دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب راهنمای عملی تکثیر درختان و درختچه‌های حاشیه رودخانه و فضای سبز شهری

کتاب راهنمای عملی تکثیر درختان و درختچه‌های حاشیه رودخانه و فضای سبز شهری

نسخه الکترونیک کتاب راهنمای عملی تکثیر درختان و درختچه‌های حاشیه رودخانه و فضای سبز شهری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب راهنمای عملی تکثیر درختان و درختچه‌های حاشیه رودخانه و فضای سبز شهری

کتاب حاضر یک راهنمای عملی و مرجع برای تکثیر درختان و درختچه‌های اکوسیستم‌های حاشیه رودخانه و درختان فضای سبز شهری محسوب می‌شود. با اینکه این کتاب با هدف اوّلیه معرفی گونه‌های درختی اکوسیستم‌های رودخانه‌ای در مناطق مدیترانه‌ای کشورهای اروپایی به رشته تحریر در آمده است، امّا بسیاری از گونه‌های معرفی‌شده به‌طور طبیعی در اکوسیستم‌های حاشیه رودخانه‌ای ایران نیز می‌رویند. علاوه براین، بسیاری از گونه‌های ذکر‌شده در این کتاب (مثال اقاقیا، زبان‌گنجشک،...) به‌طور گسترده در فضای سبز (پارک‌ها، میدان‌ها، حاشیه بلوارها) شهری ایران کاشته شده‌اند. در این مجموعه ۳۵ گونه درختی و درختچه‌ای معرفی‌شده است که برای هریک اطلاعات مستند علمی، در زمینه محدوده گستره جغرافیایی (در اروپا و کره زمین)، صفات شناسایی، ارقام و هیبریدها، مدیریت و انبارداری بذر، تولید در نهالستان و روش‌های مختلف تکثیر به‌صورت مستند و با ذکر مراجع علمی مرتبط ذکر‌شده است. در فصل سوم کتاب اطلاعات پایه و کاربردی بسیار مفیدی در زمینه اندام‌های تکثیر و سازگاری درختان و درختچه‌ها، کیفیت ژنتیکی اندام‌های تکثیر، روش‌های تکثیر گیاهان با استفاده از قلمه، روش‌ایجاد و مدیریت نهالستان، روش صدور و الزامات گواهی استاندارد بذر و نهال، و گذرنامه گیاه ارائه‌شده است. در آخرین بخش کتاب تصاویر رنگی از محدوده گسترش جغرافیایی و صفات مشخصه هر گونه آمده است. کتاب حاضر می‌تواند برای اساتید و دانشجویان رشته‌های منابع طبیعی (جنگل‌داری، مرتع و آبخیزداری، مدیریت مناطق بیابانی) و رشته‌های باغبانی، فضای سبز، زیست‌شناسی علوم گیاهی به‌عنوان یک منبع درسی جهت دروس درختان و درختچه‌ها، درخت‌شناسی و احیای مناطق خشک مورد استفاده قرار گیرد. کارشناسان فضای سبز شهری، ادارات منابع طبیعی، کارشناسان بخش تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی و مدیران نهالستان‌های دولتی و خصوصی می‌توانند از این کتاب به‌عنوان مرجعی برای برنامه‌ریزی، توصیه و کاشت درختان و درختچه‌ها بهره‌برداری نمایند. مطالب کتاب به‌صورت ساده و کاربردی تألیف شده است، به‌گونه‌ای که بسیاری از باغبانان فضای سبز و علاقه‌مندان از هر طبقه اجتماعی که دوستدار کشت و تکثیر درختان و درختچه‌ها می‌باشند نیز می‌توانند از آن به‌عنوان یک مرجع مناسب جهت یافتن پرسش‌های خود استفاده نمایند.

ادامه...

مشخصات کتاب راهنمای عملی تکثیر درختان و درختچه‌های حاشیه رودخانه و فضای سبز شهری

بخشی از کتاب راهنمای عملی تکثیر درختان و درختچه‌های حاشیه رودخانه و فضای سبز شهری

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب راهنمای عملی تکثیر درختان و درختچه‌های حاشیه رودخانه و فضای سبز شهری

سلام عالیه
در ۲ سال پیش توسط 901...909 ( | )