Loading

چند لحظه ...
کتاب روش‌شناسی در بیوسیستماتیک جانوری

کتاب روش‌شناسی در بیوسیستماتیک جانوری
اصول مطالعات میدانی و آزمایشگاهی جنوده‌شناسی

نسخه الکترونیک کتاب روش‌شناسی در بیوسیستماتیک جانوری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۶۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب روش‌شناسی در بیوسیستماتیک جانوری

اساس مطالعات بیوسیستماتیک جانوری، تهیه‌ی نمونه‌های جانوری مورد مطالعه از طریق نمونه‌برداری است. نمونه‌برداری مناسب، نیاز به شناخت محل، آشنایی با روش کار، دسترسی به امکانات نمونه‌برداری و لوازم نگهداری از نمونه‌ها دارد. همکاری دستگاه‌های اجرایی با محققان بیوسیستماتیک جانوری، همچنین تقویت بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در تولید انبوه وسایل نمونه‌برداری و ایجاد زیر‌ساخت‌های تحقیقاتی مانند موزه‌های اسنادی تاریخ طبیعی توسط مسئولان در حل مشکلات دستگاه‌های اجرایی، جانور‌شناسان، کارشناسان محیط زیست و رشد مطالعات میان‌رشته‌ای اهمیت اساسی دارد. هدف به‌دست‌آوردن نمونه‌های مورد نظر برای استفاده در شناسایی زیای جوندگان منطقه مورد مطالعه، بررسی بیوسیستماتیکی تغییرات درون‌جمعیتی و بین جمعیتی آنها به‌منظور شناخت گونه‌ها است. گرد‌آوری اطلاعات اقلیمی، جغرافیایی و بوم‌سپهری مناطق مورد مطالعه بخشی از اطلاعات میدانی است که در تحلیل نهایی از وضعیت تنوع گونه‌ای هر منطقه و گونه‌شناسی آن نقش اساسی دارد. جوندگان، پستاندارانی بسیار حساس هستند و نمونه‌برداری از آنها مستلزم آشنایی با پردازه آنها است. از آنجاکه دستیابی به این اطلاعات پرهزینه و وقت‌گیر است، لازم است برنامه‌ مدوّن برای هر نمونه‌برداری، شامل داشتن برنامه تحقیقاتی، بر‌آورد پیشینی مدت زمان نمونه‌برداری، هزینه و حدود اجرای آن داشته باشید. هر نمونه‌‌برداری می‌تواند برای مطالعه جمعیت‌ها، زیرگونه‌ها، گونه‌ها‌ی مناطق مختلف ویا شناخت زیای یک منطقه باشد.

ادامه...

مشخصات کتاب روش‌شناسی در بیوسیستماتیک جانوری

بخشی از کتاب روش‌شناسی در بیوسیستماتیک جانوری

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب روش‌شناسی در بیوسیستماتیک جانوری