در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

محبوب ترین کتابها میان فیس بوکی های جهان

اگر اهل فیس بوک باشید احتمالا تا به حال چیزهایی از بازی یا همان چالش 10 کتاب تاثیرگذار زندگی خوانده اید، در این بازی افراد مختلف از دوستان خود دعوت می کنند که 10 کتابی را که بیشتر از همه بر زندگی شان تاثیر گذاشته و همراهشان بود، به دیگران معرفی کنند، حتی شاید خودتان هم به این بازی دعوت شده باشید! اما این بازی تنها منحصر به ایران نبوده بلکه اتفاقی جهانی است که از حدود یک سال پیش میان کاربران فیس بوک رواج پیدا کرده است، ازآمریکا گرفته تا آسیای شرقی، فهرستهای مختلفی هم تا به حال از سوی كاربران در فیس بوك ارایه شده كه در آنها نه اسامی بزرگترین كتابهای ادبی، بلکه كتابهایی ساده و عامه پسند كه آنها را تحت تاثیر قرار داده است، نیز ذكر شده است.

به گزارش پابلیشرز ویكلی، حالا دو محقق به نامهای لادا آدامیك و پینكش پاتل به تحلیل 130 هزار از این آرا پرداختهاند تا از این میان بتوانند تقریباً تاثیرگذارترین كتاب را پیدا كنند.

نتیجه بدست آمده نشان می دهد كه مجموعه "هری پاتر" جی كی رولینگ تاثیرگذارترین كتاب در میان كاربران فیس بوك است. این مجموعه به طور دقیق آرای 21.08 درصد این كاربران را به دست آورده است.

در میان این فهرست، کتابهایی به فارسی ترجمه شده اند و کتاب هایی هم هنوز راهی به خانه فارسی زبانان پیدا نکرده اند و در انتظار مترجمی فارسی زبان هستند ولی ما در میان بیست عنوان محبوب فیس بوکی ها شش کتاب پیدا کردیم که هم ترجمه شده اند و هم نسخه الکترونیک آن برای دوست داران محیط زیست در فیدیبو در دسترس است.