فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نگاه و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب شازده کوچولو

دانلود کتاب شازده کوچولو ترجمه احمد شاملو

نسخه الکترونیک کتاب شازده کوچولو به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۱,۹۲۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب شازده کوچولو

شازده کوچولو، شاهکار آنتوان دو سنت اگزوپری

اگر روزی کسی تصویری شبیه به یک کلاه را مقابلتان قرار داد و از شما خواست تا در مورد چیستی آن حدس بزنید، مطمئن باشید، آن شخص از طرفداران شازده کوچولو است!

شازده کوچولو کتاب هیجان انگیزی است که دل هر مخاطب را می برد. نام شیرین و جذاب این کتاب برای بیشتر مردم آشناست. شازده کوچولو تنها داستان معروف دنیاست که مخاطب با تک تک شخصیت های جذاب آن همزاد پنداری می کند.

 

کتاب شازده کوچولو، خوانده شده ترین کتاب دنیا

کتاب بی همتای شازده کوچولو به عنوان پر مخاطب ترین و ترجمه شده ترین کتاب در دنیا مشهور است. این کتاب حاصل نگارش ذهن خلاق نویسنده ای فرانسوی به نام آنتوان دوسنت اگزوپری است.

آنتوان دوسنت اگزوپری، نویسنده ی خلبانی است که حدود یک سال پس از نگارش پر مخاطب ترین کتاب دنیا سفرش را در زمین به پایان سپرد و نتوانست شاهد موفقیت بزرگی شود که شازده کوچولو برایش به ارمغان آورده است.

بسیاری بر این باورند که تمام شخصیت های اصلی داستان شازده کوچولو برگرفته از شخصیت های درونی آنتوان است. البته این نکته چندان تعجب آوری نیست، چرا که چهره حقیقی بسیاری از نویسندگان بزرگ دنیا پشت شخصیت های داستان هایشان نهفته است.

 

شازده کوچولو چند جلد است؟

بسیای از مخاطبان قبل از آنکه کتاب اصلی و یا نسخه پی دی اف مسافر کوچولو را دانلود کنند، احساس می کنند با کتاب پر حجم و یا چند جلدی رو به رو خواهند بود؛ چرا که این کتاب جذاب پر از نقل قول های خواندنی و داستانک های شیرینی است که باعث می شود مخاطب را به این اشتباه دچار کند که قرار است با کتاب حجیمی رو به رو شود؛ اما این کتاب به عنوان تنها کتاب پر فروش تک جلدی، دنیا را محصور خود کرده است.

 

شازده کوچولو چند صفحه است؟

امکان ندارد کسی از داستان مسافری که از سیاره ب 612 به زمین آمده، اهلی شده و به سیاره خودش بازگشته بی خبر باشد. چرا که واژه واژه این کتاب به عنوان پر فروش ترین کتاب تک جلدی در سراسر جهان مخاطبان زیادی را اهلی کرده است.

شازده کوچولو کتاب کم قطری است که در کمتر از 100 صفحه نگارش شده و هر ساله میهمان کتابخانه های زیادی می شود. این شاهکار ادبی به عنوان هدیه ای ماندگار و جذاب بین مردم رد و بدل می شود.

جالب است بدانید هر ساله بیش از یک میلیون جلد از این کتاب در سراسر دنیا به چاپ می رسد و به دست مخاطبانی می رسند که دوست دارند اهلی شوند و سر از راز شاهزاده کوچولو دربیاورند.

 

کدام ترجمه شازده کوچولو بهتر است!

انسان فقط با دلش خوب می بیند، آنچه اهمیت دارد با چشم دیده نمی شود. شاید آنتوان با همین جمله مترجمان زیادی را غیر مستقیم به ترجمه سوگولی واژه هایش دعوت می کند، چرا که مترجم این کتاب غیر از اهلی بودن باید دلی دریا داشته باشد.

کتاب شاهزاده کوچولو به 250 زبان و گویش مختلف در سراسر جهان ترجمه شده است. ترجمه معروف ترین کتاب سورئال دنیا هنوز هم برای بسیاری از مترجمان چالش برانگیز است و هنوز ارائه بهترین و روان ترین ترجمه بین مترجمان تبدیل به یک رقابت جذاب شده است.

