فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

مگه تو مملکت شما خر نیس؟

نسخه الکترونیک کتاب مگه تو مملکت شما خر نیس؟ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها کافیست اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

کتاب «مگه تو مملکت شما خر نیس؟» نوشته عزیز نسین (۱۹۹۵-۱۹۱۵)، نویسنده، طنزنویس و مترجم اهل ترکیه است.
بیشتر آثار او، هجویه‌ای است در برابر نابرابری‌های جامعه ترکیه و دشواری‌های زیستی مردم، او موفق به دریافت بیش از ۲۳ جایزه در طول عمر خود شده و کتابهایش به بیش از ۳۰ زبان نیز ترجمه شده ‌است.
این کتاب به همراه دو عنوان دیگر، مجموعه‌ای از بهترین آثار و داستان‌های کوتاه اوست، که به زبانی طنز قدرت حاکمان را نشانه گرفته است.
در بخشی از کتاب «مگه تو مملکت شما خر نیس؟» می‌خوانیم:
«خیلی بی‌کار مانده‌ام سلیم افندی. به هر جا برای کار می‌روم دست خالی برمی‌گردم. راضی‌ام جایی دربانی، آبدارچی‌ای، چیزی بشوم. آن هم گیر نمی‌آید... پنج سر عائله دارم. توی این دوره و زمانه سیر کردنِ این همه شکم مگر شوخی است؟ اجاره‌خانه از یک طرف، خورد و خوراک از طرف دیگر، طلبکارها از آن یکی طرف؛ دیگر دارم دیوانه می‌شوم. پس‌انداز هم که ندارم. تازه، اگر هم داشته باشم به چه دردی می‌خورد سلیم افندی؟ قدِّ کوه هم اگر باشد تمام می‌شود. هر چه داشتیم فروختیم و خوردیم. مدام با خودم می‌گویم خدایا، چه‌کار باید بکنم. دیگر از دوست و آشنا کسی نمانده که ازش قرض نگرفته باشم. دری نمانده که نزده باشم. دیگر از خودم هم خجالت می‌کشم. راستش از بی‌عرضگی خودم هم حرص می‌خورم. هر کسی را نگاه می‌کنی، راه پول درآوردن را پیدا کرده دارد زندگی‌اش را می‌کند. من چه آدم بی‌عرضه و دست و پا چلفتی‌ای بوده‌ام. مثل سگ پشیمانم از این‌که از کار قبلی‌ام بیرون آمدم. حالا خوب است که خودم بیرون نیامدم، بیرونم کردند... می‌دانی، نُه سال بود توی آن کارخانه کار می‌کردم. صاحب کارخانه مجبور شد کارخانه را تعطیل کند. مواد اولیه از خارج نمی‌آمد. خوب آن بی‌چاره هم حق داشت. یکدفعه هم تعطیل نکرد. اول نصف کارگرها را بیرون کرد. بعد کارمندها را یکی‌یکی، دو تا دو تا راهی کرد. آخرسر هم قفل را به در کارخانه زد».

دانلود کتاب مگه تو مملکت شما خر نیس؟ در فیدیبو

۲۳۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۳۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

من۵۴ساله هستم .از ۱۵سالگی باآثارعزیز آشنا شدم اکثر آثار اورادارم ولی سفارش الکترونیکی هم میدهم به نظرم شاهکاره
در 2 ماه پیش توسط مهدی احمدی
من۵۴ساله هستم .از ۱۵سالگی باآثارعزیز آشنا شدم اکثر آثار اورادارم ولی سفارش الکترونیکی هم میدهم به نظرم شاهکاره
در 2 ماه پیش توسط مهدی احمدی
????
در 4 ماه پیش توسط gra...lad
عزیز نسین به سبک جمالزاده،نویسنده خوب معاصر خودمون مینویسه ، واقعا طنز ولی گریه اوره،چون حقایق قشر فقیر جامعه رو میگه،واقعا عالللللللیه.
در 4 ماه پیش توسط مهدق شیخ عربی
روان، زیبا، دلنشین... از گذشته های دور عاشق نوشته هایش بودم... پیشنهاد می کنم...
در 4 ماه پیش توسط pja...ari