در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

 

مرگ و باکره در یک شب

 

 

دانلود کتاب مرگ و باکره به صورت رایگان  

«پولینا» زنی است که ۱۵ سال در رژیم دیکتاتوری سابق زندانی سیاسی بوده و مورد آزار و اذیت و تجاوزجنسی قرار گرفته است. یک شب همسرش به همراه مردی نا‌شناس به خانه می‌آید. مرد نا‌شناس خود را دکتر «روبرتو میراندا» معرفی می‌کند. پولینا در خلال صحبت با این مرد، صدای او را آشنا می‌یابد و متوجه اتفاق عجیبی می‌شود. او بر این باور است که پس از سالها با بازجو و شکنجه گرش روبه رو شده است. صدای مردی که وقتی پولینا دربند بود، دست ها و پاهایش را به میز بسته و به وی تجاوز جنسی کرده است.پولینا به رغم مخالفت همسر خود تصمیم می گیرد تا دکتر را زندانی کرده و به زور اسلحه از او اعتراف بگیرد و گفته هایش را ضبط کند. حالا همه چیز برای انتقام مهیاست...»

 

نمایشنامه «مرگ و باکره» یکی از نمایشنامه‌های جذاب آریل دورفمن است که اولین بار در سی نوامبر 1990 در انسیتوهنرهای معاصر لندن روی صحنه است و پس از آن بار‌ها در کشورهای مختلف به نمایش درآمد. رومن پولانسکی نیز فیلمی نیز از روی آن ساخته است. آریل دورفمن این اثر کلاسیک خود را به هارولد پینتر نمایشنامه نویس صاحب سبک انگلیسی و برنده جایزه ادبی نوبل سال 2005 تقدیم کرد. 

 

 

 آریل دورفمن خود از جمله نویسندگانی است که این فضا را به طور کامل تجربه کرده است. او در سال ۱۹۲۴ در آرژانتین متولدشد، ده سال از دوران کودکی را در ایالات متحده گذراند و سپس در دوران مک کارتیسم به سانتیاگوی شیلی رفت و شهروند شیلى شد. او همچون بیشتر روشنفکران آمریکاى لاتین طرفدار «سالوادور آلنده» بود. او از دوران دانشگاه وارد مبارزات سیاسی شد و بعد از روی کار آمدن وی در شمار مشاوران فرهنگی او جای گرفت.

 

او به گونه ای معجزه آسا از کشتار یاران آلنده در کودتای ۱۱سپتامبر ۱۹۷۳جان به در برد و بعد از ماه‌ها زندگی مخفی در شیلی، سرانجام به اروپا گریخت و پس از مدتی اقامت در اروپا به ایالات متحده رفت. دورفمن در دانشگاه‌های اروپا و امریکا تدریس کرده و امروز در کارولینای شمالی ساکن است و در دانشگاه دوک تدریس می‌کند. او یکى از فعال‌ترین سفیران صلح سازمان ملل متحد به شمارمى رود. او بار‌ها گفته است که باید نویسندگان سراغ داستان هایى بروند که سرشار از صلح باشد.

آریل دورفمن خالق آثار متعددی در قلمرو داستان ، نمایشنامه، شعر و مقاله است که به زبان های انگلیسی و اسپانیایی نگاشته شده و به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است.

 

چگونه به آثار آریل دورفمن اعتماد کنیم؟

اعتماد آریل دورفمن