اما هنوز هم پس از گذشت سال های طولانی مردم فارسی زبان بهترین ترجمه این کتاب را از آن قلم شیوای احمد شاملو می دانند.

به غیر از احمد شاملو نویسندگان و مترجمان بزرگی دست به قلم شدند تا ترجمه روان تر و جذا ب تری را به مخاطب ارائه دهند اما هنوز هم، مردم بی همتا ترین قلم ترجمه را از آن احمد شاملو می دانند.

 

مقدمه کتاب شازده کوچولو، تقدیمی به یک بزرگتر

اگر حتی نسخه الکترونیکی کتاب شازده کوچولو را نگاهی کرده باشید حتما مقدمه جذاب این کتاب شما را شگفت زده خواهد کرد.

آنتوان هم مانند دیگر نویسنده ها در مقدمه ای، کتابش را به یک شخص عزیز تقدیم می کند، اما این تقدیمی برای خالق مسافر کوچولو کمی متفاوت است.

آنتوان در این مقدمه با عذر خواهی از مخاطبانش که بیشتر شامل کودکان و نوجوان می شوند؛ کتابش را به دوست عزیزی به نام «لئون ورث» تقدیم می کند.

این نویسنده درباره دلیل این کار این چنین نوشته که شازده کوچولو را به بزرگتری تقدیم می کنم که روزهای سختی را در فرانسه گذارنده و تنها دلخوشی من در این دنیاست. آنتوان می گوید این بزرگتر همه چیز را می فهمد حتی کتاب هایی که به زبان بچه ها و برای بچه ها نوشته شده است، اما باز هم در امضای تقدیمی، کتابش را به لئون ورث- موقعی که یک پسر بچه بود تقدیم می کند.

خلاصه داستان شازده کوچولو، داستان اهلی شدن!

شازده کوچولو داستان خلبانی است که هواپیمایش در صحرای دور افتاده ای خراب شده است و در حالیکه درگیر مشکلات فنی هواپیمایش است با موجود دوست داشتنی کوچک و مو طلایی ای آشنا می شود که از سیاره دیگری به زمین آمده است. این موجود با مزه و شیرین همان شازده کوچولوی معروف است.

شازده کوچولو داستان سفرش را برای خلبان توضیح می دهد و درباره گل سرخ زیبایی که در سیاره خودش روییده و بهترین دوست اوست توضیح می دهد. این داستان روایت سفر این مسافر کوچک به سیاره های مختلف است چرا که او پس از بگو مگو با گل سرخ مغرورش که اهلی اش کرده بود، سیاره خود را ترک کرده است.

در انتهای داستان شازده کوچولو به زمین می رسد و با روباهی دوست می شود که مکالمات جذابی بینشان صورت می گیرد.

 

چند خط از داستان شازده کوچولو، مکالمات روباه و مسافر کوچولو

دیالوگ ها و جملات زیبای درون داستان برای بسیاری از کسانی که حتی این کتاب را نخوانده اند آشنا و جذاب است چرا که این کتاب معروف بسیار فراگیر است.

با انتشار انیمیشن شازده کوچولو بسیاری از تصورات ذهنی مخاطبان به تصویر درآمده و مخاطبان مکالمه های جذاب و معروف بین شازده کوچولو و روباه را به صورت ویدئویی تماشا می کنند.

یکی از جذاب ترین و بی نظیر ترین قسمتهای این رمان، زمانی است که روباه از اهلی کردن آدم ها برای شازده کوچولو صحبت می کند.

قسمتی از این مکالمه جذاب را با هم می خوانیم:

روباه به شازده کوچولو گفت: زندگی یک‌نواختی دارم. من مرغ‌ها را شکار می‌کنم و آدم‌ها مرا! همه‌ی مرغ‌ها شبیه همند همه‌ی آدم‌ها هم عین هم. این وضع یک خرده خلقم را تنگ می‌کند. اما اگر تو مرا اهلی کنی انگار که زندگیم را چراغان کرده باشی.

