فیدیبو نماینده قانونی کتابسرای بیان و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

۹ ماه انتظار شیرین

نسخه الکترونیک کتاب ۹ ماه انتظار شیرین به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
۹ ماه انتظار شیرین

در اوایل حاملگی یک معاینه بدنی دقیق و کامل توسط پزشک امری ضروری است. اگر عادت ماهانه تنها یک‌بار عقب افتاده باشد، امکان دارد این معاینه تا بعد از دومین تعویق انجام نشود. به هر حال این امر بستگی به نظر پزشک دارد.
برای این کار نخست باید لباس‌ها را درآورد. برای رهایی از خجالت و دستپاچگی بیمار، در مدت معاینه ملافه‌ای روی بدن او می‌اندازند. بعضی از پزشکان به‌جای ملافه از لباس مخصوص جراحی استفاده می‌کنند که پوششی بسیار مناسب و کیسه مانند است که از پشت بسته می‌شود. اگر پزشک آن را به کار برد دلخور نشوید. حالا زمان شیک‌پوشی نیست. پزشک علاقه‌مند به دانستن حقایق است، حقایقی که چشمان و دستان تعلیم دیده او به کمک وسایل پزشکی به‌سرعت تشخیص می‌دهند.
وضعیت سینه‌ها نیز می‌تواند علائم حاملگی را آشکار سازد. آنها هنگام تماس کمی حساس شده و پرتر به نظر می‌رسند. نوک پستان و ناحیه تیره اطراف آن که هاله نامیده می‌شود تیره‌تر شده و کمی متورم می‌گردند.
پزشک به کمک گوشی خود به صدای تپش قلب و تنفس شما نیز گوش می‌دهد.
آگاهی به وضعیت عمومی بدن شما برای او مهم است، بویژه اگر حامله هم باشید. او همچنین ممکن است گوشی را روی شکم شما نیز قرار دهد. گاهی ـ و نه همیشه ـ تپش قلب جنین در ماه‌های اولیه بارداری شنیده می‌شود، اگرچه معمولاً این صدا تا بعد از ماه پنجم قابل شنیدن نیست. در آن موقع حرکت جنین به‌معنی وجود یک تپش قلب هم هست، حتی اگر به گوش نیاید.
«معاینه داخلی» چگونه انجام می‌شود؟ از بیمار درخواست می‌شود روی تخت معاینه دراز بکشد و پاشنه‌های خود را روی گیره‌های فلزی که شبیه رکاب است قرار دهد. بهتر است در این موقع مثانه خالی باشد و باید در صورت امکان قبل از آمدن به مطب اجابت مزاج کرد.
این معاینه امری عادی است و تنها چند دقیقه طول می‌کشد. دانستن این نکته مهم است که باید با خیال راحت دراز کشید و عضلات خود را شُل کرد. تنفس عمیق از راه دهان، عضلات کشیده را رها خواهد ساخت. در این موقعیت که پاها از هم فاصله دارند، پزشک که دستکش مخصوص جراحی به دست کرده دو انگشت خود را روی مهبل گذاشته و در همان حال به‌آرامی روی شکم فشار می‌آورد. وی با مهارت و بدون ایجاد درد می‌تواند معین کند که آیا تغییراتی در رحم ایجاد شده یا نه، تغییراتی که نشانه حاملگی است. اگر برای اولین بار از زنی معاینه مهبلی به عمل آید و او متوجه شود که پزشک می‌تواند جای تخمدان‌ها و رحمش را حس کند تعجب می‌کند. پزشک می‌تواند بگوید آیا آنها حالتی طبیعی دارند یا بزرگ شده‌اند و یا احتمالاً غده یا مانع دیگری هست که از رشد جنین جلوگیری کند یا نه.


  • دسته بندی:
  • ناشر: کتابسرای بیان - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 7.38 مگابایت - تعداد صفحات : ۳۲۸ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب ۹ ماه انتظار شیرین در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب ۹ ماه انتظار شیرین