در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۴,۰۰۰ تومان
3.00 $

درباره کتاب

این کتاب حاصل تجربیات و اندیشه‌های مردی است از تبار سرخپوستان آمریکای مرکزی، که باورهای بنیادی تولتک‌ها را به زبانی ساده با مثال‌های قابل فهم و طبقه‌بندی بسیار مفید و مؤثر به نسل‌های جدید ارمغان کرده، با این امید که رویای سیاره زمین را تغییر دهند.
چون در کتاب‌های کارلوس کاستاندا و در کتاب‌های پائولو کوئیلو هر دو از رویا سخن گفته می‌شود، لازم است که مشابهت‌ها و تفاوت‌های معنایی آن را یادآوری کنم. در آثار کارلوس کاستاندا رویابینی هنری است که جنگجو یا مبارز بااستعداد و در هر حال انسان پویا و تلاشگری که می‌خواهد علاوه بر تجربه زندگی روزمرّه، چیزی از ورای آن دریابد و پاسخ پرسش‌هایش را از طریقی یا طریقتی جویا شود، می‌تواند با تمرین و ممارست و با داشتن استاد مناسب، بر آن مسلط شود و از طریق آن به برخی از اهداف خویش در رسیدن به شناخت نایل شود.
در کتاب حاضر، دون میگوئل روئیز به چیزی اشاره می‌کند و آن را «رویای سیاره» می‌نامد که در کتاب سفر به دیگرسو اثر کارلوس کاستاندا، دون‌خوان آن را نوعی تعریف و توصیف از جهان می‌نامد و معتقد است که غیر از آنچه ما واقعیت می‌نامیم، واقعیت‌های دیگری نیز وجود دارند.
واقعیت این جهان را هندی‌ها «مایا» می‌نامند که هرمان هسه، نویسنده آلمانی، در داستانی به همین نام آن را به وجهی ساده توصیف کرده است. برای انتقال هرچه ساده‌تر منظور نویسنده این کتاب باید بگویم که او نه‌تنها معتقد است که واقعیت فعلی جهان حاضر را «توهّم» مشترک نسل‌های متمادی و میلیون‌ها نفر از افراد بشری در زمان حال شکل داده و می‌دهد، بلکه بر این باور است که می‌توان این «توهّم» مشترک را تغییر داد.

نظرات کاربران

کتابهایی از این دسته چون نیاز به دوره های مراقبه دارد پس خوندن تنها اهمیت ندارد.لذا بهتر هست که کتاب به آرامی و در طول زمان خوانده شود و به گفته ها عملکرد. البته آنچه در این کتاب هست در تمام کتابهای اخلاق و مراقبه و ... موجود هست ولی تنها اهمیت بستن میثاق با خود و سپس اجرای آن هست. اگر همه ی ما فقط یک کتاب از این دست را بخوانیم و بجای خواندن کتابهای متعدد مشابه فقط انجام دهیم حتما یوتوپیا ( مدینه فاضله) خوایم داشت. با بهترین آرزوها
در 2 هفته پیش توسط ami...ani
کتابی در مورد چگونگی زندگی راحت تر. حتما پیشنهاد میکنم
در 1 ماه پیش توسط myd...nal
خیلی کمک کرد تا یه سری وسواسهای بیخود رو کنار بذارم. واقعا تفکر و فلسفه سرخپوستها مثال زدنیه. احنرامی که به طبیعت قائلن شگفت اوره. و دقیقا چیزیه که میتونه امروز ما رو دگرگون کنه
در 2 ماه پیش توسط وحید کیا
خیلی عالی.مخصوصا به باز شدن دید .کمک میکنه و اینکه چجوری راضی زندگی کنی
در 2 ماه پیش توسط سولماز راشدزاده
من این کتاب رو هم خریدم هم به صورت صوتی گوش دادم و میتونم بگم عالیهههه????
در 3 ماه پیش توسط peg...new