آن وقت صدای پایی را می‌شناسم که با هر صدای پای دیگر فرق می‌کند. صدای پای دیگران مرا وادار می‌کند تو هفت تا سوراخ قایم بشوم، اما صدای پای تو مثل نغمه‌ای مرا از سوراخ می‌کشد بیرون. تازه، نگاه کن آن‌ جا آن گندم‌ زار را می‌بینی؟

برای من که نان بخور نیستم گندم چیز بی‌فایده‌ای است. پس گندم‌زار هم مرا به یاد چیزی نمی‌اندازد. اسباب تأسف است. اما تو موهایت به رنگ طلا است. پس وقتی اهلیم کردی محشر می‌شود! گندم که طلایی رنگ است مرا به یاد تو می‌اندازد و صدای باد را هم که تو گندم‌زار می‌پیچد دوست خواهم داشت.

روباه و شازده کوچولو

همچنین مکالمات جذاب خلبان و شازده کوچولو که نمادی از خود نویسنده است، برای خوانندگان همیشه جذاب بوده است.

اگر من گلی را بشناسم که تو همه ی دنیا تک است و جز رو اخترک خودم هیچ جای دیگر پیدا نمیشه و ممکن است یک روز صبح یک برّه کوچولو، مفت و مسلم، بی این که بفهمد چه کار دارد می کند به یک ضرب، پاک از میان ببردش چی؟ یعنی این هم هیچ اهمیتی ندارد؟

اگر کسی گلی را دوست داشته باشد که تو کرور و کرور ستاره فقط یک دانه ازش هست واسه احساس خوشبختی همین قدر بس است که نگاهی به آن همه ستاره بیندازد و با خودش بگوید: (گل من یک جایی میان آن ستاره هاست)، اما اگر بره گل را بخورد برایش مثل این است که یک باره تمام آن ستاره ها خاموش بشوند. یعنی این هم هیچ اهمیتی ندارد؟

 

آیا شازده کوچولو واقعی است!

کتاب شازده کوچولو از تاریخ جلو زده، فضا و زمان را پشت سر گذاشته و به دست ما رسیده تا از آن لذت ببریم! اما سوالی که همیشه ذهن همه خوانندگان را درگیر خود می کند این است که آیا شازده کوچولو واقعی است؟

شازده کوچولو و تمام شخصیت های این کتاب حاصل باورهای ذهنی آنتوان است. خلبان و مسافرکوچولو دو شخصیت مختلف آنتوان را نشان می دهد.

شاید یکی از دلایلی که باعث می شود نویسندگان و منتقدان بسیاری این رمان را واقعی بدانند، حادثه سقوط هواپیمای آنتوان در یک بیابان باشد و این وجه مشترک بین زندگی شخصی نویسنده و روایت اثرش، همیشه علامت سوالی برای طرفداران این نویسنده ایجاد کرده است که جوابش را کسی نمی داند.

 

آنچه در شازده کوچولو می آموزیم!

شازده کوچولو داستان تمثیلی اخلاقی، زندگی نامه ای معنوی و رمانی تأثیرگذار است که خواندن آن نگاهی نو به خواننده هدیه می کند. مخاطب با خواندن این کتاب به اهلی شدن گلش فکر می کند، به وابستگی های زمینی اش فکر می کند و شاید به فکر یک سفر طولانی بیفتد. خواندن ورق به ورق شازده کوچولو یعنی نزدیک شدن به سیاره ای که شاید تا به حال از آن خبر نداشته اید. نام این سیاره برای هر شخص متفاوت است، چون سفر هر مسافر با دیگر مسافر تفاوت دارد.

ادامه...

نظرات کاربران درباره کتاب شازده کوچولو

بی نظیر این کتاب.هر بار که می خونی به نکته جدیدی بر می خوری
در 5 روز پیش توسط حسین شیرازی خواه
ادم دلش براش تنگ میشه ☺️
در 3 روز پیش توسط nes...zan
کاش برا این کتاب هم که ترجمه آقای شاملو هستش نسخه صوتی داشتید😢
در 4 روز پیش توسط bar...s13
به نظرم دیدن انیمیشن خیلی به صرفه تره
در 1 هفته پیش توسط امیررضا نوری