Loading

چند لحظه ...
کتاب پیش از آنکه به دار آویخته شوند

کتاب پیش از آنکه به دار آویخته شوند
نخستین قانون - کتاب دوم

نسخه الکترونیک کتاب پیش از آنکه به دار آویخته شوند به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۲۵,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

نقد و بررسی کتاب پیش از آنکه به دار آویخته شوند

داستان کتاب پیش از آنکه به دار آویخته شوند درباره‌ی درماندگی فرمانده گلوتا برای دفاع از شهری است که از درون پر از خائنین ناشناس و از بیرون نیز مورد کمین دشمنانی بی‌رحم و به دنبال انتقام است، آن هم بدون هم‌پیمانانی که بتوان حتی به یکی از آن‌ها بدون هراس از خیانت، اعتماد کرد! این کتاب روایتی از جنگ‌های خونین و بخشایش دشمنان البته بعد از به دار آویختنشان است!

درباره کتاب پیش از آنکه به دار آویخته شوند

کتاب پیش از آنکه به دار آویخته شوند دومین بخش از مجموعه کتاب‌های فانتزی نخستین قانون نوشته‌ی جو ابرکرومبی است. کتاب نخستین قانون (The First Low)، یک چهارگانه فانتزی است که هر قسمت در عین استقلال، دارای ارتباط داستانی و مفهومی با یکدیگرند. در واقع می‌توان گفت که خط داستانی مشخصی برای این مجموعه وجود ندارد ولی همین نکته که می‌توانست بزرگ‌ترین نقطه‌ضعف داستان باشد، وجه افتراقی میان این مجموعه با سایر رمان‌ها و چندگانه‌ها شد و توانست تجربه‌ای نوین برای خواننده‌ی این ژانر رقم بزند. البته خواننده نباید به دلیل جدا بودن قسمت‌ها از هم نگران ابهام حین خوانش آن باشد، چرا که نویسنده به خوبی داستان‌ها را به یکدیگر ربط داده است. این رمان، بدون جلوه‌هایی نمادین و نمایش دنیایی یونی کورنی و روایتی از عشق‌هایی آتشین و رویایی، حکایت از دنیایی آخرالزمان گونه دارد که سرشار از خون، سنگدلی و قساوت، تنهایی، خیانت و ترس از مرگ است. شاید همین فضای خفقان‌آور ما را تحریک به خواندن این چهارگانه می‌کند. در واقع این رمان با فضای تعلیق و سردی که ایجاد می‌کند، می‌تواند اعتیادآور نیز باشد و با هر قسمتی که می‌خوانید، اشتیاق شما به ادامه دادن آن و خواندن قسمت بعد بیشتر شود. قسمت اول این رمان تحت عنوان تیغ شمشیر پیش درآمدی بر جریانات رمان حاضر است و قسمت دوم آن تحت عنوان پیش از آن که به دار آویخته شوند منتشر شده است. دلیل نام‌گذاری این رمان را می‌توان به جمله‌ای از هاینریش هاین که در مقدمه‌ی کتاب آمده است نسبت داد: «ما باید دشمنانمان را عفو کنیم؛ ولی نه پیش از این که به دار آویخته شوند»!

شخصیت‌پردازی مجموعه کتاب‌های نخستین قانون

شخصیت‌پردازی این رمان با ظرافت و دقت پرداخته شده تا خواننده در هر لحظه با بخشی مهیج رو به رو شود. لوگن نه انگشتی، قهرمانی از بربرهای شمالی که به دلیل قطع یکی از انگشت‌هایش در جنگ به این نام شهرت یافته است یکی از شخصیت‌های اصلی داستان است. او به دنبال این است که گذشته خود را جبران کرده و زندگی جدیدی را بدون تنفر و انتقام رقم بزند، اما آیا می‌تواند؟ این سوالی است که در طول داستان خواننده با آن مواجه است.

سند گلوتکا یکی دیگر از شخصیت‌های داستان، یک شمشیر زن قابل است که به دلیل جراحاتش از میادین جنگی فاصله گرفته و به دلیل شکنجه‌هایی که در گذشته روی او انجام شده، تبدیل به افلیجی کریه شده است. او برای جبران عقده‌های درونی، خود به شکنجه گری بدطینت تبدیل شده و از خیانت‌کاران داخلی به شیوه‌ی خشن خودش بازجویی می‌کند. مواجهه با تضادهای درونی و دست‌وپنجه نرم کردن او با افکارش در خلال داستان، خواننده را شگفت زده می‌کند و گاهی به خنده وا می‌دارد.

جیزال دن لوتار، یک نجیب زاده خوش‌قیافه است که می‌تواند تندیسی از خودشیفتگی و نارسیسیم در این مجموعه باشد. او شخصی است که رویای برنده شدن در شمشیر بازی را در سر می‌پروراند و می‌خواهد صاحب افتخارات زیادی بشود آن هم بدون آن که ذره‌ای دست‌های خود را آلوده به جرم کند.

