در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

 

یک هفته در فیدیبو رایگان کتاب بخوانید

 

به مناسبت هفته کتابخوانی هر روز می‌توانید به اپلیکیشن کتابخوان فیدیبو سر بزنید و کتاب‌های رایگان ویژه این هفته رادانلود کنید. دقت کنید که این کتاب‌ها به مدت محدود و فقط در طول هفته کتاب و کتابخوانی رایگان هستند و پس از این مدت، کتاب‌ها تنها با قابلیت خرید در دسترس خواهند بود. آن دسته از کاربرانی که بدون حساب کاربری کتابهای مذکور را دانلود می‌کنند توجه داشته باشند که ممکن است به هر دلیلی از جمله تعویض دستگاه، حذف و نصب اپلیکیشن دسترسی به کتابهای رایگان را از دست بدهند. بنابراین اگر می‌خواهید کتاب‌ها را برای همیشه در کتابخانه خود ذخیره داشته باشید، لطفا با حساب کاربریکتاب‌ها را دریافت کنید.

 

«سپاس ویژه از نشر موغام برای ارائه کتاب‌ها به صورت رایگان»

 

  

دانلود رایگان هنر معقول: با ابتنا به آثار ایت الله جوادی آملی

 

کتاب هنر معقول: با ابتنا به آثار ایت الله جوادی آملی

 نویسنده: بهروز عوض‌پور

نشر موغام ، دی 1393

 “هنر، یا مانندسازی اشیا است، یا ساختن فرم‌هایی معنی‌دار، و یا فرانمودی از تجربه‌ها [بیان و حالات]، البته به شرطی که بتواند در مخاطب خود، شعف، عاطفه، یا تکانی از این دست ایجاد کند”، با این توضیح که این تعاریف در جهت معرفی هنر در وجه غربی آن وضع شده‌اند و دقیقاً هم به همین دلیل بر معرفی هنر اسلامی چندان هم توانا نیستند. و از این بابت در جهت معرفی هنر اسلامی شایان ذکر است که: اولاً، هنر اسلامی را در یک طبقه‌بندی بسیار کلی می‌توان با دو رویکرد کلان حکمی ـ عرفانی و حکمی ـ فلسفی مورد تحقیق و تدقیق قرار داد، ثانیاً، این نوع یا نحو از هنر چه از دیدگاه حکمی ـ عرفانی مدنظر باشد چه از دیدگاه حکمی ـ فلسفی، بر چیزی فراتر از احساس یا اساساً امور محسوس و به تبع این درک و فهم این‌ها که به نوعی اساس تعریف هنر از منظر تمامی نظریه‌های غربی موجود از هنر را تشکیل می‌دهد، مبتنی است. به‌دیگرسخن، هنر اسلامی “بر استعلای حس از طریق بسط خیال و در ادامه قبض آن از طریق عقل استوار است”. و اما در رابطه با هنر اسلامی از منظر آیت‌الله جوادی‌آملی گفتنی است که: اولاً، در این منظر ما هنر غیراسلامی نداریم، بلکه آنچه چنین خوانده می‌شود در واقعِ امر اصلاً هنر نیست، ثانیاً، “هنر تجلی معقول در دستگاه خیال است که با خروجی جماد محسوس عجین می‌شود”.

 

 

 

دانلود رایگان دو نمایشنامه از ایوب آقاخانی (نام همه‌ی مصلوبان "عيسی" است، رؤياهای رام‌نشده)

کتاب دو نمایشنامه از ایوب آقاخانی (نام همه‌ی مصلوبان "عيسی" است، رؤياهای رام‌نشده)

 

نویسنده: ایوب آقاخانی

نشر موغام ، دی 1392

 

تاریخ معاصر را همیشه پیچیده تر از برشهای دیگر تاریخ دیده ام. تو گویی بی رحم تر. پرالتهاب و قابل بحث تر است. حتی اگر خون و شمشیر و سرهای جدا شده اش گم باشد و سمضربه‌ی اسبان جنگی در آن به گوش نرسد. این میانه اگر دلیری های قلم و فن و شکل نگاه معاصر و شاید از زوایایی مدرن را متوجه این ویژگی ها بکنی، نتیجه ای هنرمندانه می گیری که چالش ازلی و ابدی تاریخ و خیال نامیده شده که تو ردش را در بوطیقای ارسطو هم می یابی. مرز بین تاریخ نویس و نمایشنامه نویس...

