در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

فروش ارزی «زندگی منفی یک» شروع شد

زندگی منفی یک، تازه‌ترین رمان کیوان ارزاقی ست که نشر هیلا آن‌ را منتشر کرده. نسخه‌ی الکترونیک این رمان همزمان با بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در فیدیبو به فروش می‌رسد. 

بخشی از متن کتاب: «صابر هر چه با خودش فکر کرد چرا باید تارا در مقابل معاینه‌اش تا این حد آشفته شود نتوانست بفهمد. نمی‌دانست چه عاملی باعث می‌شود تا یک زن در مقابل پزشکی که مَحرم و امین بیمار است و قرار است به‌زودی همسرش شود این‌طور آشفته شود. همیشه فکر می‌کرد به‌واسطه‌ی سال‌ها تحصیل و سروکله زدن با خانم‌ها، جنسیتِ آن‌ها را خوب می‌شناسد و آشناست به تمام فرازونشیب‌ روحی‌شان ولی این‌بار همه‌ی وجود و حضور این زن برایش ناشناخته بود.» 

مخاطبان خارج از کشور می‌توانند با استفاده از خرید ارزی، همزمان با بازار نشر ایران این کتاب را بخرند و بخوانند. 

از کیوان ارزاقی خواستیم به مناسبت انتشار همزمان نسخه‌ی ای‌بوک «زندگی منفی یک»، با مخاطبان‌اش چند خطی صحبت کند: 

 

رفاقت کنیم با ای‌بوک‌ها

وقتی قرار شد همه‌ی زندگی را جمع کنم و مهاجر بشم یکی از بزرگترین دغدغه‌هام دوری از کتاب و داستانِ فارسی بود. هر جای چمدان که کمی جا داشت و هنوز خالی مانده بود کتابی را دور از نگاه دیگران، مثل جنسِ قاچاق جاساز می‌کردم. تحملِ نگاه عاقل‌اندرسفیه و حوصله‌ی شنیدنِ نصیحت و غُرغُرِ آدم‌های نا رفیق با کتاب را نداشتم. نه آن‌ها حالِ مرا می‌فهمیدند و نه من حاضر بودم پشیزی خرجِ خریدنِ حالِ آن‌ها کنم.

از خیرِ بُردن و خوردنِ آجیلِ تواضع، آلوی کوهی، زرشک، کشمش و سبزی خشک‌شده‌ی قُرمه‌سبزی گذشتم تا بتونم با خودم چند تا کتاب بیشتر ببرم. آنقدر کتاب دوست داشتم که حاضر بودم طعم و مزه‌ی غذاهای خوشمزه‌ی ایرانی را فراموش کنم ولی ذخیره‌ی کتابم در غربت تَه نکشد. حس‌و‌حالِ ایرانی‌ دور از وطن و علاقمند به داستان‌ِ فارسی را خوب درک می‌کنم که این دوری کم از شکنجه ندارد!

و حالا این امکان فراهم شده که خیلی شیک و شبیه به کشورهای مُدرن و پیشرفته، عزیزانِ خارج از وطن نسخه‌ی الکترونیکی‌ کتاب‌های مورد علاقه‌شان را از سایت فیدیبو خرید کنند.

هر چند شاید برای دوستداران ادبیات هنوز هم یکی از بزرگترین لذت‌های دنیا ورق زدن کتاب و لمس کاغذ باشد ولی سرعت زندگی، رشد تکنولوژی و ماهیتِ دنیای امروز ما را به سمتی می‌برد که باید خیلی زود با ای‌بوک‌ها رفیق بشیم.‌

 

برای خرید نسخه‌ی الکترونیک «زندگی منفی یک» به این لینک بروید.