در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

لطفا سایمون کوپر را بشناسید

سایمون کوپر یک دیوانه فوتبال است. او از آن دست آدم های متفاوتی است که می خواهد به فوتبال از زاویه تازه ای نگاه کند او در بیست سالگی تصميم گرفت دور دنیا سفر کند و تاثیرات فوتبال را در سراسر جهان ببیند و بررسی کند. سفری که گرچه با انگیزه فوتبال آغاز شد ولی به فوتبال محدود نشد.

سفرش به دور دنيا نهايتاً 22 کشور جهان را دربرگرفت. او در این سفر هشت ساله تقريباً با جيبي خالي از کشوري به کشور ديگر رهسپار مي شد و حتي براي اينکه در اواسط سفرش به مشکل مالي برنخورد، ماشين تايپش را هم همراه داشت تا به هر شهري که مي رسد با نوشتن چند مقاله، پولي اندک به دست بياورد. کوپر با فوتبالیست ها، هوادارانشان، خبرنگارها و حتی سیاست مدارهای زیادی در سراسر جهان صحبت می کند؛ در امریکا و اروپا و افریقا و خاورمیانه و کشورهای دور و نزدیک. او می خواهد تأثیر فوتبال بر سیاست و فرهنگ کشورها را دریابد. مصاحبه های دردسرساز و ممنوعه ترتیب میدهد؛ به برنامه های گروه های تروریستی سرک می کشد و اطلاعات عجیب و غریب از گروه های مافیایی و دستهای نامرئی فوتبال کشف میکند.

در تعطیلات پیش رو چه می کنید؟

سه روز تعطیل در پیش دارید، سه روزی که اگر به سفر نروید حسابی در خانه کسل خواهید شد، ما پیشنهاد می کنیم این سه روز را با خواندن یک کتاب خوب در یک کافه یا پارک یا حتی خانه سپری کنید، کتاب ها گاه ما را به بهترین و دل انگیزترین سفرها می برند که تحقق آنها در واقعیت اگر محال نباشد بسیار دشوار است

دو کتاب پیشنهادی ما یکی شما را به سفری فوتبالی به همراه سایمون کوپر و عادل فردوسی پور می برد و دیگری سفریست به سرگذشت شخصیت های داستانی با همراهی مژده دقیقی 

سفر شماره یک برای اهالی فوتبال

نویسنده ی روزنامه ی تایمز درباره ی فوتبال علیه دشمن میگوید: اگر فوتبال را دوست دارید، این کتاب را بخوانید... و اگر فوتبال را دوست ندارید، باز هم این کتاب را بخوانید.

سایمون این کتاب را طی سفر هشت ساله اش به دور دنیا نوشت، کتابی که هنوز پس از گذشت چندين و چند سال از انتشار آن جزء بهترين کتاب هاي فوتبالي جهان به حساب مي آيد. حال این کتاب به دست عادل فردوسی پور نازنین می رسد که او نیز عشقش به فوتبال بر کسی پوشیده نیست. حاصل هم نشینی عادل با گری کوپر ترجمه خوش خوانی می شود که یک سفر فوتبالی به دور دنیا را برای فارسی زبانان ممکن می کند . فراموش نکنید، شاید این چند روز تعطیلی آخرین فرصتی باشد که بتوانید تا پیش از جام جهانی، کتابی با این حجم درباره فوتبال بخوانید.

در صورت تمایل می توانید نسخه الکترونیک این کتاب را از فیدیبو تهیه فرمایید. لازم به ذکر است این کتاب در حالی با قیمت 11500 تومان در فیدیبو عرضه می شود که قیمت نسخه چاپی آن بیش از 18000 تومان است.

 

سفر شماره دو برای اهالی داستان

 

اگر از علاقمندان ادبیات و داستان کوتاه های امروزی باشید بدون شک با نام مژده دقیقی آشنا هستید، مترجمی که بیشتر اوقات میتوان به راحتی به انتخابها و ترجمه هایش اطمینان کرد.کتاب "نقشه هایت را بسوزان" شامل ۹داستان کوتاه امروزی از نویسندگان امریکایی و کانادایی است که در 10 سال گذشته در نشریات معروفی منتشر شده یا جوایز ادبی معتبری را کسب کرده اند، به راحتی میتوانید با خواندن روزانه 3 داستان دراین 3روز تعطیلی تجربه ای متفاوت با تعطیلات هر سال برای خودتان رقم بزنید.

سبک و زبان داستانها فارغ از هرگونه پیچیدگی بسیار ساده است و مضامین آنها بیشتر دل مشغولي های انسان امروز مثل مهاجرت، تنهايي، فجایع انسانی و.... است، مثلا در خود داستان "نقشه هایت را بسوزان" راوی خانم معلم انگليسي مهاجری در امريکاست که پسر 9ساله اش از زمان جشن هالووين در نقش يک مرد مغول فرو رفته، خود او هم با همسرش به مشکل برخورده تا اینکه با مردی پاکستانی آشنا میشود که مشکلاتی نه شبیه به او اما از یک جنس دارد.

مژده دقیقی در مورد گمنام بودن نویسنده های انتخابی خود در این مجموعه ها میگوید:" من به اين دليل سراغ اين نويسنده ها رفتم که فضاي تازه يي را به روي خواننده ايراني باز کنم.

در صورت تمایل می توانید نسخه الکترونیک این کتاب را از سایت فیدیبو با قیمت 5700 تومان تهیه فرمایید.