دهه های بیست و شصت، دو دهه پر پیچ و خم، پرشکاف و پرمسئله در تاریخ معاصر ایرانند و این دو نمایشنامه ناظر بر زاویه های این دو دهه.گمان بردم بیراه نیست اگر در یک جلد در معرض تورق مخاطب قرار بگیرند، نتیجه همین که پیش روی شماست.

 

 

دانلود رایگان مکاشفه‌ی موخر(مجموعه شعر)

کتاب مکاشفه‌ی موخر(مجموعه شعر)

نویسنده: ایوب آقاخانی

نشر موغام ، دی 1392

ایوب آقاخانی زاده 1354 تبریز از نویسندگان مطرح و موفق نسل سوم نمایشنامه نویسان کشور است. از میان آثارش نمایشنامه های تابلوی دوم، اینجا پشت در، دونتی کوتاه برای پاییز، گیل گمش، ماه بر تک اسب پیر، امپراتور و آنجلو، رودکی جادوگر واژگان سبز، زمین مقدس، رویاهای رام نشده، مومیا، منطقه صفر، نام همه مصلوبان عیسی است. شمعدانی ها و... را می توان نام برد.

او در طول دوران حرفه ای فعالیتش به عنوان نمایشنامه نویسده ها جایزه داخلی و چندین جایزه بین المللی به دست آورده و برخی از آثارش تاکنون به سه زبان زنده دنیا ترجمه شده است.

 

 

 

دانلودرایگان عصر دیروز

کتاب عصر دیروز

نویسنده: ایوب آقاخانی

نشر موغام ، دی 1391

این مجموعه با تمام بضاعت موجودش-چه بیش وچه کم-تنها باید قطره‌ی نوری شودودرچشمخانه‌‌خواننده‌اش بنشیند؛که«درام»در بنیاد و نهادش چنین چیزی است و اگر درست پا به عرصه نهاده باشد از جنس نور است و روشنگر.

زبان،ساخت،تکنیک،سبک،لحن ودیگر حرفها چه،جملگی ابزارند برای این قسم از«بودگی»برای همین جنس از «شدن»

 

 

 

دانلود رایگان تاپیلماق اوچون ایتمک (بیر دیالکتیک حج یولچولوغو)

کتاب تاپیلماق اوچون ایتمک (بیر دیالکتیک حج یولچولوغو)

نویسنده: حامد احمدی

نشر موغام ، دی 1391

 

سفرنامه حامداحمدی به حج دانشجوئی که با دیدی نو و قلمی شیوا به زبان ترکی نگاشته شده است.

بوُ یازی‌ اصلینده بیر شخصی یازی حساب اوْلا بیلر، یازیلاندا دا اوْنون یایماغینا دۆشونموردوم. اوْنو بیر اؤزل تجرۆبه ساییرام و طبیعی کی چاپا حاضیرلاماق اۆچون بیر سیرا دَییشیکلیک­لر وئرمه­لی‌یدیم، آمما بوُ دَییشمه­لر اثرین بۆتونلویونده اؤنملی ائتگیسی اوْلماییب. ادبیّاتیمیزین دَیَرلی اوُلدوزلاری سعید و رضا دان بوُ یازینی اوْخویوب فایدالی نظرلرینه گؤره اؤز مینّتدارلیغیمی بیلیندیرمه­لی‌یم. یاشامالی‌سینیز!