دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب تاریخ جامع ایران

کتاب تاریخ جامع ایران
جلد اول

نسخه الکترونیک کتاب تاریخ جامع ایران به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب تاریخ جامع ایران

تاریخ جامع ایران عنوان مجموعه‌ای است ۲۰ جلدی، مشتمل بر وجوه مختلف تاریخ سیاسی و اجتماعی و فرهنگی ایران از دوران پیش از اسلام تا انقراض قاجار. مراد از ایران در این مجموعه، دنیای ایرانی یا ایران فرهنگی است که همواره قلمروی گسترده‌تر از مرزهای جغرافیایی این سرزمین را شامل می‌شده است. از این وجهه نظر، مجلدات و ابواب مربوط به تاریخ فرهنگی ایران، بی ‌شک از اهمیت خاص برخوردار خواهد بود. پنج جلد نخست تاریخ جامع ایران به تاریخ ایران پیش از اسلام اختصاص دارد. جلد اول مشتمل بر سابقۀ انسان کهن در فلات ایران و تمدن‌های پیش از آریایی‌ها، ورود آریائی به ایران عصر مادها و قسمتی از تاریخ سیاسی هخامنشیان است. جلد دوم با دنبالۀ تاریخ هخامنشیان آغاز شده است. تاریخ ایران به روزگار سلوکیان، دولتهای پراکنده یا ملوک الطوایف، عصر ساسانیان، و سر انجام تاریخ اساطیری ایران در همین جلد مورد بررسی قرار گرفته است. جلد سوم تاریخ اقتصادی و اجتماعی ایران از آغاز تا پایان دورۀ ساسانی؛ آنگاه تشکیلات اداری و نظامی در ایران؛ و سرانجام باستان شناسی و هنر ایران در دوره‌های فرمانروایی مادها و هخامنشیان را در بر دارد. در جلد چهارم ضمن ارائه تحقیق در هنر و معماری ایران پیش از اسلام، به ادیان و آموزش و پرورش در ایران نیز توجه شده است. جلد پنجم هم مشتمل است بر تحقیق در زبان و ادبیات ایران، تاریخنگاری، جغرافیا نویسی، فلسفه و دانشهای دیگر.

ادامه...

مشخصات کتاب تاریخ جامع ایران

بخشی از کتاب تاریخ جامع ایران

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب تاریخ جامع ایران

خیلی خیلی ممنونم از فیدیبو. به نظر می‌رسد که مجموعه ای بی نظیر و فوق العاده است. امیدوارم بتوانم این مجموعه بیست جلدی را به دقت مطالعه و بررسی کنم. واقعا محققانه و با زحمات و دلسوزی های شایان تقدیر گردآوری شده است.
در ۲ سال پیش توسط آرش نوروزی ( | )
فیدیبو ممنونیم که این مجموعه ی بینظیر رو قرار دادی
در ۱ ماه پیش توسط 917...986 ( | )
عالی
در ۳ ماه پیش توسط ana...hid ( | )
فوق العاده عالی و جامع ، فقط مقداری غلط های املایی توش دیده میشه
در ۷ ماه پیش توسط arm...526 ( | )
خوبه ولی بازم جای کار داشت
در ۱ ماه پیش توسط 910...691 ( | )
  • ۱
  • ۲
  • بعدی ›
  • آخرین ››