پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب بازشناسی شاخص‌های فطری شهر اسلامی

کتاب بازشناسی شاخص‌های فطری شهر اسلامی
برپایه رویکردهای نظری استاد شهید مرتضی مطهری

نسخه الکترونیک کتاب بازشناسی شاخص‌های فطری شهر اسلامی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب بازشناسی شاخص‌های فطری شهر اسلامی

دین اسلام به عنوان یک بینش برخاسته از جهان‌بینی توحیدی، اصولی را برای زندگی و مشی انسان‌ها در زمین تعریف کرده که هم برگرفته از صفات مطلق الهی است و هم از خواستگاهی فطری، عقلانی و به تبع آن اعتقادی برخوردار است. بینشی که کمال و استعلای انسان را مورد هدف قرار داده و وی را به سوی صفات الهی رهنمون می‌سازد و نیز با ویژگی مشترک تمامی انسان‌ها در ادیان مختلف، در ارتباط است. بر پایه این بینش الهی در سازمان بندی شهر، اصول، مؤلفه‌ها و شاخص‌هایی فطری ارائه می‌گردند که شهری پویا، آرمانی، عقلانی، فعال، کمال‌یافته و ربانی را مطرح نماید. ضرورت این تحقیق بر دست‌یابی به اصول مورد نظر دین اسلام از شهر و پاسخگویی به نیازها و خواسته‌های فطری انسان برای رسیدن به کمال و سعادت، در تمام ساحت‌های وجودی است. تحقیق حاضر بر بازشناسی و دسته‌بندی مؤلفه‌ها و شاخص‌های شهراسلامی متناسب با گرایش‌های فطری مشترک انسانی با رفتار عقلایی، به عنوان ضرورت رسیدن به زندگی ربانی و اصول مؤثر بر ساختار کالبدی اجتماعی شهر، توجه و تأکید دارد. روش این تحقیق از یک سو توصیفی-تحلیلی است که با تحلیل محتوایی و کالبدی پیشرفته و از ماهیت راهبرد تفسیری برخوردار است. از سوی دیگر با روش استدلال منطقی - تحلیلی به توصیف و ارائه مصادیقی از شهر اسلامی و شاخص‌های سازمان‌بندی شهر ربانی می‌پردازد.

ادامه...

مشخصات کتاب بازشناسی شاخص‌های فطری شهر اسلامی

بخشی از کتاب بازشناسی شاخص‌های فطری شهر اسلامی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب بازشناسی شاخص‌های فطری شهر اسلامی