فیدیبو نماینده قانونی راشین و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

لیرا و تلسکوپ کهربایی

نسخه الکترونیک کتاب لیرا و تلسکوپ کهربایی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
لیرا و تلسکوپ کهربایی

لیرا و ویل با وحشت زیاد از خواب بیدار شدند. حال زندانی محکوم به اعدام را در روز اعدام داشتند. تایلیس و سالماکیا مشغول رسیدگی به سنجاقک‌هایشان بودند. شب‌پره‌هایی را که بیرون آلونک با تور نزدیک لامپ انباریکی کنار بشکه نفت گرفته بودند و پشه‌هایی را که در تار عنکبوت افتاده بودند همراه کمی آب در بشقابی حلبی به آنها می‌دادند. لیدی سالماکیا با دیدن حالت چهره لیرا و پانتالیمون موشی شکل که خودش را به سینه لیرا می‌فشرد کارش را رها کرد و آمد تا با او حرف بزند. در این حین ویل ازآلونک بیرون رفته بود تا در اطراف قدم بزند.
سالماکیا گفت: «هنوز می‌توانید تصمیم‌تان را عوض کنید.»
لیرا با لجاجت و در عین حال ترس گفت: «نه نمی‌توانیم. ما تصمیم خودمان را گرفته‌ایم.
- و اگر برنگشتیم؟
لیرا گفت: «شما مجبور نیستید با ما بیایید.»
- ما قصد نداریم شما را تنها بگذاریم.
- پس دیگر چه اهمیتی دارد که برنگردید؟
- باید در راه انجام کار مهمی کشته شویم.
لیرا سکوت کرد. قبل از این واقعاً به لیدی نگاه نکرده بود ولی حالا او را به روشنی می‌دید. در نور دودآلود چراغ نفتی روی میز ایستاده بود و فقط به اندازه یک‌دست با لیرا فاصله داشت. صورتی مهربان و آرام داشت زیبا و قشنگ نبود ولی از آن صورت‌هایی بود که که اگر مریض یا ناراحت یا ترسیده بودید دوست داشتید به آن نگاه کنید. صدایش آرام و پر احساس و رسا بود و در زیر آن حالتی از شادی و خنده احساس می‌شد. تا آنجا که لیرا به ‌خاطر می‌آورد هیچ‌کس در تمام زندگی‌اش برایش هنگام خواب کتاب نخوانده بود. همین‌طور کسی برایش قصه نگفته بود یا قبل از بوسیدن و روانه رختخواب کردن شعر‌های کودکانه نخوانده بود. اما ناگهان احساس کرد که اگر صدایی پیدا می‌شد که او را غرق آرامش می‌کرد یا گرمای محبت را در وجودش می‌ریخت باید صدایی مثل صدای لیدی سالماکیا می‌بود. لیرا در دلش احساس کرد می‌خواهد روزی فرزندی از خودش داشته باشد و با صدایی مثل این برایش لالایی بگوید و آواز بخواند تا آرامش کند.
لیرا احساس کرد که بغض کرده بنا بر این آب دهانش را قورت داد و شانه بالا انداخت و گفت: «خوب،»
لیدی گفت: «خواهیم دید» و پیش سنجاقک‌ها برگشت.
نان خشک و چای تلخ تنها چیری بود که خانواده پیتر می‌توانستند برای صبحانه به مسافران تعارف کنند. لیرا ودوستانش بعد از خوردن صبحانه از میزبانانشان تشکر کردند، کوله‌هایشان را برداشتند و از میان شهر آلونک‌ها به سمت ساحل رودخانه براه افتادند.


  • دسته بندی:
  • ناشر: راشین - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 3.44 مگابایت - تعداد صفحات : ۴۶۷ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب لیرا و تلسکوپ کهربایی در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب لیرا و تلسکوپ کهربایی

من این سه جلد رو دو بار با ترجمه فرزاد فربد انتشارات پنجره خوندم. یه فانتزی ورای تمام فانتزی ها با تم فلسفی.
در 2 هفته پیش توسط
لیرا و تلسکوپ کهربایی سومین و آخرین جلد از مجموعه سه جلدی جهانهای اسرار است، اثری فوق العاده خواندنی، مهیج و آموزنده. در این جلد در کنار لیرا، ویل، خانم کولتر، لرد آزریل، دکتر مری مالون و لورک، خرس زرهپوش، با شخصیت های جدیدی آشنا میشویم از جمله: مولفاها که غبار را میبینند؛ لرد روک، متاترون. جنگ بزرگی که در جلد یک و دو مقدماتش فراهم شده بود سرانجام در میگیرد: لیرا برای اینکه از سرزمین مردگان بگذرد مجبور است هزینه سنگینی بدهد... ویل باید از خنجرش استفاده کند برای کشتن ابرقدرت اما... جادوگر سرافینا و لورک، شاه خرسهای زرهپوش سعی میکنند به لیرا کمک کنند... دکتر مالون و تلسکوپ قدرتمندی که میسازد برای ...
در 2 هفته پیش توسط
مدتها بود که جلد اول و دوم این رمان بسیار جالب و آموزنده رو خونده بودم و منتظر چاپ جلد سوم بودم. ممنون از راشین و فیدیبو!!!!
در 2 هفته پیش توسط