۴,۰۰۰ تومان
3.00 $

درباره کتاب

این کتاب حاصل تجربیات و اندیشه‌های مردی است از تبار سرخپوستان آمریکای مرکزی، که باورهای بنیادی تولتک‌ها را به زبانی ساده با مثال‌های قابل فهم و طبقه‌بندی بسیار مفید و مؤثر به نسل‌های جدید ارمغان کرده، با این امید که رویای سیاره زمین را تغییر دهند.
چون در کتاب‌های کارلوس کاستاندا و در کتاب‌های پائولو کوئیلو هر دو از رویا سخن گفته می‌شود، لازم است که مشابهت‌ها و تفاوت‌های معنایی آن را یادآوری کنم. در آثار کارلوس کاستاندا رویابینی هنری است که جنگجو یا مبارز بااستعداد و در هر حال انسان پویا و تلاشگری که می‌خواهد علاوه بر تجربه زندگی روزمرّه، چیزی از ورای آن دریابد و پاسخ پرسش‌هایش را از طریقی یا طریقتی جویا شود، می‌تواند با تمرین و ممارست و با داشتن استاد مناسب، بر آن مسلط شود و از طریق آن به برخی از اهداف خویش در رسیدن به شناخت نایل شود.
در کتاب حاضر، دون میگوئل روئیز به چیزی اشاره می‌کند و آن را «رویای سیاره» می‌نامد که در کتاب سفر به دیگرسو اثر کارلوس کاستاندا، دون‌خوان آن را نوعی تعریف و توصیف از جهان می‌نامد و معتقد است که غیر از آنچه ما واقعیت می‌نامیم، واقعیت‌های دیگری نیز وجود دارند.
واقعیت این جهان را هندی‌ها «مایا» می‌نامند که هرمان هسه، نویسنده آلمانی، در داستانی به همین نام آن را به وجهی ساده توصیف کرده است. برای انتقال هرچه ساده‌تر منظور نویسنده این کتاب باید بگویم که او نه‌تنها معتقد است که واقعیت فعلی جهان حاضر را «توهّم» مشترک نسل‌های متمادی و میلیون‌ها نفر از افراد بشری در زمان حال شکل داده و می‌دهد، بلکه بر این باور است که می‌توان این «توهّم» مشترک را تغییر داد.

نظرات کاربران

کتاب فوق العاده اگر زمان برای خواندن ندارید کتاب صوتی را گوش دهید
در 1 ماه پیش توسط ara...tin
خیلی عالیه
در 1 ماه پیش توسط peg...ini
به نظرم این کتاب خیلی سانسور شده. خیلی خلاصه شده.
در 2 ماه پیش توسط nhe...azi
به نظرم عالیه لازم هر کسی این کتاب رو حداقل یکبار در زندگیش خونده باشه مخصوصا جوان های عزیز
در 3 ماه پیش توسط fir...zha
کتابی بسیار ساده است مطالب کتاب در قالب خودشناسی است و آمیزه های آن درباره ی رهایی از حصارهایی است که هر انسان با بزرگ شدن به دور خویش میکشد.برای شروع و سخنان انگیزشی خوب است.اما در زمینه ی افرادی که مطالعات عمیق می کنند توصیه نمی شود.
در 3 ماه پیش توسط داود رجبی