پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب گذار بزرگ

کتاب گذار بزرگ
گذر از سوخت‌های فسیلی به انرژی خورشیدی و بادی

نسخه الکترونیک کتاب گذار بزرگ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب گذار بزرگ

تغییرو تحول در انرژی چیز تازه‌ای نیست. چندین قرن پیش جهان چوب را رها کرد و زغال‌سنگ را به‌جای آن قرار داد. اولین چاه نفت جهان بیش از ۱۵۰ سال پیش حفر شد. اکنون ما در آغاز یک تحول جدید انرژی قرار داریم، تحولی که ما را از اقتصادی که عمدتاً به زغال‌سنگ و نفت متکی است به اقتصادی می‌برد که با نیروی خورشید و باد تغذیه می‌شود. این گذار عظیم که تازه آغاز شده‌، نیم قرن تحول را در طول دهه آینده تحقق خواهد بخشید. هدف این کتاب آن‌است‌که نشان دهد چگونه این تغییر بزرگ رفته‌رفته رخ می‌نمایاند. هر‌چند کتاب پهنه وسیعی را بررسی می‌کند و نگاهی جهانی دارد، هرگز قصد ندارد مطالعه‌ای جامع در‌باره اقتصاد انرژی جهان باشد. هر یک از فن‌آوری‌هایی که اینجا بدان‌ها پرداخته شده ارزش آن‌را دارد که کتاب مستقلی درباره آن نوشته شود و بسیاری از عناوین مرتبط با این تحول بزرگ که در کتاب با عمق کافی در‌باره آنها بحث نشده مانند کارآیی انرژی، به‌اصطلاح "هوشمندشدن" شبکه‌های برق، فرصت‌های صرفه‌جویی انرژی در صنعت، باتری‌ها و سایر مخازن انرژی نیز هر یک مستحق کتابی مستقل‌اند. یکی از فن‌آوری‌های پرسروصدای امروز شکستن هیدرولیکی یا تزریق آب پرفشار است که منحنی‌های رو به‌افول تولید نفت و گاز را در ایالات متحد صعودی کرده است. این فن‌آوری برای ایجاد انقلاب در تولید انرژی تحسین می‌شود اما در عین حال همین فن‌آوری به‌سبب ازهم‌گسیختگی‌ای که در زندگی انسان‌ها و محیط زیست اطراف هزاران چاه جدیدی که هر سال حفر می‌شوند ایجاد کرده مورد نکوهش قرار می‌گیرد. در این کتاب هدف ما آن‌است‌که برخی روند‌ها را که درکار ایجاد انقلابی واقعی در تولید انرژی هستند- و نه یک راه‌حل کوتاه‌مدت- بشناسانیم. خورشید منبع اصلی انرژی است. جهان مدت‌هاست که به نور خورشید فسیلی‌شده، که به‌صورت زغال‌سنگ و نفت ‌و گاز طبیعی درآمده و حاصل میلیون‌ها سال گرما و فشار وارده بر مواد آلی باستانی است، متکی بوده است.

ادامه...

مشخصات کتاب گذار بزرگ

بخشی از کتاب گذار بزرگ

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب گذار بزرگ