در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

دانلود کتاب «خیابان گردی در لندن»

 

«چه چیز می تواند خوشایند تر و شگفت انگیز تر از این باشد که خط مستقیم شخصیت مان را کنار بگذاریم، راه کج کنیم و از جاده خاکی برویم که از میان بوته ها و تنه های ضخیم درختان به قلب جنگل وحشی می رسد؟ حقیقت این است که گریز بالاترین لذت است و خیابان گردی در زمستان بالاترین ماجراجویی. با این حال وقتی به در خانه نزدیک می شویم، احساس این که داشته ها و پیش داوری های قدیمی ما را در بر می گیرند، آرامبخش است.» داستان «خیابان گردی در لندن» از جایی آغاز می شود که ویرجینیا ولف در اتاق خود نشسته و ناگهان درمی یابد برای نوشتن، مداد ندارد. هر چند در جایی دیگر اذعان می کند که نداشتن مداد، تنها بهانه ای است برای اینکه او به خیابان برود و در آن پرسه بزند. او در میان این قدم زدن در خیابان های لندن، نگاهی به انسانها، خیابانها، مغازه ها دارد. این کتاب مجموعه چند داستان کوتاه است که ولف جریان سیال ذهنش را رها کرده و ما با او همراه می شویم.  

 دانلود کتاب  دانلودکتاب  دانلودکتاب رایگان  دانلود کتاب رایگان 

نویسنده در این اثر، با روایت قدم زدنهایش در خیابان، نشان می دهد که موضوعی چنین ساده، که شاید از نگاه افراد زیادی قابلیت تبدیل شدن به یک اثر داستانی را ندارد، چگونه می تواند مانند داستان و رمان، هنرمندانه و با روایتی داستانی نوشته شود.

 

بیشتر داستانهای ویرجینیا ولف، دارای پیچیدگی هایی است که ممکن است مخاطب به راحتی نتواند با آن ارتباط برقرار کند، اما «خیابانگردی در لندن» اثری روان و ساده است. بنابراین اگر خواننده ای دوست دارد با جهان داستانی ویرجینیا ولف ارتباط برقرار کند، این کتاب می تواند شروعی خوب باشد.

 

آدلاین ویرجینیا استفن وولف در لندن به دنیا آمد. پدرش سر لسلی استفن نویسنده، منتقد و کوهنورد معروف بود. مادرش را وقتی سهساله بود از دست داد. ویرجینیا از کتابخانه غنی پدر بهره بسیاری برد و از جوانی دیدگاههای ادبی خود را که متمایل به شیوههای بدیع نویسندگانی چون جیمز جویس، هنری جیمز و مارسل پروست بود، در مطبوعات به چاپ میرساند.

در سال 1912 با لئونارد دوست قدیمی برادرش، ازدواج کرد. این نویسنده طی جنگهای جهانی اول و دوم بسیاری از دوستان خود را از دست داد که باعث افسردگی شدید او شد و در سال 1941 پس از پایان آخرین رمان خود، با جیبهای پر از سنگ خود را در رودخانه غرق کرد. او معتقد بود یک زن اگر می‌خواهد داستان بنویسد، باید پول و اتاقی از آن خود داشته باشد.

 

دانلود کتاب های ویرجینیا ولف