پیش از فرزندآوری چه کتاب‌هایی باید بخوانم؟

اگر فکر می‌کنید بچه‌دار شدن و تشکیل خانواده موضوعی غریزی است و برای آن نیازی به مهارت و دانش ندارید، خودتان را برای مواجه شدن با هزاران مشکل ریز و درشت آماده کنید. چرا که فرزندآوری و تشکیل خانواده نه تنها موضوعی مهم و حیاتی است، که نیاز به دانش و مهارت گسترده دارد و هر کسی از پس مسئولیت‌های آن به سادگی برنمی‌آید. امروزه فرزندآوری بدون آگاهی و برنامه‌ریزی می‌تواند به اشتباهی مهلک و جبران ناپذیر تبدیل شود. اشتباهی که علاوه بر سرنوشت شما، سرنوشت فرزندتان را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. به همین خاطر است که کتاب‌های حوزه مادر و کودک تمرکز زیادی بر آگاهی‌های پیش، حین و پس از بارداری دارند. پس اگر حتی در فکر بچه‌دار شدن هستید، کتاب‌های زیر را خریداری کنید و بخوانید تا با مهارت‌های کلیدی فرزندآوری آشنا شوید و والدی آگاه برای فرزندتان باشید.

دانلود کتاب‌ها

کتاب شماره ۱

کودک، خانواده، انسان

دو مادر به مدت 5 سال در یک گروه تربیت کودک فعالیت می‌کنند تا بتوانند فرزندانشان را به بهترین روش تربیت کنند. آنها که زیر نظر یک دکتر حرفه‌ای در این گروه فعالیت می‌کردند، نتیجه مشارکتشان را در قالب این کتاب گرد هم می‌آورند و با زبانی ساده و خالی از پیچیدگی‌های روانشناسی، به بیان تجربیات خود در زمینه فرزندپروری می‌پردازند. این کتاب با بیانی ساده و خواندنی به شما نشان می‌دهد که تربیت کودک کاری ساده و پیش پا افتاده نیست و باید برای آن دانش و مهارت کافی داشته باشید. به گفته بسیاری از مخاطبان، «کودک، خانواده، انسان» یکی از بهترین کتاب‌هایی است که در خصوص تربیت فزند نوشته شده است.

دانلود کتاب‌ها

کتاب شماره ۲

تربیت بدون فریاد

کتاب «تربیت بدون فریاد» هم از شما پدر و مادری آرام و قابل قبول می‌سازد و هم از فرزندتان. این کتاب که شیوه نوینی در تربیت کودک ایجاد کرده، به شما کمک می‌کند تا آرامش را به کانون خانواده‌تان بازگردانید و کودکی شاد و آرام تربیت کنید. هال ادوارد رانکل، نویسنده این کتاب، آنقدر دغدغه صلح و آرامش دارد که مؤسسه‌ای به نام «زیستن بدون فریاد» تأسیس کرده تا در ساختن دنیایی آرام‍‍ و بدون خشونت سهیم باشد.

دانلود کتاب‌ها

کتاب شماره ۳

راهنمای والدین

نویسنده کتاب 3 جلدی راهنمای والدین درباره این کتاب می‌گوید: «کتاب راهنمای کامل والدین به پرسش‌هایی پاسخ می‌دهد که بسیاری از والدین طی بیست سال کار، از من به عنوان مشاور و پژوهشگر والدین در زمینه رشد دوران کودکی پرسیده‌اند. این پاسخ‌ها می‌تواند شکافی را که میان منابع سنتی نصیحت و اطلاعات مربوط به خانواده و افراد صمیمی در یک خانه به‌وجود آمده، پر کند. راه‌حل‌های این کتاب در ارتباط با شناخت تفکر کودکان و بر اساس کارهای ژان پیاژه، پژوهشگر مشهور در زمینه رشد کودک است.»

دانلود کتاب‌ها

کتاب شماره ۴

تربیت جنسی کودکان، رازهایی درباره زنان

یکی از مهمترین دغدغه‌های والدین، حفاظت از فرزندانشان در برابر هرگونه خطر و تهدید است. به همین خاطر مهمترین مسئله آنها تربیت فرزندانی است که سرشار از اعتماد به نفس و آگاهی باشند و هنگام رویارویی با افراد و موقعیت‌های خطرآفرین، واکنش درستی از خود نشان دهند. این کتاب با بازی، شعر، قصه، تمرین و راهنمایی‌های متعدد و مفید، برای تربیت کودکی قوی و آگاه به شما کمک می‌کند؛ کودکی که به خود و والدینش اعتماد دارد، با جسارت «نه» می‌گوید و به کسی اجازه‌ سوءاستفاده نمی‌دهد.

دانلود کتاب‌ها

کتاب شماره ۶

این بچه که اومد زندگی ما به هم ریخت

به گفته خیلی از زوج‌ها بچه‌دار شدن در حکم زلزله‌ای است که به جان زندگی مشترک می‌افتد و حداقل تا چند ماه زندگی را زیر و رو می‌کند. به نظر شما دلیل این مشکل چیست؟ نویسنده این کتاب معتقد است زن و مرد به دلیل معصوم بودن فرزندشان، مقصر بسیاری از مشکلات حاصل از فرزندآوری را به گردن شریک زندگی‌شان می‌اندازند. اما مشکل اصلی والدین امروزی این است که فرزند خود را به محور اصلی زندگی بدل می‌کنند و مواجهه با کوچک‌ترین ناملایمات و مشکلات در زندگی کودک باعث می شود تا بنیاد زندگی پدر و مادر نیز از هم بپاشد.

دانلود کتاب‌ها

کتابخانه‌ای در جیب شما

با بیش از ۲۶،۰۰۰ کتاب صوتی و الکترونیک
اپلیکیشن فیدیبو رو دانلود کن و
وقت‌های مرده‌ات را زنده کن ;)

دانلود کتاب از اپلیکیشن فیدیبو

اگر تا به حال از فیدیبو خرید نکرده‌اید می‌توانید در خرید اول، ۲۰ درصد تخفیف بدون محدودیت بگیرید.
کد تخفیف: hifidibo