0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های شعر

به مطالعه کتاب‌های شعر نوجوان علاقه دارید؟ کدام سبک شعر نوجوان بیش‌از همه مورد توجه شماست؟ اگر بخواهید به یک نوجوان کتاب شعر معرفی کنید، چه کتابی را به او پیشنهاد می‌دهید؟ شخصیت اجتماعی افراد در دوره نوجوانی شکل می‌گیرد. به همین دلیل خواندن کتاب‌های ادبیات به خصوص کتاب‌های شعر می‌تواند تاثیر به‌سزایی در شکل‌گیری شخصیت نوجوانان داشته باشد. شعر نوجوان، شعری است که متناسب با درک این رده سنی سروده شده و برای آنان به آسانی قابل درک است. اگر می‌خواهید نوجوانان را با دنیای تازه‌ای آشنا کنید، خواندن کتاب شعر بهترین گزینه است. در واقع کتاب‌های شعر زاویه دید تازه و منحصر به‌فردی به نوجوانان از جهان پیرامونشان می‌دهد و باعث می‌شود با احساسات خاص خود با دنیا ارتباط برقرار کنند. شعر نوجوان بیشتر متعلق به دوره معاصر است. شاعران معاصر در حوزه نوجوان شعرهای تاثیرگذاری سروده‌اند که می‌توانید کتاب آن‌ها را از فیدیبو به‌صورت متن دانلود کنید و از خواندن آن‌ها لذت ببرید. 


معرفی کتاب‌های پرفروش‌ شعر نوجوان

یکی از معروف‌ترین کتاب‌های شعر نوجوان، کتاب شاهنامه فرودسی به زبان ساده برای نوجوانان است که در دو جلد به قلم مصطفی جمشیدی برای نوجوانان نوشته شده است. در این کتاب به زبان ساده و قابل فهم، اشعار شاهنامه آورده شده است. کتاب جزیره‌ای در اتاق من نوشته مهدی مردانی نیز یکی از بهترین کتاب‌های شعر است که در فیدیبو وجود دارد و از خواندنی‎‌ترین کتاب‌های این حوزه به‌شمار می‌رود. کتاب بی بال پریدنسروده شاعر معروف، مرحوم قیصر امین پور است که یکی دیگر از کتاب‌های شعر نوجوانان است. قیصر امین پور در این کتاب با بهره‌گیری از طنز، نثر و شعر را تلفیق کرده و با رویکردی اجتماعی به مسائل جامعه پرداخته است. کتاب احتیاط کنید! پرنده‌ها پای سفره ی صبحانه‌اند به قلم حسین تولایی از دیگر کتاب‌های شعر نوجوانان است. شما می‌توانید با مراجعه به اپلیکیشن و یا سایت فیدیبو، این کتاب را تهیه کنید. این کتاب شامل 24 شعر سپید با موضوعات متنوع است که نگاه جدیدی به محیط پیرامون خود دارد.


دانلود کتاب‌های پرطرفدار شعر نوجوان

کتاب چراغ‌های رابطه؛ چای با طعم خدا نوشته عرفان نظرآهاری است. این کتاب به عنوان یکی از کتاب‌های پرطرفدار شعر در فیدیبو به‌شمار می‌رود. این اثر نظرآهاری شامل 17 سروده است که برنده لوح تقدیر از دوازدهمین جشنواره کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز شده است. کفشم زمانی گاو بوده سروده کمال شفیعی هم از دیگر کتاب‌های شعر حوزه نوجوانان است که مورد استقبال تعدادی از نوجوانان قرار گرفته است. کتاب به قول پرستو سروده قیصر امین پور کتاب شعری است که در قالب چارپاره و نیمایی سروده شده است و مضامین اجتماعی و اخلاقی دارد. این کتاب به‌صورت الکترونیک از فیدیبو قابل دانلود است.

کتاب ابرها مسافرند سروده کمال شفیعی مشعوف از کتاب‌های حوزه نوجوان است. در این کتاب به نکات تربیتی مربوط به کودکان و نوجوانان توجه دارد و به موضوعاتی از قبیل احترام به والدین، ارتباط با محیط اطراف، اهمیت نظم و ترتیب اشاره دارد. این کتاب از دیگر کتاب‌های پرطرفدار حوزه شعر است که می‌توانید آن را از فیدیبو به‌صورت متن تهیه کنید. 


دسته‌ی شعر

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما