در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

گرامیداشت دموکراسی

اگر تا به حال از نزدیک با یک آمریکایی برخورد داشته باشید دیده اید که اکثر آنها منبع غرور وخودستایی اند بسیاری از آنها حتی روشنفکران ایالات متحده را کشوری با اصول و ارزش های اخلاقی والا میدانند هرچند به امپریالیستی و سلطه جو بودن ایالات متحده اذعان دارند اما باز هم آن را کاملا متفاوت با استعمار بریتانیا، فرانسه، هلند و آلمان می دانند تحلیلگر سیاسی چارلز کراتهامر می نویسد ما یگانه امپریالیسم مهربان و خیرخواه هستیم اما مسلما همه دنیا با این نظر آنها موافق نیستند و امریکا را خیرخواه نمی دانند، جان تیرمن نویسنده کتاب خودش آمریکایی و مدیر اجرایی مرکز مطالعات بین المللی دانشگاه ام آی تی است او از این دسته خودشیفتگان نیست و می گوید که نه تنها آمریکایی ها که همه مردم جهان حق داشتن زندگی، آزادی و رفاه را دارند او عقیده دارد نگارش این کتاب خواندن آن و انتشار آن همگی گرامیداشت دموکراسی به شمار می روند.

 

این 100 راه گند زدن آمریکا به دنیا

 

گرامیداشت دموکراسی کتابی است جدی و عمیق و در عین حال طنزآمیز از "جان تیرمن" که با نگاهی گزنده و انتقادی به روایت انحراف آمریکا از اصول اخلاقی و بشری، از تخریب محیط زیست گرفته تا ترویج عادات زیانبار سلامت، تغذیه و فیلتر جریان آزاد اطلاعرسانی، آن هم به گونهای جذاب برای خواننده میپردازد.

موارد 1 تا 100، فهرست این کتاب را که به تعبیر نویسنده 100 راه مختلف آمریکا برای گندزدن به دنیا است را تشکیل میدهد.برخی از این 100 راه که نویسنده در این کتاب به آنها اذعان کرده است، شامل جنگ سرد، تسلیحات هستهای، پاشیدن بذر اسلام خشونتگرا، جنگ ویتنام، دموکراسی پولکی، نسلکشی، تلویزیون، ریاستجمهوری جورج دبلیو بوش، انحصار دانش، کریسمس، لاس وگاس و... هستند.

+ تهیه نسخه الکترونیک کتاب از فیدیبو

 

مترجم این کتاب

لطف الله میثمی مترجم این کتاب، صاحب امتیاز و مدیر مسئول نشریه چشم انداز ایران است که تا به حال چندین بار طعم توقیف را چشیده است، او قبل از انقلاب جزئی از نهضت آزادی و گروه مرحوم طالقانی، بازرگان، سحابی و هم پیمان گروه های روشنفکری دینی بود، وی پیش از انقلاب در زندان شکنجه شد و طی مبارزاتش نابینا و از یک دست محروم و.... اما این معلولیتها هیچ کدام او را از فعالیت های فرهنگی اش باز نداشت.او اکنون مدیر نشر صمدیه است و گاهی هم دست به ترجمه و تالیف کتاب در حوزههای علوم سیاسی و اجتماعی و روشنفکری دینی و.... میزند

بخشی از مقدمه

آیا واقعا آمریکا با 100 راه جورواجور به دنیا گند زده است؟ شاید کمی عجیب و مضحک به نظر بیاید، اما واقعاً دلیلی برای توصیف اینگونه نقش آمریکا در جهان وجود دارد: ایالات متحده نیز همانند هر قدرت نیرومندی، خود را به جهان تحمیل کرده است؛ فرهنگ و محصولاتش دنیا را فرا گرفته اند، هزاران نهاد مسئول تنظیم مقررات جهانی ناچارند خود را با اقتصاد آن هماهنگ کنند و به این طریق این کشور خود را تنها سردمدار آزادی و خوشبختی در تاریخ بشریت معرفی کرده است.... به این کتاب نه به چشم یک گله و شکایت صرف، بلکه به عنوان تلاشی برای اصلاح وضع موجود نگاه کنید

+ تهیه نسخه الکترونیک کتاب از فیدیبو