فیدیبو نماینده قانونی نشر قطره و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

به خاطر یک فیلم بلند لعنتی

نسخه الکترونیک کتاب به خاطر یک فیلم بلند لعنتی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
به خاطر یک فیلم بلند لعنتی

من نسبت به میرمیرانی همیشه احساس خلأ و کمبود می‌کردم، یعنی حس می‌کردم او بهتر از من و بیشتر از من می‌داند و درحالیکه سعی می‌کردم از او یاد بگیرم و گاه حتی کارها و لحن او و اصطلاحاتش را عینا تقلید کنم، هی او را پس می‌زدم و زور می‌زدم در رفتار و کردار و گفتارش عیب و ایراد پیدا کنم و او را به اصطلاح فیلم‌چی‌ها بکوبانم. بخصوص از آن وقتی که عاشق سلما شدم و پای او به میان کشیده شد. نمی‌دانم این غیظ درونی از کجا می‌آمد. غیظ داشتم نسبت به او، نسبت به خودم، نسبت به دیگران... و همه چیز به‌نظر بد رنگ و کدر و بی‌خاصیت و ماسیده می‌رسید. عین یک غروب سنگین مه‌آلود.
البته وقتی تو راهنمایی بودیم زیاد باهاش حشر و نشری نداشتم. چون او رفته بود البرز و من تو همان راهنمایی حوالی اندیشه عباس‌آباد مانده بودم. دیدار او بیشتر عصرها رخ می‌داد که از مدرسه به خانه می‌آمد. خانه‌اش بیست‌متر پایین‌تر از خانه ما بود. ما بچه‌های کوچه بودیم و عصرها که از مدرسه برمی‌گشتیم، بی‌درنگ گل‌ها را در کوچه خلوت بغلی می‌کاشتیم و دِ بزن به فوتبال... و او گاه به گاه دورادور با ساک تنیس زیبایش که به دوش می‌کشید از میان جمع ما می‌گذشت و سلام سرد و بی‌حال می‌کرد و می‌رفت... و وارد حیاط پر دار و درخت و شیک و پیکشان می‌شد. بچه‌ها همیشه به او نوعی حجب و حیا نشان می‌دادند. نمی‌دانم از چه بود. از پولدار بودنشان؟ از کاریزمای بخصوصش، از زیبایی و مهربانی مادرش یا از چهره نسبتا رئوف و جذابش... جذاب که چه عرض کنم از نظر من که اصلاً جذاب نبوده و نیست... می‌بینم که باز حس حسادت دارد یورش می‌آورد... نمی‌دانم با این تعصب احمقانه‌ام چه کنم. تعصب که می‌گویند لابد همین است. من نسبت به این آدم حسادت می‌کنم، از او متنفر می‌شوم و نسبت به موجودیتش تعصب نشان می‌دهم. اصلاً نباشد بهتر است. یعنی کل موجودیت او را منکر می‌شوم. ای بابا. یعنی بخواهی نخواهی در درونم دارم او را اعدام می‌کنم؛ یعنی می‌بینم که چه راحت می‌شود از بغض و حسادت و کینه به انزجار و صدور حکم اعدام رسید.
حالا من حوصله روان‌کاوی و شناخت انسان ندارم. بیشتر دلم می‌خواهد این شر و ورها را آن‌طور که ناهشیارم دیکته می‌کند سرهم قطار کنم، به این امید که شاید همین نوشته‌ها بتواند شفابخش درونم باشد. چون واقعا این روزها در حالتی به سر می‌برم که کمتر از حالت یک محکوم به اعدام نیست. و این درد و رنج را من مدیون همین حس غنی و غلیظ حسادت و اقمارش، بغض و کینه و تعصب می‌دانم که در واقع باعث و بانی همه بدبختی‌های من بوده و هست و کاری هم ندارم که این خود یک بیماری است یا خیر...


  • دسته بندی:
  • ناشر: نشر قطره - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.53 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۵۰ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب به خاطر یک فیلم بلند لعنتی در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب به خاطر یک فیلم بلند لعنتی