فیدیبو نماینده قانونی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

فرهنگ میان‌رشته‌ای در آموزش عالی: الگویی برای شکل‌گیری، استحکام‌بخشی و تداوم

نسخه الکترونیک کتاب فرهنگ میان‌رشته‌ای در آموزش عالی: الگویی برای شکل‌گیری، استحکام‌بخشی و تداوم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
فرهنگ میان‌رشته‌ای در آموزش عالی: الگویی برای شکل‌گیری، استحکام‌بخشی و تداوم

با توجّه به این‌که فرهنگ‌ها، اولویت‌ها و منابع سازمانی محلّی سازمان‌ها با یکدیگر متفاوتند، هر مرکز آموزشی نمی‌تواند تمامی راهبردهایی که در این کتاب ارائه می‌شود را تعقیب کند. مراکز آموزشی به لحاظ توسعه نیز در سطوح متفاوتی قرار دارند. برخی دقیقاً در ابتدای مسیر تفکر راجع به چگونگی پرداختن به میان‌رشتگی هستند. برخی دیگر در مرحله‌ای قرار دارند که می‌خواهند فعالیت‌های جاری را به نحو اثربخش‌تری هماهنگ سازند، امّا در عین حال دست خود را در قبال گزینه‌های انتخابی آتی نبندند. صرف‌نظر از این‌ها، تصمیم‌گیری آگاهانه به آگاهی نسبت به انواع رویکردهایی که در گوشه و کنار کشور و هماهنگ با خوانش دقیق فرهنگ محلّی به کار گرفته می‌شوند، بستگی دارد. همان‌گونه که رئیس یکی از دانشگاه‌ها در یک نشست مشورتی با مدیران دانشگاه اشاره کرده، بهتر است اوّل ببینیم در جاهای دیگر چه اتفاقاتی ‌افتاده و چه راهبردهایی به کار گرفته می‌شوند، آنگاه تصمیم بگیریم که چه چیزی برای دانشگاه خودمان مناسب است.
این کتاب دایره‌المعارفی از تمام برنامه‌ها، مراکز و پروژه‌ها در سراسر کشور نیست؛ بلکه چارچوبی مفهومی برای تغییر ارائه می‌کند که در قالب مجموعه‌ای از راهبردها و اقدامات منتخب مربوط به انواع سازمان‌های بزرگ و کوچک، عمومی و خصوصی، آموزش محور و پژوهش محور به تصویر کشیده شده است. این چارچوب چارچوب مفهومی شماری از ایده‌ها را از نظریه سازمانی، مطالعات آموزش عالی و گفتمان راجع به میان‌رشتگی یک‌کاسه می‌کند و در سراسر کتاب این ایده‌ها تعریف می‌شوند. فرض مبنایی این چارچوب این است که میان‌رشتگی یک ایده متکثر است. این ایده در مجموعه ناهمگنی از فُرم‌ها و فعالیت‌هایی که طرز تفکر ما را درباره دانش و آموزش تغییر می‌دهند سازمان یافته است. این فرم و فعالیت‌ها در پیوستاری از ارتباطات کاری و شبکه‌های غیرمستقیم، تا حوزه‌های جدید و نوظهور قرار دارند. فعالیت‌های فردی جایگاه‌های مجزایی دارند، لکن نقاط مشترک و پیوندهایی با یکدیگر دارند که منجر به مرزگذری مکرر، پیچیدگی و تکثرگرایی بیشتر در مراکز آموزشی امروز می‌شوند. زمینه محلّی نیز به نوبه خود منجر به تنوعات بیشتر می‌شود.


  • دسته بندی:
  • ناشر: پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 2.77 مگابایت - تعداد صفحات : ۳۳۲ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب فرهنگ میان‌رشته‌ای در آموزش عالی: الگویی برای شکل‌گیری، استحکام‌بخشی و تداوم در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب فرهنگ میان‌رشته‌ای در آموزش عالی: الگویی برای شکل‌گیری، استحکام‌بخشی و تداوم