در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

آنچه در وهله اول درباره کتاب‌های موسوم به «دامیز» می توان گفت، این است که آنها کتاب‌هایی سودمند و کاربردی برای اقشار و سنین مختلف هستند. کتاب‌هایی نه صرفا سرگرم‌کننده و یا مخصوص اوقات فراغت، بلکه برآورنده یکسری نیازهای روز انسان که برای برآوردنشان محتاج دانستن اطلاعات و برنامه‌ریزی است. راجع به موسیقی، زبان انگلیسی، ناراحتی‌های روانی، سفر، برنامه‌نویسی، تقویت حافظه، آشپزی، فنون روابط عمومی و هر کاری که فکرش را بکنید.

این کتاب‌ها که در سراسر دنیا با نام «فور دامیز» (For Dummies) منتشر و شناخته می‌شود، به معنی «برای خنگ‌ها» است و منظور از آن، این است که مجموعه‌ای است شامل کتاب‌های آموزشی که به صورت راهنماهای ساده و شیوا برای کاربران تازه‌وارد در حوزۀ مورد بحث آن کتاب نوشته می‌شوند. جالب است بدانید که تاکنون بیش از ۱۸۰۰ عنوان از این کتاب‌ها در حدود ۲۰۰ میلیون نسخه در دنیا منتشر شده ‌است.

برخلاف عنوان (برای خنگ‌ها)، ناشران مجموعه قصد توهین به خوانندگان را نداشته‌اند و این مفهوم در کشورهای پیشرفته کاملاً جا افتاده که این عنوان تنها یادآور این است که نویسنده توانسته مطلب موردبحث را به قدری ساده و قابل درک کند که حتی خنگ‌ها هم می‌توانند با مطالعهٔ آن، مطلب را فرا بگیرند. در ایران از عنوان «به زبان آدمیزاد» هم برای اطلاق این مجموعه استفاده شده است.

کتابی که به تازگی از این مجموعه در فیدیبو عرضه شده «غذاهای ۳۰ دقیقه‌ای» نام دارد. این کتاب مخصوص کسانی است که به دلیل مشغلۀ زیاد، امکان وقت گذاشتن برای آشپزی را ندارند و باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، غذایی مناسب و باکیفیت برای خود و خانواده‌شان آماده کنند. بعضی‌ها فکر می‌کنند به دلیل کار در بیرون از خانه، امکان آشپزی به‌هیچ‌وجه وجود ندارد و به همین دلیل هزینۀ زیادی را صرف رستوران رفتن یا سفارش غذا از بیرون می‌کنند. کتاب «غذاهای ۳۰ دقیقه‌ای» پیشنهادهای ارزان و لذیذی برای شما دارد.

عناوین دیگری که از همین مجموعه در فیدیبو عرضه شده، عبارتند از: مدیریت خشم، رژیم جی.ال (رژیم غذایی بر پایه اندازه گلوکز)، راه و چاه موفقیت.