Loading

چند لحظه ...
کتاب بهداشت مادران و نوزادان

کتاب بهداشت مادران و نوزادان

نسخه الکترونیک کتاب بهداشت مادران و نوزادان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۸,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب بهداشت مادران و نوزادان

بهداشت مادران و نوزادان شاخه‌ای از بهداشت جامعه است که به منظور حفظ سلامت و پرورش استعداد و توانایی‌های مادران و نوزادان جهت برخورداری از زندگی بهتر و تطابق کلی و مناسب‌تر با محیط کوشش می‌کند. بهداشت مادران و نوزادان به مراقبت‌های بهداشتی ارتقایی، پیشگیری، درمانی و بازتوانی برای مادران و نوزادان نیز گفته می‌شود. هدف کلی تأمین و نگهداری سلامت جسمی، روانی و اجتماعی مادران و نوزادان است که از طریق ارائه خدمات بهداشتی، پزشکی، تغذیه‌ای و بهزیستی به‌دست می‌آید. به عبارت دیگر در بالا بردن سطح بهداشت و بهزیستی مادر و کودک و پرورش استعداد و توانایی آن‌ها برای زندگی بهتر و تطابق کلی و مناسب‌تر با محیط مؤثر است که اگر به خوبی اجرا شود می‌تواند ضامن سلامتی انسان باشد. نکته: پرستار بهداشت مادر و نوزاد نقش مراقبتی، مدیریتی، درمانی، آموزشی، محافظتی و حمایتی را ایفا می‌کند. مرحله اول: بررسی (ارزیابی): جمع‌آوری اطلاعات از طریق مصاحبه، مشاهده، ‌مطالعه پرونده و گزارشات تشخیصی، معاینه فیزیکی و ارتباط با خانواده مددجو. مرحله دوم: (تشخیص‌های پرستاری): تشخیص‌های پرستاری یک قضاوت بالینی در مورد پاسخ فرد، خانواده و یا جامعه به مشکلات واقعی یا بالقوه سلامتی است و اساس و پایه‌ای برای انتخاب مداخلات پرستاری است. مرحله سوم: (برنامه‌ریزی): تعیین اولویت‌ها، اهداف یا نتایجی که مشخص کننده این هستند که چه چیز باید در طی زمان خاصی انجام شود تعیین و برنامه‌ریزی برای مشکلاتی که مشخص شده‌اند و به صورت تشخیص‌های پرستاری درآمده‌اند و مشخص کردن اقدامات با توجه به اولویت‌ها. مرحله چهارم: (اجرای برنامه): بعد از مشخص شدن اهداف و برنامه‌ریزی، مداخلات پرستاری اجرا و ارزشیابی می‌شوند. مرحله پنجم: (ارزشیابی): تعیین میزان دسترسی به نتایج و اهداف. بنابراین وضعیت مددجو را مورد بررسی قرار داده و وضعیت فعلی مددجو را با اهداف و پیامدهایی که در طی برنامه‌ریزی مشخص کرده بود مقایسه کند.

ادامه...

مشخصات کتاب بهداشت مادران و نوزادان

بخشی از کتاب بهداشت مادران و نوزادان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب بهداشت مادران و نوزادان

سلام من با اینکه جزوات استادمو داشتم ولی این کتاب عالی بود بهتر متوجه مطالب شدم
در ۳ هفته پیش توسط ندا ولیخانی ( | )