در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

 

دانلود کتاب قورباغه را قورت بده

 

«برای هر کار و هر فعالیتی یک سیستم فشار برای خود درست کنید. درجه فشار بر خود را بالا ببرید و شانه از زیر فشار خالی نکنید. وقتی مهلت برای خود مقرر کردید بدان پایبند باشید و حتی سعی کنید زود‌تر از موعد مقرر کار را تمام کنید.»
این جمله بخشی از توصیه‌ها و راهکارهایی است که برایان تریسی برای پیروزی بر وسوسه پشت گوش انداختن کار پیشنهاد می‌کند. همه به دنبال موفقیت در امور روزمره و مدیریت زمان هستند، اما به درستی نمی‌دانند که چگونه باید کارهای خود را سامان دهند.

تریسی در مقدمه کتاب قورباغه را قورت بده می‌نویسد: هیچ‌گاه برای کارهایی که باید انجام دهید وقت به اندازه‌کافی وجود ندارد. آدم به معنای دقیق کلمه تا خرخره‌اش را کار و وظایف شخصی، برنامه‌ها، انبوهی از مجلاتی که باید بخواند و کوت کوت کتاب گرفته که قرار است به محض اینکه فرصتی به چنگ آورد به سراغشان برود. اما واقعیت این است که هیچ‌گاه چنین فرصتی به چنگ نمی‌آید. این را هم از سر به در کنید که با کار بیشتر مشکلات برنامه‌ریزی زمانی خود را حل کنید. تنها به شرطی می‌توانید کنترل وقت و زندگیتان را به دست بگیرید که روش تفکر و برخوردتان با سیل بی‌پایان کارهای پیش‌روی روزمره‌تان را تغییر دهید. او در این کتاب ۲۱ پیشنهاد برای مدیریت زمان دارد.

در گذشته‌های بسیار دور مثلی وجود داشت که اگر اولین کاری که باید هر روز صبح انجام بدهی، این باشد که قورباغه زنده‌ای را قورت بدهی در بقیه روز خیالت راحت خواهد بود که سخت‌ترین و بد‌ترین اتفاقی را که ممکن است در تمام روز برایت پیش بیاید پشت سر گذاشته‌اید. قورت دادن قورباغه در حقیقت مهم‌ترین کاری است که باید انجام بدهید.‌‌ همان کاری که اگر هم اکنون فکری به حالش نکنید به احتمال فراوان آن را پشت گوش خواهید انداخت.

در ضمن خودتان هم می‌دانید که کار موردنظر‌‌ همان کاری است که می‌تواند بیشترین تأثیر مثبت را در زندگیتان بگذارد. در گذشته گفته‌اند: اگر قرار است دو قورباغه بخوری اول آن یکی را که زشت‌تر است بخور!» حرف آخر این است: اگر باید قورباغه زنده‌ای را قورت بدهید هیچ فایده‌ای ندارد که مدت زیادی بنشینید و به آن نگاه کنید». برایان تریسی با مطالعه و بررسی هرچه بیشتر در مورد مردان و زنانی که درآمد بهتری داشته وسریع‌تر پیشرفت کرده‌اند، به این نتیجه رسیده که عمل‌گرایی، بارز‌ترین رفتاری افراد موفق است. آن‌ها مستقیماً به سراغ کارهای اصلی خود می‌روند و خود را موظف می‌کنند تا به طور مداوم و بدون آنکه ذهنشان منحرف شود به انجام آن کار‌ها ادامه دهند تا آن‌ها را به اتمام برسانند.


بزرگ‌ترین راز موفقیت در زندگی این است که شما می‌توانید درخودتان یک «اعتیاد مثبت» نسبت به لذتی ایجاد کنید که از اطمینان، اعتماد و قابلیت حاصل از موفقیت ناشی می‌شود وقتی این اعتبار را درخود ایجاد کردید آن وقت بدون آنکه حتی دربارة آن فکر کنید زندگی خود را به نحوی سر و سامان خواهید داد که مدام کار‌ها و پروژه‌های بزرگ‌تری را شروع کنید و به انجام برسانید. تصمیم گیری، انضباط و اراده سه ویژگی مهم این کار است که شما در این کتاب فراخواهید گرفت.


پس قورباغه را قورت بده!

دانلود کتاب های روانشناسی موفقیت