کتاب صوتی فوتبال علیه دشمن با صدای عادل فردوسی‌پور
Loading

چند لحظه ...
کتاب مطالعات راهبردی آمایش سرزمین

کتاب مطالعات راهبردی آمایش سرزمین

نسخه الکترونیک کتاب مطالعات راهبردی آمایش سرزمین به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۸,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب مطالعات راهبردی آمایش سرزمین

با توجه به افزایش جمعیت در جهان و روبروشدن بشر با کمبود منابع و تبعات منفی زیست‌محیطی، بشر میل به کسب دانش برنامه‌ریزی برای سرزمین پیدا کرد. آمایش سرزمین متولی دانش برنامه‌ریزی و مدیریت منابع است که در چند دهه اخیر تجلی پیدا کرده است و می‌توان آن ‌را یکی از راهبردهای مهم برای برقراری امنیت پایدار برشمرد. آمایش سرزمین به معنای برقراری معقول و متعادل بین انسان، فضا و فعالیت است. مفهوم اصلی آن بر آماده‌نمودن سرزمین دلالت دارد تا بتواند از ظرفیت‌های طبیعی بهترین بهره‌وری با صرفه اقتصادی و مستمر را از سرزمین داشته باشد. آمایش همچنین علامت راهنمای توسعه است و وظیفه آن تعریف و طراحی از همه مسائل توسعه در قالب فضاهای همگن با رعایت ملاحظات مناطق مجاور است. شروع آمایش سرزمین در ایران با عنوان طرح جامع سرزمین از اوایل دهه ۵۰ با همکاری گروه فرانسوی مهندسین مشاور ستیران آغاز به کار کرد و با توجه به پیروزی انقلاب اسلامی و عوامل مختلف دچار اُفت و خیزهایی در برنامه‌های توسعه شد. پژوهشکده مطالعات راهبردی با توجه به رسالت خود مبنی بر ارائه راهبردهایی برای توسعه و پیشرفت کشور، بر خود لازم دانست با انتشار کتاب «مطالعات راهبردی آمایش سرزمین» بتواند عوامل جغرافیایی و اجتماعی امنیتی که بر پایه اصول آمایش سرزمین باشد را تشریح کند و دلایل ظهور آمایش، مکاتب، نظریه‌ها و پیشینه آن را در تجارب دیگر کشورها و ایران بررسی کند. نویسندگان کتاب تلاش کرده‌اند به زبانی ساده و صریح به اهمیت این موضوع در کشور پرداخته و موانع و کمبودهای برنامه‌ریزی فضایی را با توجه به ظرفیت‌های ایجابی کشورمان در این عرصه بیان کنند. مطالعه این کتاب به دانشجویان علوم جغرافیایی و انسانی و همچنین پژوهش‌گران حوزه‌های راهبردی و امنیتی پیشنهاد می‌شود.

ادامه...

مشخصات کتاب مطالعات راهبردی آمایش سرزمین

بخشی از کتاب مطالعات راهبردی آمایش سرزمین

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب مطالعات راهبردی آمایش سرزمین