در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

در ماه مبارک رمضان و به خصوص شبهای قدر حال آدم متفاوت است انگار که دستش به هیچ کاری دنیوی نمیرود دلش تنها راز و نیاز و نیایش می خواهد، حال هر کس برای این کار روش خاص خود را دارد، یک عده به مساجد می روند، یک عده هم ترجیح می دهند در خانه باشند و در تنهایی خود به عبادت بپردازند، هستند هم کسانی که با توجه به حدیث پیغمبر که تفكر یك ساعت بهتر از عبادت یك سال است، بهترین عمل این شبها را عبادت همراه با بینش میدانند.اگر شما هم جز دسته اخیر هستید، احتمالا کتاب انسان آسمان برای این شبهایتان که پیوند با نام حضرت علی(ع) دارد انتخاب خوبی خواهد بود،کتابی درباره امیرالمومنین که به شما کمک می کند این امام اول شیعیان را از منظری نو ببینید و با سیره عملی او بیشتر آشنا شوید.

همراه با امام موسی صدر برای شناخت امام علی (ع)

انسان آسمان مجموعه ای است از سخنرانیها و نوشته های امام موسی صدر درباره امیرالمومنین، علی(ع). نگاهی ویژه به مسائل مختلفی همچون زندگی و شهادت امیرالمومنین، ویژگیهای فردی و اخلاقی ایشان، واقعه غدیر، مفهوم ولایت و وظایف و مسئولیتهای شیعه دارد، کتاب در بردارندۀ ۱۳ جستار از امام موسی صدر دربارۀ امیرالمؤمنین (ع) است.

مطالب این کتاب را میتوان به سه بخش تقسیم کرد. بخش اول، مجموعه گفتارهای امام موسی صدر به مناسبت ولادت امیرالمؤمنین؛ بخش دوم سخنران وی دربارۀ واقعۀ غدیر و ولایت حضرت علی؛ و بخش سوم مطالبی است که امام موسی صدر به مناسبت شهادت حضرت بیان کرده است.

+ تهیه نسخه الکترونیک کتاب از فیدیبو

در این کتاب به دنبال چه باشید؟

در این مقالات به موضوعات متنوعی همچون ایمان امام علی و معنای ولایت و اسوه بودن امیرالمؤمنین و چگونگی درس آموزی از سیرة ایشان پرداخته شده است.

در پیوست این کتاب نیز تصاویر دست نوشته های از امام موسی صدر دربارۀ امام علی آمده است که ترجمۀ آن با عنوان «علی (ع) در چند سطر» در ابتدای کتاب آمده است.

+ تهیه نسخه الکترونیک کتاب از فیدیبو

از جمله آموزه های حضرت علی(ع)

پارسایی آن نیست که تو مالک چیزی باشی، آن است که چیزی مالک تو نباشد

اگر مقهور شوید، زندگیتان مرگ است و اگر پیروز شوید، مرگتان زندگی است

آیا به همین راضی باشم که مرا امیرالمومنین گویند و با مردم در سختیهای روزگارشان مشارکت نداشتهباشم؟یا آنکه در سختی زندگی مقتدایشان نشوم؟

عقل، به یاد سپردن تجربههاست

آرزوهای خیالی، فریب دهنده ی انسانهای احمق است.

+ تهیه نسخه الکترونیک کتاب از فیدیبو