در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

 

37 سال از انتشار مجله دانستینها می‌گذرد. این مجله نزدیک به 30 سال نشریه‌ای مستقل به حساب می‌آمد اما از سال 1388 امتیاز آن به موسسه همشهری واگذار شد و حالا به عنوان یکی از نشریات گروه مجلات همشهری منتشر می‌شود.

نشر شهر با همکاری موسسه همشهری، به تازگی اقدام به چاپ کتاب‌هایی براساس تولیدات سال‌های گذشته مجله دانستنیها کرده است. دو عنوان تازه‌ای که از این مجموعه به چاپ رسیده و در فیدیبو نیز عرضه شده، «خودروهای شگفت‌انگیز» و «خونخواران تاریخ» است.

«خودروهای شگفت‌انگیز» کتابی است درباره مهم‌ترین پیشرفت‌های خودرو. اما نه خودروهای قدیمی، بلکه خودروهای امروز و فردا. این کتاب بی‌شک به مذاق ماشین‌بازها و شیفتگان صنعت خودروسازی خوش می‌آید؛ چون هم حاوی اطلاعات گوناگون براساس مقالات و اخبار مندرج در مجلات معتبر دنیاست و هم با تصاویر رنگی و گرافیک مطلوبی همراه است.

آشنایی با ابر خودروها، خودروهای شگفت‌انگیز، جدیدترین موتورسیکلت‌ها، اتومبیل‌های طراحی شده برای آینده، سریع‌ترین و قدرتمندترین اتومبیل‌های جهان و... را همراه با تصاویر، جزئیات و ویژگی‌هایی که از آنها معرفی شده است، می توانید یکجا در کتاب بیابید.

«خونخواران تاریخ» هم عنوانی ترسناک و هم عبرت‌انگیز است. این عنوان زمانی عبرت‌انگیز می‌شود که پای کتابی شامل دانستنی‌های تاریخ در میان باشد. کتاب حاضر که به کوشش جمعی از نویسندگان و مترجمان فراهم آمده، شامل جزئیات و ناگفته‌های زندگی و عملکرد بی‌رحم‌ترین حاکمان تاریخ است؛ از اسکندر مقدونی گرفته تا آدولف هیتلر. این کتاب براساس مطالب منتشرشده در مجله دانستنیها تهیه شده و از لحاظ گرافیک و صفحه آرایی نیز از همان سبک و سیاق مجله پیروی کرده و جذابیت بصری را فراموش نکرده است.

هانیبال، ژولیوس سزار، نرون، آتیلا، تیمور لنگ و همینطور اقوام و گروه‌هایی نظیر مغول‌ها و وایکینگ‌ها، برخی سوژه‌های مدذنظر این کتاب‌اند. در هر بخش اطلاعات و نکته‌های فراوانی چه به صورت تصویری و اینفوگرافیک و چه در قالب متن، درباره جغرافیا و تاریخ وقوع حوادث، شخصیت‌های تاثیرگذار، شهرها و مردم دوران مختلف، ابزار و ادوات جنگی، پوشش‌ها، کاخ‌ها و... در اختیار مخاطب قرار گرفته است.

این دو کتاب سرشار از اطلاعات عمومی تاریخی برای نوجوان‌ها و جوان‌هاست. آنها را از فیدیبو دانلود کنید.