در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

پرفروش‌های غرفه‌ی نشر آگه، در فیدیبو

در نخستین روزهای برگزاری نمایشگاه کتاب، مخاطبان نشر آگه از کتاب‌های «عمل نقد» و «جامعه‌ی نمایش» استقبال کردند و این کتاب‌ها در لیست کتاب‌های تازه و پرفروش نشر آگه در نمایشگاه کتاب قرار گرفت. 

دغدغه‌ی کتاب عمل نقد تعهد فردی ما، یا چیزی که می‌خوانیم، و یا سیاستی که روی خوانش‌مان اعمال می‌کنیم نیست، بلکه خود فرایند خواندن است. به لحاظ روش‌شناختی کاملاً امکان‌پذیر است که یک مارکسیست مثل یک محافظه‌کار متنی را بخواند، و یا یک فمینیست امکانات تفسیر را به طرح شخصیت‌ها محدود کند. سیاست به تنهایی چیزی را خیلی تغییر نمی‌دهد. مساله تغییری است که بر اثر نظریه‌های بسط‌یافته در فرانسه پس از جنگ جهانی دوم و بر مبنای زبان‌شناسی فردینان سوسور، در فهم ما از متن و این‌که خواندن چیست پدید آمده است. بنابراین عمل نقدی که به این‌ترتیب در دسترس قرار می‌گیرد، در برخورد با گستره‌ای از مواضع سیاسی، امکانات رادیکالی عرضه می‌کند.

نسخه‌ی الکترونیک «عمل نقد»، نوشته‌ی کاترین بلزی با ترجمه‌ی عباس مخبر را از این لینک می‌توانید به صورت ارزی و ریالی بخرید.

 

«جامعه‌ی نمایش»  یکی دیگر از کتاب‌های پرفروش غرفه‌ی آگه است که یکی از مشهورترین آثار گی دوبور، نویسنده‌ی فرانسوی ست.  «جامعه ی نمایش» اصطلاحی است که گی دوبور از آن برای توصیف سرمایه داری غربیِ در حال گسترش استفاده می کند. او با دخل و تصرف در عبارت کلیدی مارکس در سرمایه جامعه ی نمایش را چنین توصیف می کند: «تمام زندگی جوامعی که در آنها مناسبات مدرن تولید حاکم است، به صورت انباشت بیکرانی از نمایش ها تجلی می یابد. هر آنچه مستقیماً زیسته می شد، به بازنمود تقلیل می یابد.»

جامعه‌ی نمایش را بهروز صفدری به فارسی برگردانده و نسخه‌ی الکترونیک آن را به صورت ارزی و ریالی می‌توانید از این لینک بخرید. 

 راهنمای خرید