در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

دانلود کتاب تحول سریع : برنامه ۹۰ روزه برای تغییر چالاک و موثر 

 

اریک اشمیت، رئیس هیئت مدیره و مدیر اجرایی ارشد گوگل درباره کتاب «برنامه۹۰روزه برای تغییر چالاک و موثر» می گوید:«بهنام تبریزی با بهره‌گیری از مطالعات قبلی صورت گرفته، سطح تحقیقات در زمینه کسب و کار و تجارت را ارتقا داد و توانست شیوه به روزتری را در نگارش و ارائه نتایج تحقیقات معرفی نماید. او در این کتاب تحول سریع، درک تیزبینانه و هوشمندانه خود از اقتصاد پویا، جهانی و مبتنی بر اطلاعات و دانش و همچنین نیاز به وجود آمده در سازمان‌ها برای هم راستا و هم سو شدن با تغییرات را نشان داد. این کتاب، نه تنها آموزه ارزشمندی را برای جهان کسب و کار بلکه همچنین برای عموم سازمان ها فراهم آورده است.» پرفسور بهنام تبریزی نویسنده این کتاب؛ از جمله چهره های موفق ایرانی در حوزه کسب و کار جهانی و نویسنده کتاب هایی پرفروش در حوزه کسب و کار و مدیریت و نیز برنده جایزه یک معلم و محقق است. آقای تبریزی هم اکنون استاد مشاور در دانشگاه استنفورد گروه علوم مدیریت و مهندسی است. او در حوزه مدیریت به رئیس جمهور آمریکا، سازمان های دولتی و هزاران نفر از مدیران اجرائی و برنامه ریزان کمک کرده است. وی از استادان برنامه مدیریت پروژه پیشرفته در دانشگاه استنفورد نیز هست.

 

 

دانلود کتاب استراتژی بنگاه مادر

نویسنده: مایکل گولد ، مارکوس الکساندر

مترجم: اسماعیل صادقی ، ناهید صفایی

 

طی سال‌های اخیر شرکت‌های دولتی و خصوصی بسیاری در ایران با الگوبرداری از ساختار شرکت‌های چند کسب و کاره، اقدام به تجدید ساختار کرده‌اند. ورود واژگانی مانند شرکت‌های مادر تخصصی، هولدینگ، سرمایه­گذاری و... به ادبیات کسب و کار ایران نتیجه این فرایند است. در حال حاضر می‌توان شکل‌های گوناگونی از این نوع بنگاه‌ها مانند بنگاه­های با کسب و کارهای بسیار متنوع تا بنگاه­های کاملاً متمرکر، توسعه­یافته افقی، توسعه­یافته عمودی و... را مشاهده نمود.

بررسی­ها نشان می­دهد اگرچه به طور طبیعی این ساختارهای جدید ظرفیت رشد و توسعه بالاتری برای شرکت‌ها خلق نموده­اند، اما الزاماً در بلند مدت این اندازه بزرگتر به سودآوری بیشتر منتج نشده است.

بسیاری از مدیران ایرانی ساختار شرکت‌های چند کسب و کاره را فرمول معجزه‌آسایی یافته‌اند که هر مشکل سازمانی، مانند پیچیدگی روابط، اقتصادی نبودن فعالیت‌ها و موانع رشد را مرتفع می‌کند. از این­رو بی آن‌که زیرساخت­های لازم برای این کار را فراهم نمایند، کسب و کارهای جدیدی را در زیر چتر خود می‌گسترانند، یا بخشی از فعالیت‌های جاری خود را به عنوان کسب و کارهای مستقل در ساختار جدید شکل می‌دهند. این پایان کار نیست، همه چیز به خوبی آن چه که در ابتدا فرض شده است، پیش نمی‌رود.

 

 

دانلود کتاب همسویی استراتژیک(ایجاد هم‌افزایی با کارت امتیازی متوازن)

نویسنده: رابرت کاپلان ، دیوید نورتون

مترجم: بابک زنده‌دل

انتشارات آریانا قلم ، دی 1392

 

این کتاب جدیدترین کتاب کاپلان و نورتون در زمینه کارت امتیازی متوازن است و به اصلی ترین پرسش سازمان ها مبنی بر چگونگی همسو ساختن واحدهای مختلف سازمان در راستای استراتژی می پردازد. کاپلان و نورتون با بررسی ده ها نمونه و ارایه نقشه های استراتژی و کارت های امتیازی، نشان داده اند که همسویی واحدها و فرایندهای مختلف و وظایف پشتیبانی در سازمان، هم افزایی قابل توجهی ایجاد کرده است.

کاپلان و نورتون همسوسازی را از وظایف و مسئولیت های مدیران ارشد می دانند و در این کتاب با استفاده از نظام مدیریت مبتنی بر کارت امتیازی متوازن نشان داده اند که با تعریف روشن و دقیق نقش مدیران در تعیین که با تعریف روشن و دقیق نقش مدیران در تعیین، جاری سازی و همسوسازی استراتژی در سازمان، می توان به هم افزایی دست یافت. پیاده سازی استراتژی و توفیق سازمان در تحقق برنامه ها، اتفاقی نیست و حاصل توصیف و سنجش استراتژی، انتقال استراتژی به واحدها و افراد، توسعه شایستگی های کارکنان و در نهایت همسویی فرایندها و واحدهای مختلف سازمان است.

 

+دانلود کتاب

+دانلود گتاب الکترونیک