در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

 

بخت پریشان دخترک

 

دانلود کتاب «خطای ستارگان بخت ما» 

 

«مو‌هایم را پسرانه زده بودم، تا زحمت شانه کردن را هم به خودم ندهم، بد‌تر از همه گونه‌های چاق و قلنبه‌ام بود؛ به خاطر داروهایی که استفاده می‌کردم، بیشتر شبیه آدمی بودم که جای سرش بادکنک گذاشته باشند، با این حال دوباره نگاهی به او انداختم که همچنان داشت خیره نگاهم می‌کرد، این جوری بود که با معنی کلمه ارتباط چشمی آشنا شدم.»

این کتاب داستان دختری هفده ساله را بیان می‌کند که زندگی‌اش با سرطان و مرگ گره خورده، اما وقتی در گروه پشتیبان بچه‌های سرطانی با پسری به نام آگوستوس واترز آشنا می‌شود، زندگی برای او معنای دیگری پیدا می‌کند.

 

«خطای ستارگان بخت ما» یا «بخت پریشان» بهترین رمان سال به انتخاب مجله نیویورک تایمز است. سال ۲۰۱۴ از روی این رمان، فیلمی با عنوان «بخت پریشان» ساخته شد که جان گرین را به پرفروش‌ترین نویسنده آمریکا تبدیل کرد. فیلمی که در ۱۲۰ روز نخست اکران خود، فروشی برابر با ۱۲۲ میلیون دلار داشت و همین مساله موجب ایجاد رقابت میان فیلمسازان بر سر خرید حق کپی‌رایت دیگر آثار جان گرین شد.  

کتاب «خطای ستارگان بخت ما»با شروعی بسیار زیبا و تکان دهنده آماده می شود«آخر زمستان هفده سالگی‌ام، مامانم به این نتیجه رسید که افسرده شده‌ام، شاید برای اینکه خیلی کم از خانه بیرون می‌رفتم، بیشتر وقتم را توی تختخواب می‌گذراندم، یک کتاب را هزار بار می‌خواندم، میلی به غذا نداشتم و بقیه وقتم را هم به مرگ فکر می‌کردم...»

جان گرین دراین کتاب از مفهموم زندگی و مرگ می گویند و سوال‌هایی در چرخه‌ای مداوم زندگی تکرار می‌شود، اینکه آیا پس از مرگ کسی از آن‌ها یاد می‌کند یا فراموش می‌شوند.

 

این کتاب با در ۲۵ فصل به هم پیوسته نوشته شده و انتشارات پیدایش آن را منتشر کرده است. این کتاب را می توانید به دختران و پسران نوجوان پیشنهاد یا معرفی کنید.