کتابی که زندگی میلیون‌ها نفر را تغییر داد

کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول شین جزو کتاب‌هایی است که نه تنها در دنیا، که در ایران نیز با بخت و اقبال خوبی همراه شده و مخاطبان زیادی پیدا کرده است. این کتاب که بیش از 60 بار در ایران به چاپ رسیده، نوشته فلورانس اسکاول شین، تصویرگر و هنرمند آمریکایی است که مسیر زندگی‌اش به ناگه از میانه عمر تغییر کرده. پس از این تحول زندگی اسکاول شین به سمت و سویی می‌رود که همراه با خودش، زندگی هزاران نفر دیگر نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرد. او به فرقه اندیشه نو می‌پیوندد و به عنوان نویسنده‌ای متافیزیکی در راه ترویج دیدگاه‌های این فرقه تلاش می‌کند. او که سال‌ها در نیویورک دانش الهی را تدریس می‌کرد، به واسطه کلاس‌ها و سخنرانی‌هایش به هزاران تن از مردم در گشودن گره‌ها و از بین بردن مشکلات زندگی‌شان کمک کرد. اما آموزه‌های اسکاول شین حاوی چه نکاتی است که آنقدر در دل مردم اثر کرده؟ با نگاهی به کتاب « چهار اثر فلورانس اسکاول شین» بخشی از آموزه‌هایی که اسکاول شین در هر بخش بیان کرده را با هم مرور می‌کنیم.

دانلود کتاب‌ها

اهمیت کتاب

کتابی که زندگی میلیون‌ها نفر را تغییر داد در چیست؟

بازی زندگی و چگونگی انجام آن

محل سربازخانه آموزش پایه دریانوردی، ساختمان قدیمی و کهنه‌ای در کالیفرنیا است. در هر یک از اتاق‌ها تخت فولادی ساده‌ای قرار دارد که یک تشک به همراه دو لحاف و یک پتوی خاکستری روی آن قرار گرفته است. هر روز صبح ما مجبوریم تخت خود را مرتب کنیم و اگر این وظیفه را به درستی انجام ندهیم باید یک مسافت 10 مایلی را بدویم. مرتب کردن تختخوابم در شروع هر روز به من یادآوری می‌کرد که اهمیت داشتن یک روز، به درست شروع کردن آن است. چند سال بعد بود که متوجه شدم مرتب نکردن تخت نوعی تنبلی است که می‌تواند منجر به سقوط هر دیکتاتوری شود. از کتاب: «اینکه تختخوابم را به‌درستی مرتب کرده بودم، برایم شانس گرفتن پاداش به همراه نداشت، چون این چیزی بود که از من انتظار می‌رفت. این اولین وظیفه‌ی هر روزم بود و انجام درستش بسیار اهمیت داشت. این کار نظم و انظباط و توجه‌ام به جزئیات را نشان می‌داد و در پایان روز به من یادآوری می‌کرد که کاری را به نحو احسن انجام داده‌ام؛ چیزی که به آن افتخار کنم، هرچند وظیفه‌ی بسیار کوچکی باشد. » (تختخوابت را مرتب کن – صفحه ۱۵)

بازی زندگی و چگونگی انجام آن

نویسنده در این بخش از کتاب در پی اثبات این است که هر آنچه ما در خیال خود تصور کنیم، روزی در زندگی‌مان به حقیقت می‌پیوندد. چرا که ذهن از 3 بخش تشکیل شده: نیمه هشیار، هشیار و هشیاری برتر. او بر اساس این تقسیم‌بندی معتقد است هر کلام زیبایی با ذهن نیمه هشیار خود باعث سعادت انسان می‌شود. در نتیجه مرگ و زندگی ما در گرو قدرت زبان است. زبای که می‌تواند فلاکت یا خوشبختی به بار آورد.

نفوذ کلام

کسی که نفوذ کلام دارد می‌داند که ممکن است با کلام خود قوانینی برای خود وضع کند، به همین خاطر به کلامش توجه می‌کند. بهتر است تنها به 3 منظور کلامتان را به کار گیرید: طلب شفا، طلب برکت و طلب سعادت و خوشیختی برای هر کسی. تنها دشمنان انسان در درون خود انسان هستند و از زبانش برمی‌آیند. محبت و رضایتمندی, دشمنان درون را نابود می‌کند و دشمنان بیرون را نیز شکست می‌دهد.

قانون عدم مقاومت

در برابر بدی مقاومت نکنید و بد را به نیکی تبدیل کنید. چون اگر آنچه که پیش رو دارید شکست باشد، به نام خدا آن را موفقیت می‌نامید تا موفقیت غایی را کسب کنید. اگر آدمی در برابر وضعیت مقاومت کند آن را به سمت خود می‌کشد و اگر تلاش کند بگریزد همواره آن وضع را به همراه خود خواهد داشت. مطمئن باشید که اوضاع مخالف خیر است و از آن آزرده نشوید تا وزن و سنگینی خود را ازدست بدهد. ناهماهنگی نشانه ناهماهنگی وجود آدمی است. پس کار آدمی همواره با خویشتن است.

کتابخانه‌ای در جیب شما

با بیش از ۲۶،۰۰۰ کتاب صوتی و الکترونیک
اپلیکیشن فیدیبو رو دانلود کن و
وقت‌های مرده‌ات را زنده کن ;)

دانلود کتاب از اپلیکیشن فیدیبو

اگر تا به حال از فیدیبو خرید نکرده‌اید می‌توانید در خرید اول، ۲۰ درصد تخفیف بدون محدودیت بگیرید.
کد تخفیف: hifidibo