Loading

چند لحظه ...
کتاب از عشق و دیگر اهریمنان «مجموعه شاهکارهای کوتاه»

کتاب از عشق و دیگر اهریمنان «مجموعه شاهکارهای کوتاه»

نسخه الکترونیک کتاب از عشق و دیگر اهریمنان «مجموعه شاهکارهای کوتاه» به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

معرفی کامل کتاب از عشق و دیگر اهریمنان «مجموعه شاهکارهای کوتاه» را رایگان بشنوید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۴,۵۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

نقد و بررسی کتاب از عشق و دیگر اهریمنان «مجموعه شاهکارهای کوتاه»

‌درباره‌ی کتاب از عشق و دیگر اهریمنان اثر گابریل گارسیا مارکز

کتاب از عشق و دیگر اهریمنان نوشتهی گابریل گارسیا مارکز برای نخستین بار در سال 1994 منتشر شد. انتشارات ققنوس، نسخهی فیزیکی این کتاب را منتشر کرده است. این انتشارات دربارهی این کتاب مینویسد: «گارسیامارکز در دو مجموعه داستان طوفان برگ و داستانهای دیگر و کسی برای سرهنگ نامه نمیدهد و داستانهای دیگر و نیز ساعت شوم، که مرحله نخستِ آثار او را تشکیل میدهند، بیشتر به سقوط اخلاقی، فساد اجتماعی و سرکوب سیاسی تکیه میکند و در عین حال مقاومتهای فردیِ افراد را در برابر شرایط نومیدکنندهای که در آن زندگی میکنند نشان میدهد. این آثار نقطه عطفی در اعتراضِ اجتماعیِ مرسوم در رمان امریکای لاتین بود و سبب آن بیشتر ارائه مبهمِ واقعیت، سمبولیسمِ غیرمرسوم و حضور عناصر تخیل و شوخطبعیِ به کار رفته در آنهاست . گارسیامارکز با نوشتن صد سال تنهایی به اوج خلاقیت خود دست یافت. او در این اثر به واقعیت گزارشی پشت میکند و به واقعیت خلق شده و تخیل افسارگسیخته روی میآورد. این رمان در واقع استعاره واقعیت انسان کنونی است. جبر آهنینی که بر زندگی آدمها حکومت میکند، تنهایی، خشونت و نفرینی که خانواده در زیر آن رنج میبرند، همه نگاه تراژیک گارسیامارکز را به زندگی تصویر میکنند. رمان از عشق و دیگر اهریمنان یکی از آثار زیبای گابریل گارسیامارکز بهشمار میرود.»

خلاصه داستان‌ از عشق و دیگر اهریمنان

داستان کتاب از عشق و شیاطین دیگر دربارهی دختری به نام «سییروا ماریا» است. او که تنها دوازده سال دارد از کودکی به خاطر بیتوجهی والدینش در میان بردههای آفریقایی بزرگ شده است. او آنقدر با بردگان آفریقایی وقت گذرانده است که نه تنها به آدابورسوم آنها بلکه به زبان آنها هم مسلط است. روزی سییروا ماریا به شهر میرود و ناگهان سگی هار او را گاز میگیرد. باوجود تلاشهای پدرش سییروا ماریا درمان نمیشود. مردم شهر معتقدند که هرکسی که سگ او را گاز گرفته باشد، شیاطین روحش را تسخیر میکنند. به همین دلیل سییروا ماریا را به صومعه تحویل میدهند تا روی او جنگیری انجام شود...

‌درباره‌ی گابریل گارسیا مارکز نویسنده‌ی کتاب از عشق و دیگر اهریمنان

گابریل گارسیا مارکز نویسنده و روزنامهنگار کلمبیایی در 6 مارس سال 1927 در دهکدهی آرکاتاکا متولد شد. او کودکیاش را در خانوادهای فقیر گذراند و همراه پدربزرگ و مادربزرگش زندگی کرد؛ در آن دوران پدربزرگش در جنگهای داخلی کلمبیا شرکت میکرد. او از همان سالها به ادبیات و نوشتن علاقه داشت ولی رشتهی حقوق در دانشگاه بوگوتا را دنبال کرد. او در پی علاقهاش به نوشتن روزنامهنگاری را دنبال کرد و در مطبوعات آن زمان مشغول به کار شد. او داستانهای کوتاهش را در روزنامههای آن زمان منتشر میکرد و با خلق رمانهای منحصربهفرد و برجسته بهعنوان یکی از شاخصترین نویسندگان آمریکای جنوبی شناخته شد. او تحصیلات موازی باعلاقهاش را هیچگاه دنبال نکرد ولی به دلیل افتخاراتش در دنیای نویسندگی موفق به دریافت مدرک افتخاری نویسندگی از دانشگاههایی چون دانشگاه کلمبیا و نیویورک شد. «مارکِز» علاوه بر نوشتن داستانهای خارقالعاده فردی فعال در اجتماع بود و روحیهی آزادیخواهی داشت. او از مدافعان حکومت کوبا بود و تا سالها اجازهی ورود به کشور آمریکا را نداشت.

گابریل گارسیا مارکز در زمان حیاتش کتابها و داستان کوتاههای زیادی نوشته است. رمان صدسال تنهایی بدون شک مشهورترین رمان گابریل گارسیا مارکز است، رمانی که از سال انتشارش همواره در فهرست پرفروشترین کتابها قرار داشته است. کتابهای دیگر گارسیا مارکز عبارتاند از: ساعت شوم، پاییز پدرسالار، عشق در سالهای وبا، از عشق و شیاطین دیگر، سرگذشت یک غریق، گزارش یک آدمربایی و زیستن برای بازگفتن و ....

