دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب مبانی کاربرد پری‌بیوتیک‌ها در تغذیه

کتاب مبانی کاربرد پری‌بیوتیک‌ها در تغذیه

نسخه الکترونیک کتاب مبانی کاربرد پری‌بیوتیک‌ها در تغذیه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب مبانی کاربرد پری‌بیوتیک‌ها در تغذیه

کتاب حاضر مروری بر پیشرفت‌های اخیر در زمینه پری‌بیوتیک‌های خوراکی که از طریق تغییر در فعالیت‌های میکروبی دستگاه گوارش بر سلامت انسان و حیوانات تأثیر می‌گذارند، می‌باشد. اخیراً در مورد ماهیت واقعی پری‌بیوتیک‌ها‌، نحوه تولید و چگونگی عمل آن‌ها بحث‌های زیادی شده است. در این کتاب، دانشمندان صاحب‌نظر زیادی نتایج تحقیقات خود را در مورد رابطه پری‌بیوتیک‌ها با تغذیه و میکروبیولوژی ارائه نموده‌اند. این متخصصان، در ابتدای هر فصل با یک مرور کلی در مورد پری‌بیوتیک‌ها شروع کرده و سپس سعی نموده‌اند تا توضیحات اختصاصی خود را بزبان ساده بیان کنند. کتاب با یک مقدمه در مورد پری‌بیوتیک‌ها و اثر آنها بر میکروفلورای دستگاه گوارش (آن‌هایی که در سطح مخاط قرار گرفته‌اند) شروع می‌شود. تعدادی از رو‌ش‌های تحقیقاتی جدید در ارتباط با پری‌بیوتیک‌ها با تکیه بر آزمایشات انسانی و حیوانی تشریح شده است، سپس دلایل و مدارک زیادی در مورد اثرات سودمند حاصل از مصرف پری‌بیوتیک‌ها ارائه شده است. قابلیت زیست‌فراهمی مواد معدنی و مکانیسم‌های عمل آن‌ها در دو فصل توضیح داده شده است. تأثیر پری‌بیوتیک‌ها بر سیستم ایمنی و چگونگی عمل آن‌ها در تعدیل جمعیت میکروبی دستگاه گوارش در فصل‌های بعدی مورد بررسی قرار گرفته است. تأثیر جمعیت میکروبی دستگاه گوارش و فرآورده‌های تخمیری آن‌ها بر میزان چربی خون که مدت‌های زیادی مورد بحث بوده است در یک فصل توضیح داده شده است. یکی از چالش‌های اصلی سلامتی انسان که همان چاقی و شرایط به‌وجود آمدن آن در قرن بیست و یکم می‌باشد در یک فصل بررسی شده است، و پژوهشگران نقش پری‌بیوتیک‌ها و الگوی تخمیری میکروب‌ها (نظیر پپتیدها) را در تنظیم سیری در این فصل تشریح نموده‌اند. در اوایل کتاب، توجه خاصی به پری‌بیوتیک‌هایی که می‌توانند در تقویت پروبیوتیک‌های درون دستگاه گوارش، نظیر بیفیدوباکتری‌ها نقش داشته باشند شده است. پری‌بیوتیک‌ها در بعضی مواقع با تأثیر اختصاصی بر روی عوامل بیماری‌زای دستگاه گوارش باعث سلامتی فرد می‌شوند که این اثرات از طریق نقش آن‌ها در کاهش التهاب دستگاه گوارش و علایم اسهال، صورت می‌گیرد توضیح داده شده است. اساساً یک نقش سودمند پری‌بیوتیک‌ها ممکن است در کاهش عوامل بیماری‌زای دستگاه گوارش یا تولیدات آن‌ها که سبب بروز اختلالات مزمن دستگاه گوارش می‌شوند باشد. این موضوع در فصل سرطان و بیماری التهاب روده شرح داده شده است.

ادامه...

مشخصات کتاب مبانی کاربرد پری‌بیوتیک‌ها در تغذیه

بخشی از کتاب مبانی کاربرد پری‌بیوتیک‌ها در تغذیه

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب مبانی کاربرد پری‌بیوتیک‌ها در تغذیه

خیلی کتاب تخصصی بود ولی اطلاعات خیلی خوبی بخصوص راجع به سیستم ایمنی و نقش پری بیوتیکها داشت
در ۸ ماه پیش توسط nazanin davoodi ( | )