سه شخصیت ذکر شده را می‌توان مهم‌ترین نقش‌های داستان این مجموعه در نظر گرفت که همه بازیچه‌ی دست لرد بایاز هستند، مخوف‌ترین و زبردست‌ترین جادوگر شهر در منصب مشاور ارشد پادشاه که افراد را مانند مهره‌های شطرنج جابجا می‌کند؛ اما هدف او از این بازی چیست و او می‌خواهد چه کسی را کیش و مات کند؟ پاسخ این سوال که به حتم مهم‌ترین سوال این چهار گانه است را باید در سیر خوانش هر چهار کتاب جست و جو کرده و با کنار هم گذاشتن وقایع به آن دست یابید.

انتشارات کتابسرای تندیس کتاب پیش از آنکه به دار آویخته شوند را با ترجمه‌ی سعید سیمرغ در سال 1396 منتشر کرده است.

در بخشی از کتاب پیش از آنکه به دار آویخته شوند می‌خوانیم

اگر گیر سربازان سرزمین‌های متحد می‌افتادند هم به احتمال زیاد کشته می‌شدند. هر چه نباشد، جنگ در جریان بود و موقع جنگ کسی نمی‌توانست درست فکر کند. داگمن اصلاً انتظار نداشت که آن‌ها وقت تلف کنند تا بین شمالی‌های دوست و شمالی‌های دشمن فرق بگذارند. زندگی چیزی نیست به جز جنگ با خطرات. همین کافی است تا هر کسی را نگران کند و او هم بیشتر وقت‌ها نگران بود و حالا این مه که قوز بالای قوز شده بود.

این همه چهاردست وپا خزیدن در آن فضای تیره و تار او را تشنه کرده بود. پس از میان بوته‌ای که میانش پنهان شده بود بیرون آمد و به سوی جایی رفت که می‌توانست صدای شرشر آب رودخانه‌ای را بشنود. کنار رودخانه زانو زد. ساحل رودخانه گل‌آلود و پر از برگ‌های در حال پوسیدن بود، ولی داگمن فکر نمی‌کرد که یک خرده گل، فرقی به حالش داشته باشد. دیگر امکان نداشت که از این کثیف‌تر شود. دستش را در رودخانه فروبرد و یک‌مشت آب برداشت و نوشید. نزدیک رودخانه نسیم ملایمی می‌وزید و مه را هرازگاهی به این سو و آن سو می‌راند. همین موقع بود که داگمن آن مرد را دید. او درست جلوی داگمن دراز کشیده بود. پاهایش درون رودخانه بودند و بالا تنه‌اش روی ساحل بود. آن دو چند لحظه به یکدیگر خیره شدند و هر دو کاملاً غافلگیر شده بودند.

چوب درازی از پشت مرد بیرون زده بود. یک نیزه‌ی شکسته بود. تازه آن موقع بود که داگمن فهمید دارد به یک مرد مرده نگاه می‌کند. آب را تف کرد و چهاردست وپا دور شد. به دقت دوروبرش را بررسی می‌کرد تا مطمئن شود کسی منتظرش نیست که شمشیرش را در پشت او فرو کند. جسد متعلق به مردی بود حدوداً بیست و چهار پنج ساله، با موهای زرد که خون قهوه‌ای روی لب‌های رنگ پریده‌اش خشک شده بود. یک ژاکت نمدی به تن داشت که در اثر رطوبت باد کرده بود. از همان‌ها که زیر جوشن می‌پوشند. پس یک جنگجو بود. سربازی که شاید از لشکرش جدا افتاده و کشته شده بود. بی‌شک یکی از سربازان سرزمین‌های متحد بود، ولی اکنون که آنجا افتاده و مرده بود، از نظر داگمن هیچ فرقی با بقیه‌ی مرده‌ها نداشت. همه‌ی مرده‌ها مانند هم بودند. داگمن زیر لب به خود گفت: «یکسان گر بزرگ

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب پیش از آنکه به دار آویخته شوند بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی رمان می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب پیش از آنکه به دار آویخته شوند

نظرات کاربران درباره کتاب پیش از آنکه به دار آویخته شوند

گرونه قبول دارم ولی بخرید حتما بخرید واقعا حرف نداره این مجموعه همراه با نغمه یخ و آتش ،شاه کش سه کتاب محبوب من رو تشکیل میدن
در ۲ سال پیش توسط ash...023 ( | )
نغمه یخ و آتش رو خوندید؟بعد اون تنها کتابی که ارزش داره بخونید همین مجموعس!
در ۲ سال پیش توسط arm...tie ( | )
چرااااااااااااا ۵۰۰۰۰تومن اخه نسخه پی دی اف.واقعا چراااااا
در ۲ سال پیش توسط حسین ده حقی ( | )
به نظر شما خوانندگان عزیزی که این کتاب را خوانده اید ، مجموعه نخستین قانون بهتر است یا مجموعه کوئوت شاهکش ( سرگذشت شاهکش )؟ کدام را بخرم ؟ چون میخوام نسخه چاپی مجموعه را تهیه نمایم لطفا پاسخ دهید
در ۱ سال پیش توسط moh...jad ( | )
من رفتم چاپی شو خریدم دهنم سرویس شد تا تونستم کامل بخرمش. اگه میدونستم می‌ذاری نمی‌رفتم بخرمش😭😭😭😭😭😭
در ۲ سال پیش توسط اینتاچ ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • بعدی ›
  • آخرین ››