی که می‌کوشند انسان به معنی و مفهوم انسان واقعی و اسلام ناب را بشناسند.

ادامه...

مشخصات کتاب تکاپوی اندیشه‌ها

بخشی از کتاب تکاپوی اندیشه‌ها

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب تکاپوی اندیشه‌ها