ترجمه‌ی کتاب از عشق و دیگر اهریمنان به فارسی

انتشارات گروه انتشاراتی ققنوس  کتاب از عشق و دیگر اهریمنان را با ترجمهی احمد گلشیری عرضه کرده و در اختیار علاقهمندان قرارداده است. احمد گلشیری مترجم ایرانی است. او که در کارنامهی ادبیاش ترجمهی کتابهای بسیار مشهوری مانند «دلتنگیهای نقاش خیابان چهل و هشتم» را دارد، ابتدا در بهار سال 1360 بود که کتاب پدرو پارامو را ترجمه کرد. آثار دیگر ترجمهشده توسط احمد گلشیری شامل: ساعت شوم و از عشق و دیگر اهریمنان از گابریل گارسیا مارکز و مجموعهی بهترین داستانهای کوتاه از آنتوان چخوف، ارنست همینگوی و گابریل گارسیا مارکز است. شما میتوانید نسخهی الکترونیکی و پیدیاف این کتابها را از سایت فیدیبو دانلود کنید.

 

  • کتاب از عشق و دیگر اهریمنان در دستهی کتابهای داستانکوتاه قرار دارد.
  • کتاب از عشق و دیگر اهریمنان مناسب برای گروه سنی بزرگسال است.
  • تعداد صفحات نسخهی چاپی کتاب 220 صفحه است که با مطالعهی روزانه 20 دقیقه میتوانید این کتاب را در 11 روز بخوانید.
  • کتاب از عشق و دیگر اهریمنان جزو کتابهای حجیم و بلند با موضوع داستانکوتاه است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و میخواهند در زمینهی  داستانکوتاه زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند انتخاب مناسبی است.

در بخشی از کتاب از عشق و دیگر اهریمنان می‌خوانیم

یکشنبه اول ماه دسامبر، سگی خاکستری که لکه سفیدی به پیشانی داشت به تاخت وارد محوطه به هم ريخته بازار شد، میزهای غذای سرخ کرده را به زمین انداخت، پیشخوان سرخپوستها و دکههای بخت آزمایی را واژگون کرد و چهار نفر را که سر راهش بودند گاز گرفت. سه نفر از آنها بردههای سیاهپوست بودند. چهارمی سی یروا ماریا تودوس لس آنخلس, دختر یکی یکدانه مارکی کاسالدوئرو بود که با پیشخدمت دورگهاش آمده بود برای جشن دوازده سالگی اش نوار زنگوله دار بخرد.

دستور داده بودند که از بازارچه تاجرها جلوتر نروند، اما خدمتکار که ازدحام بندر برده فروشها و سیاهپوستها نظرش را جلب کرده بودند - سیاهپوستهایی که با کشتی از گینه آورده بودند و با تخفیف میفروختند - به خودش جرئت داد و تا پل متحرک محله زاغهنشینهای گتسمانی پیش رفت. از یک هفته پیش که مردم شنیده بودند کشتی شرکت گادیتانا نگروس تعدادی مرگ و میر نامعلوم داشته با نگرانی چشم به راه آمدنش بودند. جسدها را، بدون وزنه، برای آن که کسی بو نبرد توی آب میانداختند. مد جسدها را به سطح دریا میآورد و امواج آنها را، که متورم و کبود شده بودند و پاک از شکل افتاده بودند، به ساحل پرتاب میکرد. کشتی از ترس سرایت بیماری طاعون افریقایی بیرون از آب های خلیج لنگر انداخت تا این که ثابت شد علت مرگ و میر مسمومیت غذایی بوده.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب از عشق و دیگر اهریمنان اثر گابریل گارسیا مارکز بود.خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکانپذیر است. برای مطالعهی دیگر کتابها در زمینهی داستانکوتاه میتوانید به قسمت دستهبندی کتابها مراجعه و کتابهای این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب از عشق و دیگر اهریمنان «مجموعه شاهکارهای کوتاه»

نظرات کاربران درباره کتاب از عشق و دیگر اهریمنان «مجموعه شاهکارهای کوتاه»

برای یک کتابخوان و رمانخوان حرفه ای (نه خواننده ی رمانهای معمولی عاشقانه) فوق العاده ست... بنظرم از بهترینهای مارکز هست، و جذابیت قلم مارکز مثل همیشه شما رو اغوا میکنه.
در ۴ سال پیش توسط نیلوفر -ک ( | )
عالی، عالی،
در ۶ سال پیش توسط Mah...981 ( | )
اول در مورد ترجمه های این کتاب بگم که یکی از اقای جهانشاهی بود که ترجمه ضعیفی بود که یه جاهاییش انقدر جمله بندی بد بود که جمله رو متوجه نمی شدم ولی این ترجمه خوب و روان بود. در مورد خود داستان هم باید بگم که فضایی شبیه صدسال تنهایی رو داره مخصوصا تو نیمه اول داستان، ولی یه جورایی عامه پسند تر نوشته شده و انگار تا حد زیادی تحت تاثیر داستان های پهلوانی از نوع داستان های فرعی دن کیشوت و داستان آمادیس گل بوده،همونجوری که تو متن هم چندباری بهشون اشاره میشه. برای کسانی که با صدسال تنهایی نتونستن ارتباط بگیرن ولی فضای جادوییش رو دوست داشتن احتمالا دوست داشتنی باشه. هرچند من خودم به شخصه رمان صدسال تنهایی رو خیلی بیشتر دوست داشتم ولی در کل داستان خوبی بود که تو چندساعت میتونید تمومش کنید.
در ۱ سال پیش توسط اميرحسين راد ( | )
عالی بود و خیلی اموختنی نسبت به جامعه ما ..
در ۲ سال پیش توسط man...980 ( | )
فوق العاده
در ۴ سال پیش توسط امین نصر ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • بعدی ›
  • آخرین ››