در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

 

تازه های نشر نیلوفر در فیدیبو :

 

عزازیل :

 

بوریس آکونین نویسنده ی گرجی تبار روسی ، پلیسی نویسی قهار است. آن قدر در کار خودش مهارت دارد که اکنون یکی از محبوب ترین نویسندگان روسیه است .

داستان عزازیل که در انگلیسی به ملکه زمستان ترجمه شده ، مشهورترین اثر این نویسنده است. داستان در سال 1867 ، در روسیه تزاری رخ می دهد. دانشجویی خود کشی می کند و کاراگاه فاندورین مامور پیگیری این ماجرا می شود . ابتدا همه چیز کاملا ساده به نظر می رسد ولی با پیشرفت در ماجرا پرده از رازهای بزرگی برداشته می شود .

در پشت جلد کتاب آمده است : انگار تالستوی قصد کند داستانی جنایی بنویسد و نتیجه عزازیل از آب درآید.

 

مردانی در آفتاب :

 

اثری از غسان کنفانی نویسنده ی آزادی خواه فلسطینی .نویسنده ای واقع گرا و در عین حال نمادین .

داستانی وحشی . وحشی به معنای صراحت . داستانی درباره ی سه آواره فلسطینی که در جست و جوی زندگی و کار تصمیم می گیرند قاچاقی به کویت بروند . داستانی که در زمان انتشار خود تاثیر زیادی در جامعه عرب و فلسطینیان گذاشت و به زبان های مختلف ترجمه شد .

غسان را باید با چشمانی باز خواند . با چشمانی باز و بیدار . داستان های غسان روح ما را بیدار می کند . در جایی از کتاب می خوانیم :

" حتی ابلیس هم شرافتمندتر از آن است که کارمند باشد . نه دوست من .... من گردشگرم . "

 

در ستایش بطالت :

 

مقاله ای کوتاه و فوق العاده جذاب از فیلسوف پرآوازه ی انگلیسی برتراند راسل . مقاله ای که دربردارنده ی ایده ای است که ما را عجیب به فکر فرو می برد . راسل در این مقاله همچون دیگر آثارش از همان زبان گزنده و طنزآمیز مختص خودش استفاده می کند .

در جایی از کتاب می خوانیم :

" یکی از رایج ترین کارهایی که با پس انداز می توان کرد ، قرض دادن به نهاد دولت است . نظر به این واقعیت که بخش عمده ی مخارج عمومی اکثر دولت های متمدن شامل هزینه های جنگ قبلی یا تدارک جنگ های بعدی می شود ، پس کسی که پول به دولت قرض می دهد ، نقش آدم بدهای آثار شکسپیر را دارد که آدم کش اجیر می کنند . ماحصل این کار اقتصادی افزایش توان نظامی دولتی است که فرد پس اندازش را به او قرض می دهد . پس به وضوح بهتر است که آدم این پول را خرج کند ، ولو برای قمار یا مشروب "

 

چشم هایم آبی بود :

 

آخرین رمان محمدرضا کاتب .نویسنده ای که داستان هایش را می توان در رده ی داستان های پست مدرن جای داد . نویسنده ای با سبک خاص خودش . با داستان هایی تفکر برانگیز . داستان هایی که در عین تلخی ، روایتی از واقعیت هستند ؛ روایتی میان مرگ و زندگی .

در جایی از کتاب می خوانیم :

" گاهی حادثه ای برای ما پیش می آید و ما تاوان کاری را پس می دهیم که نه انجامش دادیم و نه فکرش را حتی کردیم که بگویم تاوان آن فکرهایمان را داریم پس می دهیم . و این تاوان شاید به خاطر آن است که ما قرار است بعدا، مثلا تو یک زندگی دیگر آن عمل را انجام بدهیم. این یکجور لطف است که به ما می شود . لطف بهمان شده تا قبل از انجام دادن عملی ، تکه ای از نتیجه اش را جلو جلو ببینیم ."