در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

رمز و راز موفقیت مالی و شخصی از زبان موسس ناسیونال

کونوسوکه ماتسوشیتا می گوید مهم نیست جهان تا چه حد می تواند گیج کننده و آشفته باشد، با این همه، انسان همیشه می تواند روش های مدیریتی خود را بهبود ببخشد و باعث رونق کسب و کارش شود.....برای روش درست و دانستن زمان بندی صحیح برای رسیدگی به مشکلات خاص، باید از اصول اساسی کسب و کار و رازهای مدیریت موفقیت آمیز درک درستی پیدا کرد....گفتن ندارد که مدیریت کسب و کار پیچیده است، همیشه چیز تازه ای برای یاد گرفتن وجود دارد، فرقی هم نمی کند فرد چند سال در این کار بوده است. با وجود این کار مدیریت خیلی هم ساده است. اگر قبول کنید که کسب و کاری وجود دارد که برای جامعه ضروری است- چرا که به نیازهای مردم پاسخ می دهد- آنگاه قانون اساسی مدیریت برای شما روشن می شود:درک نیازهای مردم و دادن پاسخ مناسب به آنها.

ماهرترین مدیر قرن به شما می گوید

این کتاب حاصل رویکردی یگانه و عمیقا فکرشده به موفقیت مالی و پیروزی شخصی یکی از ماهرترین مدیران کسب و کار در قرن گذشته است. رهبر پیشگام صنعت ژاپن و دنیا که اصول موفقیت وی بی زمان است و آموزه هایش منبع گرانبهایی برای مدیران امروز و رهبران فرداست.کونوسوکه ماتسوشیتا ، کسی که هشتاد سال (از نه سالگی به عنوان کارآموز تا زمان کناره گیری از تمامی مسئولیت های مدیریتی) کار کرده و با در پیش گرفتن یک فلسفه ساده و ایده آلیستی درکسب و کار، به موفقیت مفهوم تازه ای بخشیده است.او در این کتاب کوشیده تا آن تفکران و تجربیاتی را که اصول اساسی اداره کسب و کار و مدیریت هستند با خوانندگان در میان بگذارد.

برخی جملات کلیدی موسس برند ناسیونال

 در مدیریت هرگز تنها یک پاسخ وجود ندارد. در برابر یک صد نفر بازرگان، یک صد راه برای پرداختن به بازرگانی وجود دارد

 

 یک مرد داد و ستد باید با هر گونه وضع و حالی که در اثر دگرگونی های سریع پدید می آید رویارویی کند

 

با خود می اندیشیدم این که من صاحب شرکت هستم به این معنی نیست که همه آن به من تعلق دارد، هر یک از کارمندان باید خود را به عنوان یک مدیر شرکت بداند

 ما لوازم برقی می سازیم، اما مردم مهمترین فراورده های ما هستند. شرکت ما بیش از آنکه لوازم برقی بسازد، آدم می سازد

 

 مدیرانی که کارکنانشان را بجای دارایی به عنوان بدهی در نظر می گیرند در کارشان شکست می خورند

 یک مدیر باید دست کم شصت درصد وقت خود را به پرورش توانایی های کارمندانش اختصاص دهد

 هدف اصلی و راستین آگهی بازرگانی نه فشار آوردن برای بالا بردن میزان فروش که رساندن خبرهای خوش به آگاهی مردم است

 

 بدترین کار بی اعتنایی به شکایت است.

دیگر کتاب‌های مهم حوزه مدیریت و کسب و کار