در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

 

جشنواره شبیه‌ترین مرد به ارنست همینگوی خالق  رمان «پیرمرد و دریا» بعد از ۳۵ سال همچنان در فلوریدا با استقبال پرشور هواداران و علاقمندان به این نویسنده برگزار می شود.

 

امسال هم این جایزه شاهد حضور بیش از یکصد مرد میان‌سال و سالمند با ریش سفید بود که هر یکی مدعی شباهت با ارنست همینگوی نویسنده آمریکایی هستند. این افراد با الگوگیری از ظاهر، شیوه لباس پوشیدن و الهام گرفتن از زندگی سانتیاگوی رمان پیرمرد و دریا تلاش می‌کنند گوی سبقت را از یکدیگر بربایند و در صدراخبار رسانه‌ها قرار گیرند.اهمیت جایزه شبیه‌ترین مرد به ارنست همینگوی از آن روست که هیچ جایزه نقدی به شخص برنده تعلق نمی گیرد. 

 

  

جشنواره شبیه‌ترین مردان که سی و پنجمین سال خود را پشت سر گذاشت هر ساله همزمان با سالروز تولد ارنست همینگوی در فلوریدا برگزار می‌شود. 

 

پیرمرد و دریا واپسین اثر ارنست همینگوی، نویسنده سرشناس آمریکایی است که نخستین بار در مجله لایف به چاپ برسید. این رمان در سال ۱۹۵۱ در کوبا نوشته شد و در سال 1953 برای همینگوی جایزه معتبر پولیتزر را به ارمغان آورد. انتشار پیرمرد ودریا،یک رویداد مهم ادبی بود چرا که از لحاظ ساختاری و سبک نگارش یک اثر داستانی کامل و شگرف است. از همین رو پیرمرد و دریا؛ دستمایه ساخت فیلم های سینمایی و انیمیشن بسیاری شد.

 

پیرمرد و دریا واپسین اثر ارنست همینگوی، نویسنده سرشناس آمریکایی است که نخستین بار در مجله لایف به چاپ رسید. پیرمرد و دریا داستان پیرمردی است که در طول ۸۴ روزی که موفق به صید ماهی نمی‌شود شکم خود را با اندک غذایی که کافه‌چی محل از روی دلسوزی به او می‌دهد سیر می‌کند. او گرسنگی و تحقیر را تحمل می‌کند ولی هرگز امید خود را برای صید یک ماهی بزرگ از دست نمی‌دهد.

 

برخی منتقدان این اثر را نمادی از مبارزه انسان با طبیعت و سختی های زندگی دانستند لیکن همینگوی همواره سمبولیک بودن آن را انکار می کرد.

با این همه بسیاری از مردم جهان این جمله از کتاب پیرمرد و دریا را سرلوحه زندگی خود قرار می دهند   

 

«انسان واقعی ممکن است نابود شود ولی هرگز شکست نخواهد خورد.»

 

 

 

برای دانلود پیرمرد و دریا با ترجمه نازی عظیما اینجا را کلیک کنید

 

برای دانلود آثار ارنست همینگوی در سایت فیدیبو اینجا را کلیک کنید