فیدیبو نماینده قانونی انتشارات آوای قلم و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

تکنیک‌های شناسایی و ارزیابی خطاهای انسانی در محیط‌های صنعتی

نسخه الکترونیک کتاب تکنیک‌های شناسایی و ارزیابی خطاهای انسانی در محیط‌های صنعتی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
تکنیک‌های شناسایی و ارزیابی خطاهای انسانی در محیط‌های صنعتی

همه ساله میلیون‌ها حادثه ناشی‌از کار منجر به مرگ و معلولیت کارگران شده و باعث اتلاف وقت و پول و ضایعات اقتصادی و اجتماعی می‌شود. هزینه برآورده شده آسیب‌های شغلی شامل حقوق از دست رفته، پرداخت هزینه‌های پزشکی و دوره نقاهت، هزینه بیمه، از دست رفتن اموال و سایر هزینه‌های غیرمستقیم در سال ۱۹۹۷ در حدود ۱۲۸ میلیارد دلار بوده است. در سال ۱۹۹۹ سازمان بین‌المللی کار در کنفرانس سالانه خود در برزیل اعلام کرد در هر سال ۲۵۰ میلیون حادثه ناشی ‌از کار در سطح جهان اتفاق می‌افتد که یک میلیون آن منجر به مرگ می‌شود. در برخی از حوادث ناشی ‌از کار می‌توانند بر افرادی که در خارج از محدوده کارخانه نیز قرار دارند اثرگذارد و گاه منجر به نتایج فاجعه باری می‌شود. در اینجا فقط به چند مورد از آن‌ها اشاره شده است.
در زیر تعاریف مختلفی از حوادث که تا کنون ارائه شده آورده شده است.
حادثه عبارتست از ضعف در جوابگویی و فرار از حالات مخصوص (ال. دیویس). مثلاً تصور کنیم جسم سنگینی از ارتفاع سقوط می‌کند. کسی که زرنگ تر و چابک‌تر باشد سریعاً فرار می‌کند و شخص دیگر که فاقد این صفات باشد دچار حادثه می‌گردد.
حادثه واقعه‌ای است برنامه‌ریزی نشده در زنجیره‌ای از وقایع برنامه‌ریزی شده (Arboous & Critch)
حادثه خطایی است با نتایج نامطلوب است. (Cheris)
حادثه واقعه‌ای است که از رفتار خطای سهوی انسان منتج می‌شود. (Drew)
حادثه واقعه‌ای است غیر منتظره و برنامه‌ریزی نشده است.
حادثه رهایی برنامه‌ریزی نشده انرژی و مواد خطرناک است که به دلیل عمل یا شرایط ناایمن و در اثر ضعف مدیریت و وجود شرایط فردی و محیطی نامطلوب رخ می‌دهد. (Zabitakis)
حادثه اتفاقی است پیش‌بینی نشده که تحت تأثیر عامل یا عوامل خارجی در اثر عمل یا اتفاق ناگهانی رخ می‌دهد و موجب صدمات جسمی و روحی به بیمه شده می‌شود.
حادثه عبارت‌ است از تغییرات تعریف نشده در یک سیستم که نتایج پیش‌بینی نشده و غیرقابل انتظاری را به دنبال داشته باشد.
حادثه عبارت است از یک اتفاق پیش‌بینی نشده و خارج از انتظار که سبب صدمه و آسیب گردد. (سازمان بین‌المللی کار)
حادثه عبارت است از آزاد شدن یک انرژی ناخواسته که با عبور از سدهای دفاعی مقابل آن با رسیدن به عناصر و شرایط نامطلوب که باعث جراحت، بیماری و صدمه به اموال، تأسیسات و محصولات شده و همچنین بتواند در افت تولید دخیل باشد و باعث افزایش بدهی و تعهدات سازمان گردد. (سازمان HSE انگلستان)


  • دسته بندی:
  • ناشر: انتشارات آوای قلم - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 6 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۴۰ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب تکنیک‌های شناسایی و ارزیابی خطاهای انسانی در محیط‌های صنعتی در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب تکنیک‌های شناسایی و ارزیابی خطاهای انسانی در محیط‌های صنعتی